"Одна з найважливіших робіт у житті": Олександр Рудинський розповів про зйомки короткометражки "Камінь, ножиці, папір" у Британії 

Олександр Рудинський у фільмі "Камінь, ножиці, папір". Фото: instagram.com/franzbhm

У 2023 році український актор театру та кіно Олександр Рудинський знявся у короткометражному фільмі "Камінь, ножиці, папір" британського режисера німецького походження Франца Бума. Робота заснована на реальних подіях, що відбулися в Україні під час повномасштабної війни. Зйомки виявилися настільки виснажливими, що Рудинський втратив близько семи кілограмів ваги, проте вважає цю роботу однією з найважливіших у своєму житті. Про це він розповів у програмі "Точка опори" на телеканалі "Дім".

"Франц Бум — дуже молодий режисер, йому 23 роки. Він є випускником кіноакадемії NFTS — однієї з найвідоміших у світі. Там навчається лише 10 студентів на рік. Це історія про молодого хлопця Івана, якому має виповнитися 18 років. Події відбуваються на сході України на початку повномасштабного вторгнення. Його батько — хірург, який у бункері робить операції пораненим українським військовим та приймає пологи. Молодий хлопець допомагає батькові. В якийсь момент про цей бункер дізнаються росіяни. Така зав'язка історії. Це дуже трагічна історія", — поділився актор.

Олександр Рудинський і Франц Бум. Фото: instagram.com/franzbhm

Хлопець, який став прообразом головного героя фільму "Камінь, ножиці, папір", на момент описаних подій був цивільним, але потім пішов у ЗСУ. Він поїхав до Британії на навчання, де і познайомився з режисером Францом Бумом. Той був настільки вражений цією історією, що вирішив зняти кіно. 

Саме цього хлопця, головного героя, грає Олександр Рудинський. З прототипом героя Рудинського навмисно не знайомили особисто. Проте команда фільму передавала хлопцю всі питання, що цікавили українського актора під час Zoom-репетицій. Частина зйомок пройшла в Лондоні, а натурні — в Північному Уельсі. 

"Всі люди у цьому бункері чекали на евакуацію. За ними мав приїхати автобус. Мій герой виходить на вулицю і бачить у бінокль, як цей автобус підривають. Він спускається вниз і повідомляє всім про це. У цей момент Повітряне командування передає по рації, що в бік бункера прямують росіяни — двоє військових. Він нікому не каже про те радикальне рішення, яке приймає", — додав Рудинський.

Кадри з фільму "Камінь, ножиці, папір"

Потрапити у проєкт українцю вдалося завдяки британському актору Еріку Коулу, з яким Рудинський за кілька років до того грав в італійському серіалі "Джанго". Коул написав Рудинському, що його знайомий режисер шукає молодого українця на головну роль. Франц Бум переглянув надісланий шоуріл (коротке відео/нарізка, яке використовується як портфоліо) Олександра і зателефонував йому того ж вечора зі словами, що навіть проби проводити не буде.

"Я б сказав, що це одна з найважливіших робіт у моєму житті. Я не мав права на помилку. Було дуже важко. Одні з найвиснажливіших зйомок. Коли я поїхав туди, важив 86 кілограмів. За два з половиною тижні приїхав на шість чи сім кілограмів легшим. Я там багато палив, мало їв і пив багато кави. Було не до їди. Звісно, як звичайна людина я можу втомлюватися, але усвідомлення того, що людина це зробила в реальному житті, давало мені нове дихання і новий дубль", — розповів Рудинський.

Хронометрах стрічки "Камінь, ножиці, папір" складає 23 хвилини. Дата прем'єри поки не відома.

Олександр Рудинський — актор театру та кіно. Народився у Миколаєві. З 2018 року працює у столичному Національному драматичному театрі ім. Івана Франка. За роль Калігули в однойменній виставі Івана Уривського здобув премію як найкращий молодий актор на Міжнародному театральному фестивалі MESS у Сараєві. Отримав впізнаваність після виходу телесеріалу "Перші ластівки", в якому зіграв одну з головних ролей. Одружений із акторкою Марією Рудинською-Заниборщ. Подружжя виховує сина Петра.

Більше новин із "Точки опори":

Прямий ефір