Про нове звучання пісні Яремчука "Гай, зелений гай" та виступи в "Охматдиті": відверті зізнання співака Dima Prokopov у #Муз_Обороні

Дмитро Прокопов (Dima Prokopov) — український співак, автор і композитор. Його пісні та кліпи набирають мільйонні перегляди та лідирують у топчартах країни. Під його ліричні треки українці освідчується в коханні, знімають відео для соцмереж, дехто навіть пише кавери. У програмі #Муз_Оборона Діма Прокопов розповів про благодійні концерти, роботу з дітьми та історію створення кавера на легендарну пісню "Гай, зелений гай" (Ти щаслива будеш).

24 лютого 2022 року перевернуло життя співака. З перших днів повномасштабної війни Дмитро Прокопов дає благодійні концерти для військових, переселенців, виступає в госпіталях та лікарнях, підтримуючи переможний дух українців.

"В перші дні в Кам'янці-Подільському був хаос. З 25 лютого я почав волонтерити. Мій кум військовий. Він мені подзвонив з проханням використати мою аудиторію в соцмережах, щоб закривати запити військових. Я так і робив. Спочатку публікував пост, а потім з товаришем їздив по місту та збирав пінопласт, пляшки для коктейлів Молотова, теплий одяг для переселенців. За тиждень я почав допомагати внутрішньо переміщеним особам", — розповідає музикант.

В Кам'янці-Подільському знайшли прихисток тисячі українців зі сходу. Саме у рідному місті Діма Прокопов, разом із колегами заснували всеукраїнську громадську ініціативу з адаптації дітей "Амбасадор дитинства".

"Одного разу в місто приїхали POSITIFF, Андрій Безкровний та Василь Котляров. Хлопці запропонували реалізувати ініціативу “Амбасадор дитинства” для діток переселенців. На першій акції була сотня дітей. Зараз на майданчиках можемо зібрати й три тисячі дітей з усієї України", — каже співак.

Спочатку на акціях "Амбасадор дитинства" не було концертів. Організатори не вважали за потрібне співати, натомість влаштовували зустрічі з аніматорами, та навіть психологами.

Згодом Діма Прокопов почав співати. Дуже любив виступи перед військовими. Втім, особливими співак називає виступи перед хворими дітьми.

"Найщемливіші виступи — це концерти в лікарнях. Двічі виступав в лікарні "Охматдит". Перший концерт там відбувся рік тому. Тоді до мене підійшла одна мама з сином і просила сфотографуватися, сказала, що любить мої пісні. Звісно, що я погодився та подякував. Цього року я знову їх бачив, але той хлопчик дуже змінився. Він мав гарні кучеряві коси, а тепер став лисим від хімії. Коли потрапляєш в "Охматдит", то розумієш, що зараз триває дві війни. Ці діти теж воюють за своє життя. Ти дивишся і не розумієш, за що їм така кара. Нам важко було на це все дивитись", — зізнався музикант.

Складно зараз усім, каже музикант. Особливо жінкам, які чекають із війни своїх чоловіків, синів, братів. Їх Дмитро Прокопов вирішив підтримати особливим чином — "втерти сльози". У червні 2023 року співак випустив кліп на пісню "Витри сльози", який за добу зібрав понад 100 тисяч переглядів. Ліричний трек про красу української дівчини, став популярним у TikTok.

До цього популярності співаку додав легендарний хіт "Ти щаслива будеш" (Гай, зелений гай).

"Надихнув мене батько. Я на кілька днів повернувся додому з Києва і ми з ним по телебаченню дивилися концерт в метро. Там виступав Олександр Злотник — автор пісні "Гай, зелений гай". Він якраз співав пісню "Ти щаслива будеш". Батько мій пустив чоловічу сльозу. На запитання, що сталося, він каже: "Це ж пісні моєї молодості, як вона швидко пройшла?". Наступного дня, я їду до Києва і виникає ідея осучаснити цю пісню", — зізнається артист.

Діма Прокопов знайшов контакти Олександра Злотника та зустрівся з ним. Композиторам вдалося домовитися про створення сучасної версії хіта.

"Це було таке щастя. Пісня "Ти щаслива будеш" потрібна зараз. Потрібна, тому що кожен українець не може почуватися щасливим, поки ми не переможемо. Ця пісня надихає", — резюмує виконавець.

Діма Прокопов вірить у те, що українці обов'язково будуть щасливими. Нині ж співак продовжує дарувати радість своєю творчістю.

Попередні випуски #Муз_Оборони:

Прямий ефір