Втрата близької людини та народження сольного проєкту Phil It: музикант Пилип Коляденко в гостях #Муз_Оборони

Пилип Коляденко — український музикант, автор пісень, співавтор гурту Kadnay. Рік тому Пилип у складі гурту Kadnay презентував нову пісню в проєкті #Муз_Оборона. З того часу музикант пережив втрату близької людини та створив сольний проєкт Phil It.

Ідея створити сольний проєкт Phil It виникла п'ять років тому. Втім реалізувати її не було нагоди, зізнався композитор.

"З початку повномасштабної війни я зрозумів, що, можливо, ця історія потрібна не стільки мені, скільки світові. З'явилося прагнення залишити по собі щось таким, як я відчуваю. Я почав цінувати кожен день, можливість спати спокійно саме сьогодні. Це стосується і творчості. Творити сьогодні, не відкладати на завтра", — пояснює Пилип Коляденко. 

Phil It — відображення почуттів, страхів та переживань, зізнається артист. Колеги з проєкту Kadnay підтримали Пилипа Коляденка.

"Я знайшов тих людей, у яких відлунюється повний спектр моєї музики. Я відчуваю музику через танець і рух. Це все, що сталося зі мною за 30 років, все, що відбувалося навколо мене через батьків. Я сам все придумав та аранжував. Я прагнув зрозуміти, як це під час війни займатися творчістю", — провадить артист.

За рік Пилип Коляденко пережив втрату дідуся. Ця трагедія відобразилася на творчості — з'явилася пісня "Заблукала".

Музикант зізнається, що дідусь хворів вже багато років, однак війна зламала його остаточно.

"Він завжди був поруч. Коли я приходжу до бабусі додому, завжди подумки вітаюся з ним. Вірю, що він спостерігає, чує й оберігає. Я просто зрозумів, що ці втрати, цей біль — це і є ми самі. Пісня "Заблукала" — про стан душі. Той стан, коли не знаєш, звідки ти прийшов і куди йти далі. Пісня про пошук себе, про пошук майбутнього. Це окремий відрізок часу, в якому ми всі знаходимось", — каже співак.

Загалом сольний проєкт Phil It сам Пилип Коляденко вважає терапевтичним. Музику порівнює із класикою, яку треба уважно слухати.

"Не можу сказати, що це ліки, але це працює як психолог. Якщо ти пропускаєш її через себе. Це вільна музика, яку сприймаєш, як класичну. Її не можна слухати просто в машині чи в метро. Треба зануритись, почути кожен інструмент, кожну партію", — додав Пилип Коляденко.

"Лиши по собі" — остання пісня в альбомі. В цій пісні є стимул залишати щось по собі. Вона особлива для співака, адже стала автобіографічною.

"Зараз я живу з думкою про те, що в нас є ціль. Це наша свобода, незалежність, українська культура. Знаю, що саме завдяки цьому живе Україна і ми в ній", — резюмував артист.

Пилип Коляденко закликає українців любити, оберігати одне одного та не здаватись.

Попередні випуски #Муз_Оборони:

Прямий ефір