Найсильніша промова, яку я чув, — найвиваженіша і найгостріша, — актор Олександр Рудинський про виступ Мстислава Чернова на "Оскарі"

Олександр Рудинський. Скриншот: kanaldim.tv

У березні 2024 року документальна стрічка "20 днів у Маріуполі" отримала першу для України нагороду премії "Оскар". Український актор театру та кіно Олександр Рудинський розповів у програмі "Точка опори" на телеканалі "Дім", що дивився трансляцію церемонії нагородження онлайн і вважає промову режисера фільму Мстислава Чернова найсильнішою.

"Це найсильніша промова, яку я коли-небудь чув, — найвиваженіша і найгостріша. Без жалю і докорів щодо того, що нам хтось щось винен чи щоб звернули на нас увагу. Я був вражений. Дивився у прямому ефірі. Бачив, як увесь світ аплодував. Багато з ким переписувався о п'ятій ранку. Мені Наталя В'ячеславівна Сумська (українська акторка та телеведуча, сестра Ольги Сумської, — ред.) написала о четвертій тридцять ранку. Я був вражений, що вона також дивиться у прямому ефірі", — поділився Рудинський.

Саму стрічку актор бачив лише фрагментами, а прем'єрний показ довелося пропустити у зв'язку з виставою в театрі Франка.

"Фільм я бачив фрагментами. У мене було два квитки на прем'єру в "Жовтні", але я був змушений грати виставу, тож пішла дружина з подругою", — додав він.

Олександр Рудинський не заперечує, що теж мріє одного дня отримати статуетку "Оскар" як найкращий актор, адже "у кожного актора є така мрія".

Олександр Рудинський — актор театру та кіно. Народився у Миколаєві. З 2018 року працює у столичному Національному драматичному театрі ім. Івана Франка. За роль Калігули в однойменній виставі Івана Уривського здобув премію як найкращий молодий актор на Міжнародному театральному фестивалі MESS у Сараєві. Отримав визнання після виходу телесеріалу "Перші ластівки", в якому зіграв одну з головних ролей. Одружений із акторкою Марією Рудинською-Заниборщ. Подружжя виховує сина Петра.

Більше новин із "Точки опори":

Прямий ефір