Вірші Жадана та шоу Каті Царик: про створення дебютного альбому "Народжена в серпні" розповіла співачка Марта Липчей

Марта Липчей. Скриншот: kanaldim.tv

Українська попрок співачка Марта Липчей презентувала дебютний студійний альбом під назвою "Народжена в серпні". Назву альбому дала однойменна пісня, що увійшла до лонгплею — друга потужна колаборація Марти Липчей та Сергія Жадана. Це пісня про Україну. Також це історія самої Марти й віддзеркалення її світосприйняття. На підтримку дебютного альбому "Народжена в серпні" відбудеться перший великий сольний концерт у Києві, режисером якого стала Катя Царик. Про колаборації з Жаданом та Царик, другий тур "Нескорені" та сприйняття рок-музики Марта Липчей розказала у "Ранку Вдома".

Ведучі — Ірина Хоменко та Костя Октябрський.

— Ви прийшли до нас презентувати свій дебютний альбом. Як довго його створювали?

— Все почалося на початку мого творчого шляху. З першої пісні почала працювати над альбомом. До першого мініальбом увійшло п'ять пісень, а вже великий сольний альбом під назвою "Народжена в серпні" містить повноцінних 12 треків.

Хто автор текстів музики?

— Музику пишу сама. Також підбираю авторів, які мені цікаві. Зокрема, вірші яких я відчуваю.

Чому така назва в альбому?

— "Народжена в серпні" — це такий об'єднаний образ. Там є історія моя та життя нашої країни, українців. Історії, які сьогодні вони переживають. Тобто історія життя вкладена в 12 треках. Вона видозмінюється, вона показує настрої, а вони дуже різні. Обов'язково послухайте, якщо ви ще не чули.

Марто, це більше музика для дівчат чи чоловіків також?

— Я переконана, що ця музика і для чоловіків, і для жінок, і для дівчат. Мені багато пишуть дівчата, яким відгукується саме енергія і сила, яка пронизує пісні. Також мені пишуть військові: "Класно, що в тебе є така сила подати зміст, який ти закладаєш в пісню". Я вдячна за такі слова.

— Чотири треки з альбому — це вірші Сергія Жадана. Як відбувалася ця творча колаборація?

— Так, це було співавторство. Сергій писав вірші до пісні "Говори". Він написав вірша, але попередньо він послухав музику. Йому відгукнулася ідея, сама музика. Він за кілька днів написав текст. Вийшла дуже й дуже крута пісня. Він написав також текст до "Народженої в серпні". "Наші голоси" — це теж його тексти. Пісню "Для тебе" ми писали разом. Я писала приспів, а він куплети.

Як давно ви знайомі з Сергієм Жаданом?

— Ми познайомилися, коли ми допомагали 59 бригаді. Не секрет, що Сергій має благодійну місію — допомагає багатьом бригадам зі зборами. Під час одного з таких зборів ми й познайомилися. Я, без зайвої скромності, запропонувала йому послухати мою музику. Відтоді все закрутилося.  Ми почали спілкуватися, а потім дружити. Потім він запросив мене в тур. Класно, що ми на одній хвилі. Для мене Сергій Жадан — це легенда сучасної поезії й прози. Тож для мене велика честь дружити з ним.

Як реагували слухачі на ваше виконання віршів Жадана?

— Вони не знали, чого чекати. Тож були різні реакції. Вони мене не знали, але потім було знайомство. Зокрема, зі сцени та під час автограф-сесій. Під час виступів було видно, як погляди глядачів горять. Словами неможливо передати ту енергетику, яка панує на концертах. Це обмін енергіями. Все це я відчувала від слухачів. Так само добре мене прийняли й у гурті "Жадан і Собаки". Загалом слухачі просили ще пісень спільних. Ми дали ще одну пісню — "Народжена в серпні". Після цього були відгуки: "Ви нас надихаєте та заряджаєте!". Мене це драйвить. Мотивує робити ще більше, ділитися. Це дуже класно.

Вас називають проривом у жанрі рок-поп. Що вам ближче — рок чи поп?

— Мені однозначно ближчий рок, але попрок — це історія про адаптацію музики для слухача. Тобто в розумінні людей рок — це щось важке. Насправді рок — це музика про свободу. Це музика про правду та емоцію, яку ти не буквально можеш відчути. Тому поп — це дає року поштовх.

Як ви можете описати ситуацію в українському шоубізнесі?

— Мені дуже подобається, що з'явилося дуже багато нових українських імен. З'явилися артисти з позицією. Вони розуміють, що вони є громадянами цієї країни, носіями культури. Вони дають людям меседжі. Тобто це не просто беззмістовні пісні. Це пісні з сенсами.

— На підтримку дебютного альбому ввечері 24 травня відбудеться велике сольне шоу "Народжена в серпні". Режисеркою стане Катя Царик. Розкажіть, чого чекати від такої співпраці?

— Ми готуємо дуже класне шоу. Це буде світлове шоу, живий звук. Це будуть емоції драйву. Ті, хто прийде на концерт, зможе відчути скільки сил та вогню ми вклали в цей дійство.

— Марто, чи плануєте ви робити тур "Народжена в серпні"?

— Поки що ні, але ми плануємо другий тур "Нескорені" разом з легендарними рок-гуртами Kozak System та "Друга Ріка". В нас вже був один тур. Перший тур "Нескорені" у 2023 році ми провели з Roxolana, KOLA та Енджі Крейда. Цього року ми плануємо зробити тур з рок-гуртами. Це буде виключно рок-музика.

Як знімали кліп на пісню "Не забувай"?

— Режисер Артур Лерман. Знімали вночі. Процес був дуже легким. Команда не встигла втомитися. Зазвичай, коли ми працюємо над створенням кліпу, над піснями, вся команда працює на результат. Всі розуміють, чому вони тут в цей момент. Насправді робота дуже класно пройшла. Ми не вперше працюємо з Артуром та його командою. Було суперлегко.

Також цікаві гості "Ранку Вдома":

Прямий ефір