У "Дії" стартував скринінг здоров’я для українців 40+: як пройти обстеження

З 1 січня в "Дії" стартував Скринінг здоров’я 40+ — програма раннього виявлення серцево-судинних хвороб, цукрового діабету та ментальних проблем, повідомляє "Дім" із посиланням на держпортал.
“Мета скринінгу — допомогти українцям і українкам піклуватися про здоров’я, виявляти ризики хронічних хвороб і уникати ускладнень”, — йдеться у повідомленні.
Як працює Скринінг здоровʼя?
Українцям від 40 років і старшим протягом 30 днів після дня народження надійде push-сповіщення в "Дії". За ним можна замовити "Дія.Картку" або використати вже наявну. Протягом 7 днів на картку надійдуть 2 000 грн для скринінгу здоров’я.
Ті, хто не користується "Дією", можуть звернутися до Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП).
Скринінг включає:
- анкетування та оцінку індивідуальних ризиків (зокрема серцево-судинних захворювань, ризику цукрового діабету 2-го типу та стану психічного здоров’я);
- фізикальне обстеження (вимірювання артеріального тиску, оцінка частоти та ритму серця, антропометрія);
- лабораторні дослідження, що показують роботу серця, судин і нирок;
- індивідуальні рекомендації щодо способу життя та стану здоров’я, а за потреби — призначення ліків чи направлення на подальші обстеження або лікування.
Пройти обстеження можна в будь-якому державному, комунальному чи приватному медзакладі, що бере участь у програмі.
Читайте також:
- Як уникнути харчового отруєння під час свят — корисні поради
- Як уберегтися від переохолодження — поради експертів
- Скільки води потрібно пити щодня і чому це важливо — пояснення лікарів
- Сонливість, пригнічений настрій та втрата мотивації: як розпізнати сезонний афективний розлад
- Без поспіху, у зручному взутті та обережно: про правила безпечної ходьби узимку розповіли в ЦГЗ














