Серіал "Хоробрі зайці" виходить на телеканалі "Дім": про головне завдання проєкту, навчання дітей та мерч розповіла креативна продюсерка Ольга Черепанова

Ольга Черепанова. Скриншот: kanaldim.tv

З 24 січня в ранковому ефірі телеканалу "Дім" стартує показ мультсеріалу "Хоробрі зайці". Якісний вітчизняний контент нині потрібен усім українцям, переконують творці проєкту. Як та хто працював для наймолодшої аудиторії розповіла у "Ранку Вдома" креативна продюсерка, авторка ідеї мультсеріалу "Хоробрі зайці" Ольга Черепанова.

Ведучі — Лілія Ребрик та Костя Октябрський. 

— Як з'явилася ідея створення мультсеріалу для дошкільнят. Коли почалася робота над цим проєктом? 

— Наша аудиторія — це українські сім'ї. Ідея народилася тут, в Україні, у мене. Майже 10 років тому ми вирішили зробити таку книгу. Маю на увазі ілюстраторів та редакторів.

"Хоробрі зайці" — це історія про сім'ю зайців, яка подорожує світом. Там багато дітей. Чим далі вони від свого дому, тим більше тварин вони зустрічають. Зайці цікавляться, як співіснувати з іншими звірами. Тобто йдеться про відкриття великого та цікавого світу.

Насправді це велика алегорія, бо наші діти щодня відкривають для себе світ. Для багатьох похід до нового дитсадка — це те саме, що поїхати на край світу. 

— Хто працював над створенням "Хоробрих зайців"? 

— Це моя ідея. Я з самого початку долучила до проєкту українську ілюстраторку Анну Сарвіру. Вона одна з найталановитіших українських ілюстраторок. Саме вона розробила такий стиль. В нас було дуже багато варіантів, але ми зупинилися на тому, що це малюнки нібито створені дитиною. Прості ілюстрації з глибоким сенсом. Виглядає дуже просто, але за ним стоїть осмислена робота фахівців.

Серіал вже виходить у 80 країнах, а все це зроблено в Україні. Наша команда розкидана по всьому світу. Ми працюємо на трьох континентах, у п'яти країнах. Наш режисер, наприклад, з Англії. Він був режисером одного з серіалів "Містера Біна" та працював над "Свинкою Пепою". Ще одна частина фахівців знаходиться в Канаді. Анімацію ми робимо в Іспанії. Це наші країни-партнери.

Як і головні герої серіалу "Хоробрі зайці" ми подорожуємо світом, знаходимо там професійних друзів і робимо все, щоб зробити найкращий контент. Він народився в Україні, а створений інтернаціональною командою. 

— Як би ви схарактеризуєте жанр мультсеріалу? Це розважальний чи радше розвивальний контент? 

— Ми хотіли, щоб серіал був дуже корисний для дитини. З іншого боку, це повинна бути гра, адже саме так навчаються діти. Отже, наш серіал розважальний, але навчає дітей подружитися з будь-ким у цьому світі. Наші головні герої зустрічають майже 40 різних тваринок. Ми разом з командою психологів зробили так, щоб їхні характери були різними. 

Ми поставили собі таку амбітну мету — навчити дітей шукати спільну мову з тими, хто не схожий на них. Одному подобається гра, другому не подобається. Їхнє завдання знайти спільну мову та зіграти в спільну гру. Серіал вчить сприймати нове. Ми презентуємо дитині зрозумілою мовою, що дружити можна з різними людьми. 

Базуючись на психологічному досвіді, саме таке виховання дитини допоможе їй знаходити якомога більше друзів, дуже швидко соціалізуватися, вирости такою людиною, відкритою для нашого дуже мінливого світу. Зараз все швидко змінюється, треба вміти адаптуватися, треба бути відкритим до нового. 

— Наскільки цікаво його дивитися батькам?

— Ми проводили фокус групи у деяких країнах. Майже тисяча батьків у різних країнах сказали, що цей серіал пропонує найкращі рольові моделі як для дітей, так і для батьків. Бо в нас є мама і тато в серіалі, які завжди підтримують дітей. 

Взагалі в нас дуже багато смішних моментів, які дуже цікаві дорослим. Ми пропонуємо подивитися, як можна вивчати цей світ правильно, з посмішкою і з відкритим серцем, і як можна поводитися у сім'ї. 

У другому сезоні наші діти будуть ходити в гості та зустрічатися з іншими сім'ями, які зовсім не схожі на їхню. Наприклад, сім'я жирафів — механіки. Сім'я єнотів дуже багато й живе у величезному будинку, а сім'я мавп — жонглери. Наші зайці подорожують автобусом й сплять в наметі, їм це подобається. Тобто кожен по-своєму щасливий. Ці рольові моделі ми презентуємо у кожній серії через яскраву гру, пригоди. Отже, я рекомендую це дивитися і дорослим, і малим. 

— Ольго, чи багато уваги зосереджено на рекламі проєкту? Знаємо, що з'явився мерч з символікою "Хоробрих зайців". 

— Це важливо й для проєкту, й для дитини. Якщо вам три або п'ять років, вам потрібно, щоб були іграшки, й книжки різними мовами, і щоб ви змогли гратися зі своїми персонажами будь-де. Отже, ми робимо все, щоб дитина засвоювала гарні приклади, проводила багато часу з улюбленими персонажами, разом з ними вивчала мову та пізнавала світ навколо.

Також цікаві гості "Ранку Вдома":

Прямий ефір