Про "Історію України за 5 хвилин", мінну безпеку та сольний альбом: Олег Фагот Михайлюта у програмі "Тихий вечір з Оленою Кравець"

Олег Фагот Михайлюта. Фото: kanaldim.tv

Зараз, коли надворі стало тепліше і виникає бажання виїхати з дітьми на природу, питання мінної безпеки стає як ніколи актуальним. Його у своєму кліпі "Дивись, куди йдеш" підняв музичний гурт "Танок на майдані Конґо". 

У гості до "Тихого вечора з Оленою Кравець" на каналі "Дім" завітав волонтер, військовий добровольчого батальйону "Реванш", лідер гурту "ТНМК" Олег Фагот Михайлюта. В розмові з ведучою артист розповів про "Історію України за 5 хвилин", розмінування та розмови з сином про війну.

Ведуча — Олена Кравець, співведучий — Юрій Карагодін.

"Історія України за 5 хвилин" та мінна безпека

— Спершу хочу особисто від себе і своєї малечі подякувати за відео "Історія України за 5 хвилин". У мене є двійня, їм скоро виповниться сім років. Я б не змогла пояснити і описати їм все за п'ять хвилин. Здається, вони навіть вже кілька рядків вивчили.

— Супер, передавай привіт їм!

— Було б класно, якби так уроки відбувалися. 

— Мій малий якось прийшов зі школи і сказав: "Тато нам сьогодні на уроці історії твій кліп показували". Це для мене наче бальзам.

— Якби ми з тобою зустрілися в мирні часи, то, певно, говорили б про творчі плани і про музику. Але сьогодні в тебе інша роль, ти дуже змінився, як і всі ми. Розкажи про співпрацю з ДСНС — як вона почалася? Чому мінна безпека так важлива для тебе?

— Це "прилетіло" від них. А взагалі в нас ця тема постійно актуальна. Ми живемо українською ідеє вже багато років, усі наші альбоми написані з нею. Коли ти турбуєшся про українську культуру, то турбуєшся про кожного українця, а особливо про дітей. Нам потрібно буде близько десяти років для розмінування України. Хоча мені хотілося б, щоб це сталося швидко. Однак, сапери кажуть, що треба мінімум десять років. Після Балканської війни ще не всю Хорватію розмінували, то можна уявити, що буде в нас. Це набагато масштабніше. 

Коли від ДСНС прилетіла ця ідея, ми обома руками погодились і почали шукати форму. І знайшли. 

— Як це виглядає? Є платформа, де можна отримати певні знання з мінної безпеки? Де шукати дані про вже перевірені й безпечні території?

— Так, є спеціальні сайти. якщо хочеш. Там дуже багато цікавих моментів, яких я сам ніколи не знав. Розвиток технології йде як в "плюс" людям, так і в "мінус". Є такі технологічні вибухові пристрої, що ти можеш навіть не поруч із ними стояти, в тебе задзвонить мобільний телефон, і воно зреагує. На сигнал мобільного телефона може здетонувати боєприпас. Є датчики, що можуть розрізняти, коли йде людина, а коли тварина, і спрацьовувати виключно на людські кроки. Технології пішли так далеко, що я вам правда раджу продивитись цей курс або просто пошукати [інформацію], щоб врятувати себе і свою родину. Є сайти, на котрих вже пишеться, що щось розміновано, але все рівно краще бути обережним. 

— Це так моторошно звучить. 

— Звісно, а що у нас зараз в країні не моторошно звучить? 

— Я згадую відео, на якому ще на початку війни чолов'яга з цигаркою в роті переносив міну голими руками. Це таке уособлення нашого духу, такий відчайдушний вчинок.

— Я бачив ще одне відео, де інший чолов'яга протитанкову міну ногами скидував з дороги. Це теж було моторошно. Коли починаєш вчити це, то розумієш, що можна так ногами рухати, а що ні. Протитанкова міна не спрацьовує, бо для цього потрібен дуже великий тиск — у декілька тон.

