Політичні амбіції, нова музика та народження первістка: Сергій "Колос" Мартинюк в гостях #Муз_Оборони

Сергій Мартинюк — лідер гурту "Фіолет", автор кількох романів та артдиректор фестивалю "Бандерштат". У музичній тусовці його знають, як "Колоса". За час свого існування "Фіолет" випустив кілька альбомів та відіграв сотні концертів. Їхні пісні ставали саундтреками популярних українських серіалів. У #Муз_Обороні Сергій Мартинюк пригадав молодість, політичні амбіції та появу "Бандерштата". Музикант зізнався, що не готувався до війни та розповів про нову музику, яка "народилася" разом з його донькою Євою.

22 лютого 2022 року гурт "Фіолет" завершив всеукраїнський тур. Останні концерти відіграли у Сумах та Харкові. Після виступів збиралися у готельних номерах, аби обговорити новини в країні.

"Тоді була купа заяв Росії, Заходу, британської та американської розвідки. Ніхто з нас не вірив у повномасштабне вторгнення. Гадали, що це новий етап інформаційної війни. 24 лютого о п'ятій ранку я прокинувся від вибухів. Дружина була вагітна, а ми навіть тривожної валізи не мали ", — зізнається Сергій Мартинюк.

Музикант вивіз дружину на Волинь, під Берестечко. Сам за кілька днів поїхав у Луцьк. Його колеги по "Бандерштату" швидко мобілізувалися та почали збирати допомогу військовим. Писати нову музику "Колос" не збирався, бо вважав що це не на часі.

"В мене було відчуття деякої недоречності музики, але потім я усвідомив одну важливу річ. Якщо я не буду писати пісень, не буду отримувати монетизації, то я не зможу донатити на Збройні Сили України", — пояснює музикант.

Після народження доньки Єви у травні 2022 року, гурт "Фіолет" почав виконувати нову музику. Щемливі тексти сподобалися фанатам.

"Коли на світ з'явилася Єва, то я пережив найпіковіший емоційний момент. Нічого настільки глибоко я до того не переживав. Тоді й фани відчули різницю. В нашій музиці з'явилось більше світла, бо до того я був королем мінорів", — каже Сергій Мартинюк.

Більшість контенту у соцмережах, який був пов'язаний з Маріуполем та "Азовом", записували саме під пісню "Тиша". 2023 року "Тиша" звучала у школах по всій країні — під час останнього дзвоника. Це радувало музиканта, адже до заснування "Фіолету" Сергій Мартинюк мав інші амбіції — політичні.

"Я тоді написав мамі про те, що не даремно займався музикою. У школі я мав політичні амбіції. Пішов здобувати освіту політолога, вів активну громадську діяльність. На третьому курсі університету працював в обласній державній адміністрації. Тоді я ініціював створення фестивалю "Бандерштат". Мене підтримали колеги. Історія мала гарне продовження, а от політичні амбіції зникли", — зізнався Сергій Мартинюк.

Сергій Мартинюк хотів воювати добровольцем. Каже, що в сімейному колі досі тривають дискусії на цю тему. Однак, ухилятися від призову музикант не збирається.

"Зараз якраз приходить той момент, коли на фронті дуже багато тих, хто пішов після 24 лютого 2022 року. Вони там вже понад рік, їх треба заміняти. Якщо мені прийде повістка, то звісно, що роздумів ніяких не буде", — стверджує співак.

З початку повномасштабного вторгнення гурт "Фіолет" постійно проводив збори. Зокрема, давали фанам доступ до нової музики за донати, або "продавали" побачення та фотосесії з Сергієм Мартинюком. Нині "Фіолет" співпрацює з "Культурним десантом" та їздить країною з благодійними концертами.

"На Чорному морі" — перша пісня після повномасштабного вторгнення, у якій Сергій Мартинюк прагнув розповісти історію, не пов'язану з війною. Втім, вже з перших нот зрозумів, що у нього не вийде.

"Думав, напишу просто пісню красиву, не про війну. Перший мотив в голові з'явився: "На Чорному морі чужі кораблі". Чорне море — це сльози, хоч я ніколи не плачу на сцені", — додає Сергій Мартинюк.

Плакати під час війні — не вихід, вважає артист. Українцям він радить пам'ятати про ворога та позбутися "історичної недалекоглядності".

"В українців коротка пам'ять, ми дуже добрі, як нація. Це стосується і пам'яті на артистів, і того, що російська мова це погано. Слухати російську музику — погано. Я втомився пояснювати, що монетизація, яку отримують російські музиканти, потім перетворюється у зброю проти нас. Кожен з нас має пам'ятати, що це війна українського народу, який хочуть знищити. Зокрема, за мову, за культурну ідентичність, за незалежність", — резюмує лідер гурту "Фіолет".

Сергій Мартинюк бажає українцям віри, терпіння та єдності. Бо тільки в єдності майбутнє нашої перемоги.

Попередні випуски #Муз_Оборони:

Прямий ефір