Втрата дітей — нестерпний біль: історія подружжя з Кривого Рогу у програмі "Дочекаюсь"

Незадовго до війни родина Науменко пережила болючу трагедію — Олександр та Ілона втратили сина через страшну хворобу — рак крові. Подружжя до останньої хвилини боролося за життя маленького синочка. У Олександра та Ілони залишися дві донечки — Валерія та Уляна. Родина жила в Кривому Розі. 

У перші тижні повномасштабної війни Ілона разом з дівчатками виїхали за кордон. Вони навіть і не думали, що ця розлука розтягнеться більше ніж на рік. Чоловік не підозрює, що дружина та маленька Уляна вже повернулися в Україну. Чи здогадається він, що його дівчата вже зовсім поруч та як відреагує на зустріч — у програмі "Дочекаюсь" з Лілією Ребрик.

Родина

  • Ілона Науменко, 40 років — працює технологом у відділі освіти, наразі перебуває у декретній відпустці після народження Уляни.
  • Олександр Науменко, 43 роки — архітектор з Кривого Рогу, займається 3D-дизайном. Ілона описує його як серйозного і спокійного чоловіка. У шлюбі з Ілоною 8 років.
  • Валерія Науменко, 17 років — дочка Ілони від першого шлюбу. З вітчимом Олександром має чудові стосунки. Навчається на фельдшера, тож повернулася з-за кордону, аби продовжити навчання і приступити до практики.
  • Уляна Науменко, 3 роки — донька Ілони від Олександра.
Ілона та Уляна. Скриншот: kanaldim.tv

Втрата дитини

Разом Ілона та Олександр пережили втрату дитини. Маленький Сашко помер від раку крові у віці шести років. Одного разу у хлопчика піднялася температура. Зазвичай Сашко не хворів, тому батьки одразу звернулися до лікаря. Медики діагностували запалення легень у важкій формі, попри те що дитина не кашляла. Призначили курс антибіотиків, однак температура не спадала. Одного ранку у хлопчика розпух живіт, а незабаром батьки почули страшний діагноз. За життя маленького Олександра лікарі та рідні боролися протягом півроку. 

"Йому призначили шість хіміотерапій. Ми зібрали 120 000 доларів. Лікували його у Туреччині, але нічого не допомогло. Ми намагалися зробити все, аби він не зрозумів, що сталося і чого він хворіє. Після другої хіміотерапії довелося голити голову. Тато постригся заом із ним. Саша і досі голиться так. Та хімія просто вбила нашу дитину. Ми пройшли п'ять хіміотерапій, коли він втратив свідомість. Його ввели в сон. Одного ранку зайшла лікарка і повідомила про зупинку серця", — розповідає Ілона.

Дочка Валерія, тато Олександр, син Олександр, мама Ілона. Фото з особистого архіву родини

Сюрприз для старшої дочки

Спочатку Ілона з Лілією Ребрик прибули до Криворізького медичного коледжу, де навчається старша дочка Валерія. Першій зустріч-сюрприз влаштували їй.

Підказка №1. Подушка-вовк

Чоловік Ілони разом із кумом Русланом фарбує машини для ЗСУ.  Саме з таким завданням, за проханням команди "Дочекаюсь", до чоловіків звернувся один із засновників благодійного фонду "Є волонтер" Олександр Ляшко. Під час огляду позашляховика чоловік Ілони виявив у салоні знайому подушку у вигляді іграшкового вовка. Насправді, це колись був перший подарунок Олександра Ілоні. Вона скрізь з жінкою, в усіх подорожах і тривалих поїздках. Олександр впізнав її одразу і сказав, що в його дружини є така ж.

Підказка №2. Картина з бісеру

Ілона разом із маленькою Уляною виготовляє з бісеру картинки. Нещодавно закінчила роботу над зображенням сови. Саме цю картину команда проєкту розмістила у магазині, куди чоловіки приїхали за усім необхідним для фарбування автівки для ЗСУ.

"Мені там у вас сова сподобалася. Не продається? В мене дружина в таку гульню гуляє. Нерви заспокоює", — сказав продавчиням Олександр.

Підказка №3. База відпочинку "Боковенька"

Заміський комплекс "Боковенька" у Софіївці Дніпропетровської області — традиційне місце відпочинку родини Науменко. Сюди Олександра та Руслана заманили ще двома автівками, які теж треба пофарбувати. Чоловік Ілони одразу дав зрозуміти, що місце йому знайоме, і сказав, що підкаже, як доїхати.

Підказка №4. Іграшкова машинка

Трирічна Уляна не любить гратися ляльками. А от машинками — обожнює. Коли Ілона з дочкою були у вимушеній еміграції в Швейцарії, чоловік передав їм іграшковий рожевий позашляховик.

Цю машинку Олександр виявив в бардачку машини, якою всі їхали в "Боковеньку", коли його попросили знайти серветки.

"Оце так співпадіння! — одразу вигукнув Олександр. — Я відправляв посилку з речами і купив малій машинку таку. Мала в мене любить машинки".

Зустріч

Олександр, Руслан та співзасновник благодійного фонду "Є волонтер" прибули у "Боковеньку". Тут їх зустріла Лілія Ребрик.

— Ви так якось замовкли. Що сталося? — звернулася ведуча до Олександра.

— Поки нічого.

— А які думки є?

— Думки різні, враховуючи, що сьогодні річниця мого весілля з дружиною.

Тоді Лілія Ребрик вручила чоловікові три букети квітів і запитала, які ще думки в нього з'явилися.

— В мене тепер думка тільки одна — що я зараз побачу дружину. Скучив сильно-сильно.

І дійсно до Олександра вибігли його дівчата — Ілона, Валерія та маленька Уляна. Щасливий тато та чоловік не міг стримати сліз.

Пізніше чоловік зізнався, що перші підозри закралися в його думки, коли він побачив іграшковий рожевий позашляховик у бардачку.

Попередні випуски "Дочекаюсь":

Прямий ефір