Залежність психічного стану від фізичного: тренерка Аніта Луценко пояснила, як це працює
Доведено, що заняття спортом поліпшують психічний стан. Якщо ви постали перед вибором — приймати таблетки чи тренуватися, то краще обрати другий варіант. Адже навіть помірні фізичні навантаження матимуть тривалий позитивний ефект, вважає зіркова тренерка Аніта Луценко. У "Ранку Вдома" вона порадила їсти улюблену їжу, займатися фізкультурою та зізналася, з якими запитами до неї звертаються жінки.
Ведучі — Ірина Хоменко та Костя Октябрський.
— Зараз багато хто говорить про те, що емоційний стан залежить від фізичного. Тобто, якщо людина займається спортом, то вона має стабільний психологічний стан. Як це працює?
— Доведено, що депресивні стани, тривожність, настрій взагалі, в цілому 100% покращується під час занять спортом. Якщо ви хочете обрати між пігулкою та тренуванням, то знайте, що тренування матиме кращий та триваліший ефект.
Таблетка спрацює в цю хвилину, але якщо розглядати варіант безплатного покращення стану, то це саме спорт. Під час занять спортом виробляється серотонін, дофамін, знижується рівень болю.
Людина починає контролювати розпорядок дня. Якщо зранку ти зробив зарядку, то день буде іншим. Ти автоматом відчуваєш цей ефект. Пропоную практикуватися, перевірити на собі.
— Тобто треба піклуватися про здоров'я свого тіла. З чого почати?
— Дуже важко почуватися щасливим, коли ти маєш проблеми зі здоров'ям. Рятує мінімальна активність. Наприклад, фізкультура, лікує болі в спині, загартовує дух. Експерименти свідчать про те, що фізкультура допомагає покращити емоційний та фізичний стан.
Починати треба з простого. Я за практичність. За те, що ти завжди можеш виділити 15 хвилин вдома на фізкультуру. Найголовніше записати це собі у щоденник. Коли ми щось плануємо, то це швидше за все відбудеться.
— Правильне та неправильне харчування — це маркетинговий хід чи ні? Бо є багато людей, котрі харчуються як завгодно, але мають гарний вигляд.
— Мене дуже лякає, коли люди, при розмові про здорове харчування, уявляють собі моркву, броколі та варену курячу грудку. Типу здорова їжа повиннна бути без картоплі, без макаронів. Це міф. Людина може їсти все. Якщо дотримуватися базових принципів здорового харчування, то можна випити газований напій чи з'їсти чипси, чи торт.
Йдеться про принцип здорової тарілки. Половину тарілки завжди мають бути овочі, бо це клітковина, яка відповідає за імунітет, нормальний рівень цукру. Тоді немає перепадів настрою, немає закрепів. Навіть якщо ти піцу хочеш з'їсте, з'їж її з салатом. Пельмені хочеш з'їсти, з'їж з салатом. Таке просте правило робить корисним будь-який прийом їжі. Тому я за те, щоб корисні харчі складали 90% раціону, а 10% — смачненьке. Це продукти для насолоди. Бо який сенс їсти, якщо ти не можеш насолоджуватися цим процесом.
— Як спорт та правильне харчування можуть зміцнити твій дух?
— Навичка здорово харчуватися та займатися спортом виховує стійкість. Це допомагає в багатьох життєвих ситуаціях. Іноді треба перетерпіти, і я це вмію, бо я таке роблю під час тренувань. Завжди видно людей, які займаються спортом або займалися в дитинстві. Ця стійкість і витривалість залишається назавжди.
— За вами слідкує понад мільйон підписників в Instagram. Чи читаєте ви коментарі, які вам пишуть?
— Обов'язково. Я все читаю. В мене немає ніяких помічників. Для мене це дуже класний зворотний зв'язок. Якщо мені 10 разів хтось написав про якусь проблему, то я розумію, що це цікаво. Звичайно, я одразу розкриваю цю тему.
— Яке найдивніше питання вам ставили в соцмережах?
— Чоловіки в коментарях пишуть вірші типу "тренуй мене жорстко". Жінки ставлять питання, які стосуються того, як підтягнути руки, прибрати боки, або попрощатися з целюлітом.
Також цікаві гості "Ранку Вдома":
- На Intro-2024 покажуть Сараєво та U2, Енніо Морріконе та Gogol Bordello: інтерв'ю з засновником фестивалю Кирилом Марікуцою
- Біла книга із порадами та прогнозами щодо освіти на деокупованих територіях: інтерв’ю з нардепом, співзасновником фонду "Солом'янські котики" Романом Грищуком
- Мільйони українців отримали освітні документи в "Дії": представниця Мінцифри розповіла про нову послугу та можливість користуватися дипломами за кордоном
- "З деякими гостями була серйозна "заруба", а дехто просто плакав": інтерв'ю з ведучим проєкту "Муз_Тренд" Славою Дьоміним
- Киян запрошують побачити "Сили, озброєні танцем": про концерт трьох військових ансамблів України розповіла режисерка проєкту