Продюсери серіалу "Декамерон" від Netflix вмовляли Олександра Рудинського не повертатися в Україну між зйомками

Олександр Рудинський. Скриншот: kanaldim.tv

Під час зйомок серіалу від Netflix "Декамерон", які відбувалися в Італії, продюсери настільки переживали за життя українського актора Олександра Рудинського, що були готові забезпечити йому проживання у центрі Риму на місяць разом із родиною. Проте Олександр відмовився і жив на дві країни. Про це він розповів у програмі "Точка опори" на телеканалі "Дім".

Восьмисерійна історична драма "Декамерон" розповідає історію 1348 року, про так звану "Чорну смерть" — другу і найбільш смертоносну пандемію чуми в історії, що забрала життя близько 200 мільйонів людей. За сюжетом, група дворян тікає з Флоренції на віллу з метою перечекати епідемію. В результаті їхня ідея перетворюється на запеклу боротьбу за виживання. Режисером виступив Майкл Аппендаль, який знімав епізоди серіалів "Фарго" та "Американська історія жахів". 

Олександр Рудинський грає у "Декамероні" "відморозка Айлеса Бендіта". У нього немає одного ока і є шрам на все обличчя. Цей герой з'являється у трьох епізодах — першому, п'ятому і шостому.

"Величезний дарунок долі — те, що я туди потрапив. Інші актори — британці та американці. Коли ми спілкувалися і ходили на вечері, вони багато питали про війну та про те, що зараз відбувається в Україні", — розповів актор.

Фільмування для Олександра розпочалися в січні. Він прилетів у Рим, і в перший же день продюсери поставили його перед непростим вибором.

"У мене було лише п'ять знімальних днів у Римі, але вони були розкидані. У перший день продюсери запросили мене в офіс і сказали: "Твій наступний знімальний період аж у квітні. Ми хочемо, щоб ти лишився до того часу тут. Ми готові тобі повністю сплатити житло і все інше, бо тобі небезпечно вертатися в Україну". А це Netflix! Ви уявляєте, які там бюджети? Я, хлопець із Миколаєва, жив у центрі Рима в п'ятизірковому готелі, мав власного водія. Тому я розумію, що для них це був величезний ризик. Раптом зі мною щось трапиться, хто буде дозніматися? Мене вже заявили", — каже Рудинський. 

Актор не міг погодитися на проживання у Римі, адже в Києві на нього чекала дружина з маленьким сином, а також робота в Національному академічному драматичному театрі ім. Івана Франка. Щоб запевнити продюсерів у тому, що він повернеться з України живим, Олександр розповідав, що у Києві так само безпечно, як і в Римі.

"Я їм таке почав вигадувати, ви не уявляєте! Бо в мене ж тут театр, дружина і дитина. Я б міг їх забрати, але у дружини були репетиції "Конотопської відьми". Це було б дуже егоїстично. То я їм (продюсерам "Декамерону", — ред.) розповідав, що в Києві так само безпечно, як і в Римі, що все працює. Запрошував продюсера поїхати зі мною. Вмовив їх і поїхав працювати в Київ, а вже в квітні повернувся", — поділився він.

Олександр Рудинський — актор театру та кіно. Народився у Миколаєві. З 2018 року працює у столичному Національному драматичному театрі ім. Івана Франка. За роль Калігули в однойменній виставі Івана Уривського здобув премію як найкращий молодий актор на Міжнародному театральному фестивалі MESS у Сараєві. Отримав впізнаваність після виходу телесеріалу "Перші ластівки", в якому зіграв одну з головних ролей. Одружений із акторкою Марією Рудинською-Заниборщ. Подружжя виховує сина Петра.

Більше новин із "Точки опори":

Прямий ефір