— То ти вже багато знаєш?

— Я не можу сказати, що вивчив усе, але по верхах, поки записували курс з мінної безпеки, нахапався. 

— Чи брав ти сам участь у розмінуванні?

— Ні, мені показували лише теоретично, як це відбувається. Я спілкувався з професіоналами. Гадаю, щоб самому щось смикати, треба довго вчитися. Я, звісно, творчий і люблю помилятися, але там не можна. 

Розмови з сином про війну

— Нещодавно ти опублікував відео про те, як проводиш час із сином. Ви давно не бачились?

— Майже рік. Коли все почалося, він спочатку на заході України трошки побув, а потім дідусь його забрав в Австралію. Радий, що за нього можна бути спокійним, тому що де б на території України ти не знаходився, небезпека існує. 

— Ви з ним говорите про те, що відбувається? 

— Звісно. Ми і до початку [повномасштабного вторгнення] розмовляли багато разів. Він давно усвідомлював, хто насправді найголовніший ворог України. Зараз просто переконався в цьому на ділі. 

— Скільки йому років? 

— У серпні буде тринадцять. Вже шарить, такий здоровий мужичара. 

— Чи задає він тобі якісь цікаві питання?

— Ми з ним навіть про жінок починаємо розмовляти. Він зі своєї точки зору формулює, що він відчуває і ділиться зі мною. Іноді це дуже прикольно для усвідомлення. 

Я його не бачив близько 10 місяців і коли зустрічав на вокзалі, він по традиції біжить на мене і стрибає. Я його хапаю і розумію, що вже треба тримати так спинку, як у пауерліфтингу. Все ж таки 65 [кілограмів] вже, нормальний мужик від'ївся.

Сольний альбом

— Мене здивувало, що ти наважився і випустив сольний альбом Godmode, який створювався протягом 13 років.

— Ну, не те щоб створювався, бо це було поступово: трек народився, я його поклав, він лежить собі.

— Мене хвилює тут слово "наважився". Що значить "наважився"? Адже ти талановитий професійний музикант з нереальним досвідом. В чому були сумніви? 

— Напевно, внутрішній перфекціоніст не дозволяв це зробити раніше. Але війна все перекромсала і я усвідомив, що завтра може й не бути. Коли усвідомлюєш, що наступної хвилини може не бути, то весь твій перфекціонізм і всі страхи згорають. І я подумав, чого чекати? Знайшов трек, котрий був зроблений 13 років тому, і записав трек місяць тому. Це ніби сольник, а ніби просто збірка треків впродовж 13 років. Реліз відбувся 12 травня.

— В мене теж, як і в багатьох, відбулася переоцінка всього того, що ми робили раніше. Зростає цінність життя, і ти розумієш, що немає сенсу відкладати. Чи з'явилося ще щось нове у твоєму житті? Якісь навички, здобутки можливо?

— Я раніше ніколи не намагався влучити в ціль з 300 метрів, а зараз тренуюсь. Це тільки початок, тому що можна вчитися і на кілометр, і на два. Раніше я про це не думав, а зараз треба. Вчора мені хотілося думати, що ми побудуємо світ за допомогою музики і любові, та зараз розумієш, що треба вчитися ще чомусь.

"Тихий вечір" підготував для Фагота та Олени Кравець гру "Це буде історично", де зіркам довелося відповідати на цікаві питання про історію України.


Гостями нового випуску програми "Тихий вечір з Оленою Кравець" стали: ведучий курсу про мінну безпеку, волонтер, лідер гурту "ТНМК" Олег Фагот Михайлюта, начальниця пошуково-рятувального відділення аварійно-рятувального загону Головного управління ДСНС у Чернігівській області Марина Сердюк та вівчарка Зара. Також до студії завітав Євген Кот разом із дитячим танцювальним колективом Real dance studio. Музичний гість — Phil it.   

Ще цікаве з "Тихого вечора з Оленою Кравець":

Прямий ефір