Киян запрошують побачити "Сили, озброєні танцем": про концерт трьох військових ансамблів України розповіла режисерка проєкту 

Оксана Антонюк. Скриншот: kanaldim.tv

10 квітня в "Жовтневому палаці" презентують велику програму "Сили, озброєні танцем". На одній сцені виступлять понад 100 артистів. Видовищне шоу об’єднає найкращі танцювальні колективи сил державної оборони та дитячі ансамблі. Програма охопить всю палітру української народної хореографії: обрядові, ліричні, героїчні та жартівливі танці, від козацького гопака до гуцульського аркана, від грайливої польки до ніжної веснянки. Мета концерту — зібрати на FPV-дрони для 41-ї ОМБр ЗСУ. Тому цей вечір стане не тільки можливістю зануритися у світ музики та танцю, але й стане вагомим внеском у перемогу, розповіла у "Ранку Вдома" головна режисерка проєкту Оксана Антонюк. 

Ведучі — Ірина Хоменко та Костя Октябрський. 

— Кого глядачі побачать на сцені? Це буде один колектив чи кілька? 

— Це буде п'ять колективів. З них — три дорослих, військові, які представляють Збройні сили України, Державну прикордонну службу та Нацгвардію. Також буде два дитячі колективи. Це народний ансамбль танцю "Україна" дитячо-юнацької хореографічної студії "Щасливе дитинство" та народний ансамбль танцю "Квіти України" Київського палацу дітей та юнацтва. 

— Це ж велике навантаження на вас як на режисера. Скільки людей долучили до проєкту?  

— Цей проєкт у нас танцювальний, але будуть брати участь й хорові колективи, й солісти, й танцюристи. Це вокально-хореографічна композиція. Якщо це композиція, то не може бути без вокалу. Тож на сцені буде багато людей. 

— Які саме танці будуть виконувати? 

— Хореографія різна. Привітальні, й героїко-історичні постановки. Все це історії про наше життя і про Україну, звичайно. "Нескорені" чи "Безсмертя" — це якраз ті композиції, які присвячені всьому тому, що відбувається в нашому домі, в Україні. Наприклад, вокально-хореографічна композиція ансамблю Збройних сил України "Безсмертя" народилася у 2014 році. Це ті події, коли загинула Небесна сотня. Будуть, звичайно, народні композиції. Це наше джерело. Звичайно, будуть й розважальні, жартівливі, танці. Бо українець без гумору — це не українець. Сучасні композиції теж будуть. Історії про кохання. Буде 10 номерів у першому відділенні й 10 — в другому. Щоб не втомилися, а головне, щоб глядачам захотілося ще. 

— Чи може зараз бути народна українська хореографія популярною? Чи цікавить вона глядачів? 

— Не може, так і є. Найкращий приклад — це ансамбль танцю імені Вірського. Скільки б не відбувалося концертів, зали заповнені. Ми показуємо абсолютно різну музику. Не тільки народні танці, а й історичні, побутові, жартівливі, ліричні композиції. Є композиції різних народів світу. 

— Знаємо, що концерт має також благодійну складову. Розкажіть, будь ласка, про неї. 

— Значна частина коштів від продажу квитків з цього концерту, звичайно, підуть на допомогу нашим силам оборони. 

— Наскільки вам, як режисеру, важко працювати над такою величезною постановкою? На які труднощі натрапляли? 

— Не важко, це приємно й цікаво. Це професіонали, з ними приємно працювати. Тільки в Ансамблі пісні й танцю Збройних Сил України, є 10 артистів балету, які вийшли з дитячих професійних колективів.  

— Скільки тривала підготовка до цього концерту? 

— Нам запропонували цей проєкт наприкінці січня. Ідея полягала в тому, щоб провести хореографічний батл між військовими колективами. Але ми захотіли провести не батл, а концерт єднання. Це зараз надважливо. Тому він і так і називається "Сили, озброєні танцем". Ми взагалі хотіли б зробити такий концерт традиційним. Це дуже красиво. Хто прийде на цей концерт, який запланований на 10 квітня, не пошкодує. Бо на одній сцені виступатиме п'ять колективів. Три військові колективи, два — дитячі. Подібні програми були, коли ми відзначали День Незалежності чи День Збройних сил України, чи Покрову, але щоб це був концерт на два відділення, то такого не було. Це вперше. 

— Чи не плануєте ви цей концерт показати в якихось інших містах, можливо, й за кордоном? 

— Ми б хотіли, але не плануємо. Тому що ми колективи силових структур. Якщо буде наказ, то зробимо. Колективи зараз їздять тими регіонами, де є можливість виступати. Запрошують навіть на схід України. Бо зараз людям надзвичайно потрібна творча підтримка. 

— Де й коли відбудеться цей грандіозний концерт?

— Запрошуємо усіх на концерт, який відбудеться 10 квітня о 17:00 в "Жовтневому палаці". Квитки ще є у продажу. Ми чекаємо всіх киян та гостей міста. 

Також цікаві гості "Ранку Вдома":

Прямий ефір