Мільйони українців отримали освітні документи в "Дії": представниця Мінцифри розповіла про нову послугу та можливість користуватися дипломами за кордоном

Ірина Заболотна. Скриншот: youtube.com/@GigaCloudAbout

У застосунку "Дія" можна додати свої освітні документи. Послугою скористалося чимало українців. Які можливості це надає користувачам, чиї документи можуть не відображатися та чому? Про це журналістка "Ранку Вдома" Ольга Фанагей-Баранова розпитала керівницю команди впровадження "Дії" в Мінцифрі Ірину Заболотну.

Розкажіть, які саме освітні документи додали в "Дію".

— Взагалі в "Дії" може відображатися 17 документів. Ми також додали можливість отримати інформацію з реєстру про освітні документи, які є у громадян України. Це документи, які видаються в навчальних закладах: школи, профтехучилища та виші. Зараз людина може побачити у себе в застосунку "Дія" інформацію про диплом, свідоцтво чи атестат.

Які можливості перед користувачами це відкриває?

— Ми додали можливість формувати Portable Document Format (PDF) з інформацією саме про цей освітній документ, наприклад, про диплом. Інший варіант — валідувати в "Дії" документи іншої особи. Для цього є в нас сканер, який знаходиться в стрічці. Таким чином ви можете перевірити своїх колег, чи їхні документи в "Дії" є справжніми, чи підтягнулися інформація з реєстрів. Звісно, залишається можливість для бізнесу та органів державної влади, органів місцевого самоврядування, отримувати документи через систему. Це якраз нас шеринг документів. Наша команда впровадження допомагає партнерам інтегрувати цю систему до себе. Це дає можливість отримувати як PDF-копії, так й цілу інформацію, яка одразу вноситься в систему. Не потрібно нічого передруковувати, копіювати чи фотографувати.

Що треба зробити, щоб підтягнулися документи в "Дію"?

— Все, що треба це оновити застосунок до останньої версії. Воно автоматично зробить запит до ЄДЕБО — це реєстр Міносвіти. Якщо інформація про ваш освітній документ є в реєстрі, якщо він відображається вірно, вона автоматично підтягується в застосунок.

Чи всі документи є в цьому реєстрі?

— Зазначу, що документи про освіту почали вносити з 2000 років.  Інформація про документи, які були видані раніше, можуть не відобразитися в "Дії". Проте завжди є можливість звернутися до свого навчального закладу та попросити внести інформацію про цей документ в реєстр. Після того, як ВНЗ чи школа внесе інформацію,  документи, з'являться у застосунку. Тому є такі обмеження. Якщо документ у вас не підтягнувся в застосунку, навіть якщо був виданий після 2000 років, то ми рекомендуємо звернутися до навчального закладу, який вам  видавав документ.

Чи можна підтягнути документ, виданий на тимчасово окупованих територіях?

— Єдина умова це те, щоб навчальний заклад був підключений до системи ЄДЕБО. Якщо цей навчальний заклад, наприклад, переїхав з певних територій і далі провадить свою діяльність на території України, чи вносив раніше інформацію, то вся інформація підтягнеться. Тому основне — це присутність навчального закладу в системі ЄДЕБО.

Як відбувається взаємодія застосунку з реєстром Міносвіти?

— У нас є наш податковий номер, який ідентифікує особу.  Для того, щоб зрозуміти, що документ належить цій особі, ми за цим номером входимо до реєстру і отримуємо інформацію про всі освітні документи, які містяться в цьому реєстрі. Тому тут дуже важливий момент, щоб не було помилок чи похибок в інформації, яка була внесена в реєстр. Тому потрібно звертатись до навчального закладу та просити перевірити, чи вірно була внесена інформація в ЄДЕБО, чи не було якихось помилок. На цей час, уже з моменту запуску у нас підтягнулися понад 7 мільйонів освітніх документів користувачів "Дії". Ми бачимо, що процес відбувається, люди заходять застосунок й бачать свої документи.

Чи валідні електронні документи у "Дії" за кордоном? 

— Для того, щоб використовувати свої освітні документи закордоном, їх потрібно перекладати. Ми зараз надаємо інформацію, яка в нас є. Плюс є дані, які треба підтверджувати. Тут краще вже спілкуватися безпосередньо зі своїм навчальним закладом та з установами, до яких звертаються закордоном українці, про те, яка форма документа потрібна.

Також цікаві гості "Ранку Вдома":

Медіа-партнери
Прямий ефір