Колишній міністр культури Нищук пояснив, чи існують "хороші росіяни"

Євген Нищук. Скриншот: kanaldim.tv

Український актор, двічі міністр культури, військовий та чинний голова Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка Євген Нищук у програмі "Точка опори" на телеканалі "Дім" пояснив, чому вважає, що "хороших росіян" не існує.

"Ні, гадаю, що це за будь-яких обставин є підміною понять. Вони собі хай живуть своїм життям — людська природа є людською природою. Але для нас немає ніяких "хороших росіян" після всього того, що відбувалось упродовж багатьох століть, що вони зробили, після історії тоталітарного радянського режиму, режиму Катерини ІІ, знищення нашої козацької держави, Розстріляного відродження, геноциду Голодомором і війни з 2014 року. Все одно живуть із своєю зверхністю. Я в цьому питанні є категоричним", — поділився думкою Євген Нищук.

Він також пояснив, чому Росія ніяк не може відпустити Україну та протягом століть намагається контролювати.

"Впродовж багатьох століть вони підживлювалися українською працьовитістю і талановитістю. Це для них була своя частина європейськості, скажімо так. Таким чином вони показували і свою збочену імперськість. Без України вони втрачають статус імперії", — додав Нищук.

Повна версія інтерв'юСпогади про Революцію Гідності, служба в ЗСУ, ставлення до "хороших росіян": колишній міністр, актор і військовий Євген Нищук у програмі "Точка опори"

Нагадаємо, Євген Нищук — актор театру, кіно та дубляжу, політик, громадський діяч, народний артист України, військовий. Був міністром культури України в 2014 році та з 2016-го до 2019 року. Актор столичного театру імені Івана Франка. З травня 2023 року — голова Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка. Після вторгнення Росії в Україну 24 лютого 2022 року вступив до добровольчого батальйону, а в липні мобілізувався до лав ЗСУ. 

Попередні випуски "Точки опори":

Прямий ефір