Про підтримку молодих артистів, бодипозитив і роботу колекторкою: співачка alyona alyona у програмі "Тихий вечір з Оленою Кравець"

Alyona Alyona и Елена Кравец. Фото: kanaldim.tv

Свого часу газета New York Times News включила її до переліку найважливіших артисток європейського континенту. Нещодавно музичний лейбл Enko, співзасновницею якого вона є, запустив грантову програму для українських артистів — протягом восьми місяців відбиратимуть одного виконавця щомісяця та надавати йому 50 000 гривень. Йдеться про українську реп-співачку та громадську діячку alyona alyona.

У програмі "Тихий вечір з Оленою Кравець" на каналі "Дім" артистка розповіла про підтримку молодих артистів на своєму музичному лейблі, пояснила, що таке бодипозитив та як почати любити себе, а також згадала роботу колекторкою та продавчинею взуття на Троєщині.

Ведуча — Олена Кравець, співведучий — Юрій Карагодін.

Підтримка молодих артистів

— Розкажи про ініціативу вашого лейблу Enko та ініціативу з фінансовою допомогою. Як ця ідея допомоги з'явилася і яким потрібно бути артистом, щоб її отримати?

— Якихось певних критеріїв немає. Ми не хотіли бути тим лейблом, який бере артиста тільки на full management (повне управління діяльністю артиста, — ред.): і робить йому концерти, і кліпи знімає, і музику пише. Ми хотіли скинулися і просто вкластися в молодих людей, які творять те, що хочуть творити і не обмежують себе рамками репу. Чомусь люди асоціюють мене тільки з репом. Відкрила лейбл, а там: Kalush — реп, Skofka — реп, Козак Сіромаха — реп, але ж і не реп. В людей виник дисонанс. Мені хочеться сказати, що ми — мультижанр. Усі творчі люди можуть бути на лейблі.  

— А що мені робити, якщо я, наприклад, хочу потрапити до вашого лейбла?

— Ми ставимо за мету, щоб трек почули люди. Відбираємо будь-які пісні. Можна надіслати те, що ви записали на диктофон і самі в якійсь програмі зліпили, наприклад. Якщо це качає, якщо в цьому є душа, якщо це в нас резонує… прописаних факторів відбору нема. Ми нашою великою командою все відслуховуємо і голосуємо, кому що відрезонувало у серці, незалежно від того, знаємо ми цих артистів, чи це наші знайомі, чи хтось до нас вже звертався колись.

— Багато звертається людей?

— Близько 450 демок у перший раз надіслали. Ми відібрали 10, з яких три були суперсильними. Голосування далося складно, але ми вже оголосили першу переможницю — Дарину. Виявилося, що ця дівчина колись брала участь у шоу "Х-Фактор" і "Голос країни". Я навіть не знаю, чи у неї творчий псевдонім. Мені здається, що в неї буде дуже схожа історія на співачку Kola. 

"Доступновіль" 

— Реп-культура в Україні дуже змінилася з твоєю появою на сцені. У світі зазвичай після концертів відомих реп-виконавців людям хочеться перевертати смітники і якось виплескувати агресію. А після твоїх концертів люди виходять і... 

— Обіймаються!

— … так, треба поставити пандуси, треба сконцентруватись на бодипозитиві. До того ж, твій новий кліп "Доступновіль" — теж про це, про безбар'єрність. Як була створена ця робота?

— До мене просто звернулась молодь — творча ініціативна група. Їм до намальованого мультика потрібен був музичний супровід — пісня про доступність. В мені це одразу зрезонувало, бо я не в одному інтерв'ю розповідала історію про те, як я вперше в житті їздила за кордон. 

Мені було 27 років і я поїхала до однокласниці в Німеччину, у Франкфурт. Я вийшла на центральну площу і побачила, як люди з ДЦП, які можуть ходити, везуть людей в інвалідних візочках, які не можуть ходити. І це була велика туристична група, людей 50 десь, де одні допомагали іншим.

— І вони взагалі не відчували себе обмеженими?

— Так. На мене це такий шок справило, як на просту виховательку. В 2014 році мій на той момент найкращий друг з університету Леонід зазнав дуже складного поранення стегна. Йому зробили операцію в Америці. Там він на інвалідному візочку міг зранку проїхатися транспортом у супермаркет, купити каву, пончик, квіти і принести дружині. Коли він повернувся в Україну, то казав, що аж ніби шлюб рушиться, тому що в нас цього немає. З під'їзду неможливо вийти, бо там п'ять сходинок, але їх важко подолати. Зараз він вже ходить, на щастя, пройшов реабілітацію. Але ці складні роки б'ють морально. А уявіть, скільки зараз таких людей буде. Якщо у нас є шанс відбудувати країну за новими стандартами, то чому про це не почати кричати прямо зараз? 

Бодипозитив

— Як і в багатьох жінок, у мене є певні претензії до себе, я дуже самокритична. Ти ж — приклад любові до себе, бодипозитиву. Чи є в тебе кілька правил, як підтримати любов до свого тіла без втрати себе і без мантр типу "Я себе люблю"?

— Основа будь-чого — це прийняття. В когось, наприклад, десять тисяч жирових клітин, в тебе — сто тисяч. Хтось з'їсть шматок сиру і не поправиться, хоча буде лежати день на дивані, а ти пройдеш десять тисяч кроків, з'їси шматок сиру і отримаєш півкілограма. Така твоя історія, такий ти.

