Воз'єднання великої родини з Дніпропетровщини після року розлуки у проєкті "Дочекаюсь"

Через війну Анна з трьома доньками та чоловіком не бачилися з батьками та сестрою понад рік. Напередодні весілля сестри Анни вони вирішили повернутися з Німеччини, щоб зробити рідним сюрприз. Як батьки ледве не здогадалися про повернення найрідніших та які натяки змусили їх думати, що зустріч відбудеться зовсім скоро, розповідається у проєкті "Дочекаюсь" з Лілією Ребрик.

Родина альпіністів

34-річна Анна Бурлачка з чоловіком та трьома доньками повернулися до дідуся і бабусі — 61-річного Олександра, який служив у ЗСУ, та 57-річної домогосподарки Марини. Олександр родом з Краснодарського краю, що в РФ, а Марина — з Криму. Все життя подружжя займається альпінізмом. З першого дня повномасштабної війни Олександр пішов захищати Україну, а Марина — волонтерити. Члени родини близькі між собою, ледь не кожні вихідні проводили разом, а у січні традиційно усі гуртом підкорювали Говерлу та Петрос.

"Мої батьки вже 36 років разом. Вони є для мене прикладом сімейних відносин", — каже Анна.

До 24 лютого 2022 року в родині переважно спілкувалися російською, проте зараз використовують лише українську і пильно слідкують за тим, щоб діти теж споживали в інтернеті контент лише державною.

"Від нас до вас їдуть танки. Біжіть, рятуйтеся"

У перший день повномасштабної війни о п'ятій ранку Анні зателефонував троюрідний брат, який живе в російському Бєлгороді.

"Він сказав мені: "Від нас до вас їдуть танки. Біжіть, рятуйтеся". Здавалося, що це сон, що це не насправді", — згадує жінка.

На початку березня сім'я поїхала на більш безпечний захід України.

В травні 2022 року батько Анни пішов добровольцем на фронт. Там він зазнав травми ноги і спини, тож зараз вже чоловік вдома. Мама Марина відмовилася будь-куди їхати з рідного дому і сказала, що буде допомагати людям на місці. Прощалися дуже швидко і боляче, згадує Анна.

Чоловік на момент повномасштабного вторгнення Росії був за кордоном, тож Анна вирішила поїхати з дітьми до нього.

Сестра Анни незабаром виходитиме заміж. Саме на весіллі Олени має відбутися довгоочікуване воз'єднання великої родини. Наречена про приїзд Анни знає і допомагатиме зробити з цього сюрприз для батьків. Аби виправдати камери, Лілія Ребрик придумала легенду про знімання нібито весільного фільму. Схожа зйомка відбувалася на церемонії самої Анни, тож для її батьків це буде виглядати звично.

Лілія Ребрик та сестри Анна і Олена. Фото: kanaldim.tv

Підказка №1. Патріотичні футболки

Члени родини Анни люблять патріотичні та етнічні елементи в одязі. Нещодавно жінка замовила для всієї сім'ї жовто-блакитні футболки. Їх одягнули на знімальну команду.

Мама Анни помітила патріотичний одяг, щойно знімальна група завітала до її дому. Жінка сказала, що такі ж футболки замовляла її донька, яка зараз в Німеччині.

На першому ж етапі підказок сталася непередбачувана ситуація, яка могла зірвати всю легенду. Під час зйомок Олександр постійно дивився в телефон. Виявилось, чоловікові прийшло повідомленні в "Дії" з проханням сплатити штраф за перевищення швидкості. Однак на його автомобілі нині їздить донька Анна, яка зараз мала б бути в Німеччині. Олександр зателефонував зятеві і з підозрою запитав, чим вони з Анею займаються, бо прийшов штраф на машину, і чи вони випадково не в Україні. На щастя, команда проєкту змогла відволікти і трохи заплутати чоловіка, тож знімання продовжилися.

