Благодійний проєкт фонду "Зграя" конвертує книги у допомогу ЗСУ: інтерв'ю з волонтеркою громадської організації

Павліна Шуль. Скриншот: kanaldim.tv

Проєкт "Зграя читає" запустив благодійну ініціативу "Конвертуємо книги в допомогу". Усі кошти з продажу книг витрачають на аптечки та медикаменти для ЗСУ, ремонт автівок на передову та для підтримки ВПО. Як можна долучитися до проєкту та чим ще займається громадська організація, дізнавайтеся у "Ранку Вдома" від волонтерки штабу "Зграя" Павліни Шуль.

Ведучі — Ірина Хоменко та Костя Октябрський.

Розкажіть, будь ласка, про проєкт "Зграя читає".

— "Зграя читає" — це один з проєктів громадської організації  "Зграя", який базується на розпродажі книг. Кошти віддаємо на ЗСУ та внутрішньо переміщеним особам.

Зараз триває акція "Конвертуємо книги в допомогу". Яка ідея й мета акції?

— До нас звернулися наші друзі з мережі волонтерських центрів з проханням долучити ініціативу "День добра" до нашого проєкту "Зграя читає". В цьому центрі є понад 26 осередків по всій Україні. Вони встановили книжкові бокси й збирають книжки на допомогу ЗСУ. Такі бокси є в кафе, закладах освіти, житлових комплексах. Люди можуть приносити туди книжки. Потім їх передають нам. Ми проводимо книжковий розпродаж в Instagram. Проєкт стартував в березні 2023 року.

Скільки вам вдалося за цей час зібрати книжок? На яку суму продали їх?

— Нам вдалося зібрати багато книг. За них вторгували близько 500 000 гривень.

— Скажіть, які книжки можна приносити чи передати вам поштою? 

— Книжки можна приносити в бокси, або відправляти нам "Новою поштою" на наші реквізити. Книжки збираємо лише українською та англійською мовою. Сучасна література: мотиваційна, художня та дитяча література, нон-фікшн. Ми не приймаємо книжки російською мовою, радянську літературу, підручники, словники та книги в поганому стані.

Як вас можна знайти в мережі?

— В нас є акаунт в Instagram, який називається "Зграя Читає". Щомісяця там проводиться книжковий розпродаж, виставляється книжечка, за нею називається ціна. Перший, хто поставить плюсик, той і забере собі книгу. Ажіотаж шалений.

Яку кількість книжок треба зібрати, щоб почати розпродаж?

— Зазвичай в кожному розпродажі до 50 книжок. Може бути менше. насправді, книжок зазвичай багато, оскільки нам передають їх і люди, і видавництва. Є навіть такий момент, що книжки повертається. Людина прочитала її та повертає знову на розпродаж.

На які книги є попит?

— Дитяча література, мотиваційна література, сучасна українська література. Україна — це нація, що багато читає. Відповідно в попиті все.

На що спрямовуються кошти, вторговані з продажу книг?

— Кошти спрямовуються на допомогу ЗСУ. Це тактична медицина, ремонт автівок, амуніція. Тобто все, що необхідно хлопцям, оскільки ми з 2014 року активно допомагаємо ЗСУ. З 2022 року ми працюємо без вихідних, кошти не бувають зайвими у нашій справі.

Чи бувають такі випадки, коли книги не продаються?

— Так, книжки, які не продаються, ми передаємо в бібліотеки прифронтових міст. Також до нас активно звертаються внутрішньо переміщені особи за гуманітарною допомогою. Тоді ми просто дитячі книги докладаємо до посилок з одягом чи іншими необхідними речами. Дорослу літературу ми відправляємо військовим.

— Розкажіть про самі цікаві книжки, які траплялися в цьому проєкті? 

— В нас була ексклюзивна книжка — "Гобіт". Якщо такі ексклюзиви трапляються, ми їх виділяємо та реалізуємо як лоти, бо тільки за них можна підіймати ставки. Найдорожчі лоти коштувати понад тисячу гривень.

Які ще проєкти має громадська організація "Зграя"?

—  Громадська організація "Зграя" функціонує з 2014 року. Основний наш напрямок — це допомога військовим, внутрішньо переміщеним особам, тваринам. У нас є свій медевак, є лікарня в Костянтинівці невеличка, де ми також активно допомагаємо населенню та військовим. У нас є свій кравецький цех, де ми шиємо аптечки та підсумки для військових. Наші дівчата-медики постійно наповнюють аптечки хлопцям. Ми допомагаємо лікарням прифронтових міст медикаментами та устаткуванням. В штабі досить велика кількість людей, кожен відповідає за свій напрямок. Якщо є бажання допомогти, то пишіть нам в Instagram.

Також цікаві гості "Ранку Вдома":

Медіа-партнери
Прямий ефір