Новий альбом та головні завдання електронної музики під час війни: дует Cape Cod у #Муз_Обороні

Cape Cod — український проєкт електронної попмузики Максима Сікаленка. За 11 років існування було чимало синглів з різними вокалістами. У 2021 році Cape Cod перетворився на дует. До саундпродюсера Максима Сікаленка приєднався вокаліст Олексій Боднар. Разом хлопці почали записувати пісні українською мовою. Про місію танцювальної музики під час війни, відповідальність перед слухачем і психологічну розрядку Максим Сікаленко та Олексій Боднар розповіли у програмі #Муз_Оборона.

Під час повномасштабного вторгнення Максим Сікаленко та Олексій Боднар були у Києві. Виїжджати навіть не думали. Музиканти залишилися в столиці та почали допомагати благодійним фондам та ЗСУ. Писати музику Максимові Сікаленку було складно.

"Три місяці я взагалі не торкався жодного музичного інструменту. Потім сів з бас-гітарою у студії й сам себе спитав:" Навіщо це все? Немає ніякої логіки писати музику!". Коли я усвідомив, що війна надовго, то почав працювати. Таким чином я розвантажував психіку. Коли ти працюєш, до тебе повертається ресурс. Ти можеш бути корисним, донатити на ЗСУ", — зізнається Максим Сікаленко.

Наприкінці червня 2022 року Cape Cod відіграв перший концерт. Музиканти зізнаються, що їм було важко, адже їхня музика розважальна, а танцювати під неї тоді не хотілося.

"Оскільки музика достатньо енергійна, то ми не знали, як правильно поводитися. Танцювати чи ні. Люди також не розуміли, що робити. Виступ завершився і люди підходили нам дякувати й зізнавалися, що вони прийшли перезавантажитися", — каже Олексій Боднар.

У липні 2022 року вийшла пісня "Час". Це лірична балада про безповоротність моменту. Разом із синглом гурт презентував музичне відео. Це мінімалістична робота у чорно-білих тонах, що відображає настрої суспільства та контраст між минулим та майбутнім. Учасники гурту наприкінці відео нагадують, що в наш час важливо звертати увагу на психологічне здоров’я та рекомендують безплатні сервіси психологічної підтримки під час війни.

"Треба було зняти якесь відео, але я нічого не хотів. Усе було чорно-білим. Утім, я зрозумів, що психологічна допомога стане важливим елементом. Почав моніторити сервіси, які займаються психологічною допомогою. Зрештою, зв'язався з трьома з них. Наприкінці кліпу є їхні контакти", — додав Максим Сікаленко.

Пісня "Ностальгія" зроблена на швидку руку. Це максимально не типова для дуету композиція, зізнається Максим Сікаленко. Кліп на пісню знімали під час блекаутів. Критики називали його "новорічним".

"Я подумав, чого б не написати пісню у дусі старого R&B, неосоулу. Вийшла максимально нетипова для Cape Cod композиція. Олексій дуже швидко написав вокальний лід, а коли я почав міксувати це, то з'явилася "Ностальгія". Все спрацювало інтуїтивно", — пояснив Максим Сікаленко.

"Промінь" — пісня про самотність і про її користь. Максим Сікаленко стверджує, що людина, яка достатньо часу перебувала на самоті, ліпше розуміє себе, як особистість.

"Хочеться, щоб музика Cape Cod дарувала відчуття спокою, занурювала в почуття радості й давала віру у краще майбутнє", — резюмував Максим Сікаленко.

До слова, вищезгадані треки увійшли до мініальбому "Матч Поінт". Реліз перенесли через початок повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Утім, музиканти нічого там не змінювали. Музиканти з Cape Cod стверджують, що пісні набули "нових сенсів й глибшого забарвлення".

Попередні випуски #Муз_Оборони:

Прямий ефір