Олександр, батько Анни. Скриншот: kanaldim.tv

Підказка №2. Шарфи ручної роботи

Мати Анни власноруч зв'язала два шарфи — блакитний і фіолетовий — та подарувала онучкам. Ці в'язані вироби команда проєкту "Дочекаюсь" розмістила у квітковій крамниці, куди за весільним букетом зайшла Марина.

"А що це за шарфи?" — одразу запитала жінка, побачивши на полиці два своїх шарфи.

"Я не знаю. А що?" — відказала дівчина зі знімальної команди.

"Я їх в'язала".

Аби пересвідчитися в своїх словах Марина навіть їх помацала. І знову знімальна команда змогла частково відволікти жінку — запевнити в тому, що це не надто унікальна техніка в'язання і це не її вироби. Марина зізналася, що сьогодні хвилюється через весілля однієї з дочок і тому могла помилитися.

Підказка №3. Плетені браслети-обереги

Марина вдягла на зап'ястя доньці та онучкам власноруч плетені браслетики (фенічки) в якості оберегу. Сказала, що доки вони їх носять, з ними нічого не трапиться лихого.

Такий же браслет жінка побачила на зв'язаних стеблях букету нареченої, який вона забрала з крамниці. На щастя, Марина не запідозрила, що це фенічка саме її дочки, оскільки вони досить розповсюджені і популярні нині в якості оберегів.

Підказка №4. Худі з особливим логотипом

Анна з доньками займається дзюдо — японським бойовим мистецтвом і видом спорту, що виник на основі джиу-джитсу. Цю секцію вони відвідували як в Україні, так і у вимушеній еміграції в Німеччині. На спортивній формі дівчат є логотип студії бойового мистецтва і назва німецького міста Ліндау, в якому останній рік проживала родина. Сім'я має чат у Viber, де всі діляться новинами, фотографіями та відео, розповідають, хто чим займався і що бачив. Щоб батьки точно запам'ятали ці зелені худі з логотипом, напередодні приїзду в Україну Анна з доньками в них сфотографувалася і відправила знімки в родинний чат.

У ці худі одягнули працівницю кондитерської, куди Олександр прийшов за весільним тортом. На особливий зелений предмет одягу чоловік ніякої уваги не звернув.

Поки Олександр ходив за тортом, Марина в машині, ймовірно, обмірковувала ті знайомі шарфи у квітковій крамниці і браслетик. Тож побачивши чоловіка, відразу сказала, що має якесь дивне відчуття сюрпризу і приїзду другої дочки. Лілія Ребрик разом із командою та Анею за лаштунками захвилювалися, що на цьому вся легенда розпадеться.

"Я переживаю, раптом вона мене зараз набере по відеозв'язку", — переживає Анна.

Тим часом Анна зайшла в родинний Viber-чат і побачила там фото шарфів у квітковій крамниці, відправлене мамою. "Це шарфи, які я в'язала" — йшлося в повідомленні від неї.

Зустріч

Уся родина зібралася в залі для проведення весільної церемонії. 

"Мамо, тату, ви навіть не уявляєте, який сюрприз зробила Аня", — сказала наречена Олена.

Марина одразу стала озиратися на всі боки, передчуваючи появу другої дочки. Однак сюрприз начебто виявився у тому, що ведучою церемонії запросили Лілію Ребрик.

"Я знаю, що ваша родина зараз не у повному складі — немає вашої старшої донечки Ані. Я знаю, що вона всім сердцем хоче бути  тут. Чого б вам зараз хотілося найбільше?" — запитала в Марини Лілія Ребрик.

"Якщо вона була б тут, ми обіймалися б. Але якщо вона там, у Німеччині, хай все в неї буде добре, я їй сьогодні ввечері зателефоную і запитаю, як мої онучки", — відповіла Марина.

"То навіщо телефонувати? Зустрічайте їх", — сказала Лілія Ребрик, і двері відчинилися.

В залу забігли троє дівчат і Анна з чоловіком за ними. Велика родина об'єдналася міцними обіймами і сльозами щастя.

Попередні випуски "Дочекаюсь":

Прямий ефір