"Світом повинна керувати любов, а не війна": перше інтерв'ю Ivan NAVI з початку війни для #Муз_Оборони

Ivan NAVI — український співак, справжнє ім'я якого Іван Сяркевич. Співак став відомим після участі в популярних талант-шоу. Згодом музиканта почали запрошувати на найбільші майданчики країни. Ivan NAVI співає пісні, які знає вся країна. З початку повномасштабного вторгнення співак не давав інтерв'ю. Про це він зізнався у програмі #Муз_Оборона, де розповів про волонтерство та виступи перед військовими на передовій. Також співак пояснив, чому залишає нотки романтизму у своїх піснях.

Ivan NAVI зізнається, що після 24 лютого 2022 року у його житті все кардинально змінилося. Родина Івана вирішила залишитися у Львові. Співак разом з братом та друзями волонтерили. Про написання нової музики — не йшлося.

"Це моє перше повноцінне інтерв'ю за час повномасштабного вторгнення. Складно говорити щось. Просто усім нам треба діяти, допомагати війську та одне одному. Взагалі, перші місяці була апатія. Волонтерив, допомагав з медикаментами. Не думав про пісні. Згодом мене запросили на благодійний виступ, де було багато вимушено переселених осіб", — зізнається співак.

На фоні новин про обстріли, смерті, руйнації, музикант Ivan NAVI не хотів співати. Коли на благодійних концертах бачив усміхнених дітей, то усвідомлював, що робити свою роботу — теж допомога.

"На одному з концертів до мене підходить дівчинка років семи. Я запитав, чи вона хоче сфотографуватися. Вона відповіла: "Ні, можна вас просто обняти". У мене побіг мороз по шкірі. Після того я зрозумів, що потрібно співати. Треба робити те, що ти вмієш", — провадить музикант.

Пісня "Пишу тобі листа" з'явилася в травні 2022 року. Виконавець каже, що кожна, людина по-своєму розуміла цю пісню. Жінки гадали, що написали б такого листа собі. Батьки думали, що це лист до їхніх доньок. Кожен знаходив у тексті свій біль, каже Ivan NAVI.

Згодом почалися виступи перед військовими. Співак каже, що це дуже важко. Психологічно.

"Бо я стою на сцені, а мої однолітки чи навіть молодші хлопці — воюють. Я собі навіть подумав, що мав би бути з цими хлопцями. Я цього не виключаю. Гадаю, що прийде час і скоріш за все я там буду. Не тільки я один", — говорить виконавець.

Музикант зізнається, що благодійні концерти — добре. Втім, радить колегам побувати на сході України та виступити перед військовими там.

"Кожному рекомендую, бо коли ти опиняєшся там, то починаєш цінувати все, що маєш. Розумієш, що твоє життя прекрасне, а ти його не цінуєш", — каже Ivan NAVI.

До слова, сам виконавець у жовтні 2022 року був у турі містами України. Відіграв близько 40 концертів. Вторговані кошти команда передавала на автомобілі для 80-ї бригади.

"Нещодавно виступав перед нашими хлопцями у львівському госпіталі. Там тяжко поранені військові, хтось без ніг чи без рук... Було ніяково співати танцювальні пісні перед ними. Я не міг підібрати слова. Це напевно, був найважчий виступ для мене за все моє життя. До речі, зараз колеги випускають багато патріотичних пісень. Це добре, бо вони підіймають дух. Втім, у мене залишилася нотка романтизму", — пояснює співак.

Реліз пісні "Там, де" відбувся в середині листопада 2022 року. Це історія про те, що тобі нічого не треба, коли поруч немає другої половинки.

"Тобі не потрібно життя. Тобі потрібно відчувати її запах, емоції, усмішки. Любов має керувати світом, а не війни", — резюмував музикант.

Ivan NAVI дякує військовим та волонтерам. Сам виконавець продовжує писати музику і допомагати українським захисникам. Каже, зараз важливо підтримувати один одного і вірити у перемогу України!

Попередні випуски #Муз_Оборони:

Прямий ефір