Військові не бачать в мені спеціаліста, і я їх розумію, — співачка та психологиня Лавіка
Гостею програми "Точка опори" на телеканалі "Дім" стала співачка, а нині психологиня, Лавіка. До початку вокальної кар'єри вона здобула освіту психолога в Київському національному університеті імені Т. Г. Шевченка, тож після повномасштабного вторгнення Росії в Україну зосередилася саме на цій діяльності. Нині працює кризовим терапевтом та допомагає як цивільним, так і військовим.
"Якщо психолог цивільний, а я зараз кажу про свій досвід, бо я не те що не розумію їхній біль, я просто не бачила того, не була там, то можна тільки відкрити серце і хотіти віддати його людині. Але я нічим не допоможу. Що я йому скажу? Робіть домашній вправи? Проживайте горе? Тому я сертифікувалась на військового терапевта. Поспілкувалася з декількома людьми, яких приводили рідні та близькі, але військові не бачать в мені спеціаліста, і я їх розумію", — поділилася Лавіка.
Зараз з терапевткою займаються переважно бойові медикині, а також троє військових, котрі за станом здоров'я виїхали за кордон. Якраз вони, каже Лавіка, зараз переживають ПТСР.
"Є троє військових, які переживають посттравматичний синдром, але вже виїхали з України. У них якраз вже почався цей ПТСР. Бо ми всі кажемо, що переживаємо ПТСР, але це не так. Ми будемо переживати ПТСР вже після перемоги і коли всі станемо цивільними", — пояснила вона.
Лавіка (справжнє ім'я Любов Миколаївна Юнак) — українська співачка, кризова психологиня та арттерапевтка, кандидат психологічних наук. З 2008 року робила кар'єру попспівачки. Сингли Лавіки потрапляли в рейтинги найбільших радіостанцій України. У 2016 році брала участь у півфіналі національного відбору пісенного конкурсу "Євробачення-2016", коли перемогу здобула Джамала. Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну Лавіка зосередила на іншій своїй професії — психотерапії. Нині працює з цивільними та військовими, займається волонтерською діяльністю.
Більше новин із "Точки опори":
- Багато людей мають відкриту травму, оскільки процес поховання так і не стався, — співачка і психологиня Лавіка про кризову терапію
- Доводилося вмикати лише професійні навички і вимикати себе як людину, — Лавіка про роботу психологом на початку війни
- Я проти того, щоб створювати нове, руйнуючи старе, — директорка "Українського дому" Ольга Вієру
- Буває період, коли більше пишеться українською, а буває — коли російською, — Юрій Рибчинський
- Наскільки дорого утримувати таку архітектурно складну будівлю, як "Український дім" — пояснює директорка центру Ольга Вієру