На Intro-2024 покажуть Сараєво та U2, Енніо Морріконе та Gogol Bordello: інтерв'ю з засновником фестивалю Кирилом Марікуцою
В Україні розпочався 5-й фестиваль кіно про музику та культуру Intro, який організовує KyivMusicFilm. Крім Львова покази пройдуть у Києві та Дніпрі. Цього разу організатори покажуть фільми, що досліджують вплив глобальних соціальних змін на життя і творчість. Переважно це стрічки, які вже встигли побувати на престижних майданчиках та отримати нагороди. Про подію у "Ранку Вдома" розповів засновник фестивалю Intro Кирило Марікуца.
Ведучі — Ірина Хоменко та Костя Октябрський.
— На чому саме фокусується Intro?
— Intro — це фестиваль кіно про музику й культуру. В фокусі перш за все музика. Інші види мистецтва також нас цікавлять. Це і фотографія, дизайн, сучасна культура. Це не вичерпний список, там може бути дуже багато різних тем, дотичних до культури.
— Розкажіть про історію фестивалю Intro. Коли він з'явився, за яких обставин, на яку аудиторію націлений?
— Фестиваль вп'яте буде проходити цього року. Минулого року у нас була невеличка перерва. Це, в принципі, логічне продовження діяльності організації KyivMusicFilm. Проєкту вже вісім років. За цей час ми регулярно привозили в Україну фільми про музику й культуру.
— Що буде в програмі фестивалю цього року?
— Цього року ми привезли 11 фільмів. Це абсолютно різні стрічки. Вперше в програмі буде два художніх фільми. Цього року це будуть фільми, наприклад, про Нам Джун Пайка, засновника відеоарту корейського походження. Про Енніо Морріконе всесвітньовідомого композитора. Взагалі ми фокусуємося на незалежному фестивальному кіно. Хоча фільм про Енніо Морріконе знятий відомим італійським режисером Джузеппе Торнаторе, відомим, наприклад, за фільмом "Новий кінотеатр Парадізо". Це культова стрічка XX століття.
Також в програмі буде фільм, присвячений Gogol Bordello. Євген Гудзь — музикант українського походження, який створив відомий етнопанк гурт Gogol Bordello в Сполучених Штатах, Америці. Окрім цього, до українського фокуса можна віднести й фільм "Правило двох стін", який створений також американським режисером українського походження Девідом Гутником. Прем'єра стрічки відбулась минулого року на фестивалі "Трайбек". Це один з великих важливих фестивалів Північної Америки. Фільм розповідає про українських митців під час повномасштабного вторгнення.
— Ви самі шукаєте стрічки чи вас знаходять?
— Зазвичай ми шукаємо фільми. Для цього відвідуємо кінофестивалі та вивчаємо кіноринки. До речі, фільм переможець цьогорічного "Берлінале", який відбувся буквально місяць тому, також буде представлений в рамках Intro. Це стрічка французької режисерки Маті Діоп, яка називається "Дагомея". Втім, нам можна й запропонувати свій фільм.
— Цього року буде не тільки кінопоказ, а ще й освітня секція. Про що саме йдеться?
— Цього року фестиваль проходить за підтримки Європейського Союзу в рамках програми "Дім Європи". Завдяки цьому ми змогли спільно з Асоціацією музичних кінофестивалів Європи організувати спеціальну освітню програму для креативних документалістів. Це буде серія лекцій, майстер-класів від провідних європейських фахівців в напрямку продюсування, очищення музичних прав, створення фільмів, фестивальна дистрибуція для того, щоб підвищити спроможність документалістів на європейському ринку.
— Скільки буде представників з України?
— Тільки дві. Вони мають дотичність до України. Фільм "Правило двох стін" — це копродукція України та США. Другий фільм присвячений засновнику Gogol Bordello Євгенію Гудзю.
— Яка стрічка ваш фаворит?
— Це документальна стрічка "Поцілунок майбутнього". Фільм спродюсований Беном Аффлеком й Метом Деймоном. Фільм розповідає про незвичайну історію, дуже близьку зараз для українців. Сараєво, облога, Боснійська війна, 1992-1996 роки. Американський журналіст приїздить в Сараєво з бажанням допомогти, у нього з'являється ідея залучити гурту U2, щоб вони розказали про те, що насправді відбувається в Сараєво. В нього це вдається. Під час туру Європою є прямі телемости. Люди з окупованого Сараєва виходять в прямі ефіри під час концертів U2 й розказують світові, що відбувається в Сараєво. Апогеєм стає живий концерт U2 у звільненому Сараєві у 1997 році. Ми пам'ятаємо, як буквально позаминулого року U2 теж були в Києві. Зокрема, виступали на Майдані Незалежності, в метро під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
— Як ви обираєте переможця?
— В нас немає переможців, немає журі. Фестиваль — це можливість представити найцікавіші, важливі на нашу думку, фільми для української аудиторії.
— Чи приїдуть режисери й автори представляти свої фільми?
— Цього року до нас приїде австрійський режисер Патрік Шейха. Він представить фільм "Звір у джунглях". Це теж дуже цікава робота. Цікавий режисер. Наприклад, в стрічці знімається французька актриса Беатріс Даль, відома за багатьма прекрасними картинами. Всі інші вийдуть з нами на зв'язок онлайн. Буде спілкування в такому форматі.
— Нагадайте, будь ласка, де і коли буде фестиваль?
— Фестиваль пройде з 3 по 8 квітня в Києві, з 3 по 6 квітня у Львові. З 10 по 13 квітня буде у Дніпрі. Також деякі стрічки будуть доступні онлайн для глядачів та глядачок, які знаходяться за межами країни. Квитки можна придбати на сайті фестивалю.
Також цікаві гості "Ранку Вдома":
- Подкаст, створений підлітками для підлітків: творці та ведучі "Френдзони" розповіли про місію проєкту
- Повноцінне життя людини у кріслі колісному можливе: інтерв'ю з виконавчим директором організації "Група активної реабілітації"
- Не треба бути мисливцем за гострими враженнями: фахівчиня з психічного здоров'я Veteran Hub пояснила, як спілкуватися з воїнами, ветеранами та людьми з інвалідністю
- Нові технології, кастинг та перемога стрічки "Лишайся онлайн" на улюбленому фестивалі Тарантіно: інтерв'ю з продюсером першого у світі скринлайфу Антоном Скрипцем