Друге — немає некрасивих людей. В кожному є краса. Третє — люди сприймають нас не так, як ми самі себе. От я, наприклад, стала боком і подивилась на себе: "Ага, знизу стирчить живіт". Але якщо в десятьох людей спитаю, то вони побачать не це, а щось інше. Або я іду і знаю, що на колготках затяжка. Ніхто її не бачить, а я думаю, що її бачать всі.

Четверте — тільки через любов до себе ми можемо змінюватись. Наприклад, співачка Адель була пишкою, а тоді схудла, і її навіть зашеймили за це. Але це вибір людини, якою їй бути. Ріанна набрала ще до того, як завагітніла, і набрала стільки, скільки захотіла, щоб відчувати себе комфортно. Чоловічий приклад — Сем Сміт.

— Коли я бачу людей, які поважають себе такими, якими вони є, я їм заздрю. Я так не вмію. 

— Будьте певні, що стаючи перед дзеркалом, вони так само дивляться на себе і думають: "О, кожен помітив целюліт на ляшці". А ніхто його не побачив. 

П'яте — бодипозитив означає жити щасливим життям і вчити ділитися цим. Коли пропускаєш крізь себе світло, стаєш щасливим. А не тоді, коли дивитимешся на когось і витрачатимеш час на заздрощі. Буває, трапляється токсичне оточення, але це наш вибір — жити в ньому або змінити його. Оточіть себе такими людьми, як ви.

Робота колекторкою та продавчинею взуття на ринку

— Готуючись до інтерв'ю, я дізналася багато фактів про тебе. Наприклад, що за своє життя ти працювала колекторкою, пасла гусей, торгувала на ринку шкіряним взуттям, працювала барменкою, вихователькою у дитячому садочку. Розкажи про плюси кожної з цих професій. Почнемо з колекторки. 

— Ця робота вчить холодним контактам, вчить тебе бути іншою людиною, говорити заготовленими текстами, морально давити і вибивати борги. Якщо мене за день сорок разів не слали на три букви, то це був лайтовий день. Стресостійкості вчить. 

— Скільки ти працювала колекторкою?

— Близько трьох місяців. Далі морально стало важко і робота була далеко — я жила в Баришівці, а їздила на станцію метро "Тараса Шевченка". Це важка стресова робота, на якій не можна працювати весь день: або першу зміну, або другу. 

— Скільки тобі тоді було років? Звідки досвід вибивання боргів? 

— 21 чи 20, ще до роботи в садочку. 

—  Як ти потрапила на цю посаду? Був кастинг?

— Це колекторська компанія, тому ти проходиш довгу співбесіду, вчиш правила і законодавство, яке не можна порушувати — погрожувати вбивством, наприклад. Ти працюєш в рамках і просто телефонуєш, вчишся стояти на своєму. За перший місяць роботи я з 20 працівників посідала сьоме місце за успіхом.

— У своїй кар'єрі ти ще пасла гусей. Коли це було?

— В дитинстві. Це був період читання — тоді я дуже любила казки народів світу і перечитала в бібліотеці їх усі. Гуси — собі шось, а я читала.

— А коли ти торгувала на ринку шкіряним взуттям?

— Троєщенський ринок — назавжди. У мене був роботодавець-китаєць, з яким я працювала з 15 років. Я тоді, можливо, і не мала права працювати, але я старше виглядала, а для китайців ми взагалі інакші. Він вірив, що я навчаюся в університеті і це мої студентські канікули. Він погано знав мову, а я вміла продавать і балакать. 

— Який номер місця на ринку був?

— Не пам'ятаю. Було два ринки: центральний і боковий — "Глорія". Я працювала і там, і там, бо в хазяїна було кілька точок: з портфелями і з взуттям. Після взуття я пішла на портфелі. Поряд з нами був турецький джинс, а я була пишною дівчинкою, тож відбою від хлопців з Туреччини та інших країн не було. В мене на пам'ять лишилися фотографії.

— А ти казала щось притаманне усім продавчиням на ринку, на кшталт: "Не чіпайте, ви все одно не купите"?

— Ні, але коли щось перше купили, то цими грошима обмахувалася, шоб все продавалося. 

— Чи була картоночка, на якій всі міряли взуття?

— Звісно. Вона, лопатки, одноразові капронові шкарпеточки — все за найвищими стандартами.

Благодійні особисті зустрічі

— Нещодавно в рамках благодійного збору на реанімобіль ти провела розіграш особистої зустрічі. Мені завжди було цікаво, що на тих зустрічах відбувається? 

— Це дуже смішно, буже багато народу задонатило і ніхто не написав свій псевдонім в Telegram, окрім однієї людини. Це була жінка-айтішниця за сорок, вона має двох дітей і багато років живе в Німеччині. Я так рідко зустрічаю айтішників за сорок, це якось ніби нетипово. 

Спочатку люди [на таких зустрічах] задають загальні питання такі: як ти, шо ти, а потім щось типу: "Так а як Тіна Кароль?", "А Monatik справді в житті такий добрий?", "А Артем Пивоваров гарний, да?"

Наприкінці "Тихій вечір" підготував для Alyona Alyona завдання — заспівати у власному стилі пісню "Чарівна скрипка" Нині Матвієнко. Оскільки в одному з попередній випусків Ніна Митрофанівна виконала композицію "Якби я була не я" Alyona Alyona.


Гостями нового випуску програми "Тихий вечір з Оленою Кравець" стали: генеральний директор державного концерну "Укроборонпром" Юрій Гусєв та яскрава співачка alyona alyona. Музичний гість — Alekseev.

Ще цікаве з "Тихого вечора з Оленою Кравець":

Прямий ефір