Коли я співаю, то відчуваю зв'язок з мамою, — Тоня Матвієнко 

Тоня Матвієнко. Скриншот: kanaldim.tv

Зустрічається з матір'ю на сцені та виконує легендарну пісню "Квітка душа". Заслужена артистка України, співачка Тоня Матвієнко розповіла у "Ранку Вдома" про свій стан після смерті матері — Ніни Матвієнко, творчість під час війни, дітей, а також виконала свій кавер на пісню "Друг" гурту "Океан Ельзи".

Ведучі — Ірина Хоменко та Костя Октябрський. 

— Скажіть, будь ласка, як ви себе зараз почуваєте? 

— Зміни в моєму житті пов'язані не лише з війною. Пів року тому мама пішла. Мені здається, що людина може витримати все. Я вже переконалася, наскільки ми сильні духом. Мене рятують діти, пісні, глядачі. 

Я нещодавно зрозуміла, що коли я співаю, то відчуваю зв'язок з мамою. Тобто через пісню, я з нею зустрічаюся на сцені. Я ніколи не думала, що так можна. Найважче співати "Квітка душа". Зізнаюся, що я не вірю в те, що вона пішла. Таке враження, що вона поїхала на гастролі.

Вона приходить у снах. Вперше це сталося за два місяці, після того, як її не стало. Зараз мені сняться спогади дитинства. Вона не говорить там до мене, це я все згадаю. Я її не відпускаю, я навіть речі її не прибрала з кімнати. Вона мене скрізь оберігає, я тепер зрозуміла сенс слова вічність. 

— Яких пісень хочеться зараз співати? 

— Я люблю всі свої пісні. Просто хочеться співати. Хочеться людей радувати своїми піснями. Також дуже хочеться, щоб був обмін енергією, щоб вони мене пожаліли. Я взагалі люблю людей, в містах я часто спілкуюся з глядачами. Якщо діти підходять після концерту та просять обійнятися, значить концерт вдався. 

— Сьогодні ви виконаєте кавер на хіт Океану Ельзи "Друг". Чому саме ця пісня? 

— Часто мене про це питають. Повідомлення від Святослава Вакарчука я прочитала через місяць після того, як мама пішла. Він підтримав мене. Я запитала його: "Чи можна я переспіваю твою пісню "Друг", адже мама була моїм найкращим другом". Також вона підходить мені тембрально, у 2000-х роках це була моя улюблена пісня. Вона така дуже мелодійна, скажімо, навіть народна. Я надіюсь, що глядачам сподобається. 

— Хто допомагав з кавером? 

— Саундпродюсер Іван Клименко. Я була впевнена, що це тільки він може її зробити по-іншому. Він мені відповів: "Знаєш, я не впевнений. От якби це Арсен заспівав". Втім, я його вмовила і ми спробували. Спочатку я заспівала під гітару. Іван, коли почув цю версію, сказав, що пісня моя. До речі, днями в Арсена був сольний концерт в "Жовтневому". Я її там співала. Здається, що слухачі спочатку довго не могли зрозуміти, де вже чули цю пісню. 

Також цікаві гості "Ранку Вдома":

Прямий ефір