Про материнство, благодійні проєкти та дитяче Євробачення: співачка Світлана Тарабарова — гостя "Тихого вечора з Оленою Кравець"

Світлана Тарабарова. Фото: kanaldim.tv

До студії програми "Тихий вечір з Оленою Кравець" завітала українська співачка Світлана Тарабарова. Вона поділилася тим, як її сім'ю врятувало народження третьої дитини — донечки Поліни, які сімейні традиції зберігають в її родині та як, будучи вагітною, Світлана продовжувала їздити з концертами до військових. Також артистка розповіла про благодійний проєкт з UNICEF "Гратися і не боятися", про складнощі роботи над дитячим національним відбором на Євробачення та яких результатів вдалося досягти на європейській сцені. 

Ведуча — Олена Кравець, співведучий — Юрій Карагодін.

П'ять, три і сім місяців — материнство

— Свєта, ти виглядаєш просто..! 

— Мені сказали "святковий настрій", тому я одягла ноги. 

— Я тепер не знаю, куди як дивитися. Тепер у тебе теж троє дітей. Сім, п'ять і три місяці?

— Ні. П'ять, три і сім місяців. Тобто це ду-у-уже маленькі діти.

— Як ви наважилися на третю дитину у часи, коли ти плануєш життя не далі одного дня вперед?

— Насправді, Поліна мене врятувала. Ми всі були в дуже важкому емоційному стані. Коли я дізналася, що я знову при надії, то ніби змінила фокус, бо мамі ж хвилюватися не можна. З'являється надія, що все ж таки життя триває. Звісно, ніхто не був радий. Рада була тільки я, і то не спочатку. Коли я сказала Олексію (Олексій Бондар, чоловік та концертний директор Світлани Тарабарової, — ред.), у нього почало сіпатися око. Але вона дійсно врятувала мене і мою маму. Після 11 місяців окупації Херсоніа, коли я на восьмому місяці вагітності кричала мамі в слухавку, щоб вона виїжджала з того пекла, бо вона потрібна мені.

— Вона виїхала через це?

— Так. Зараз мама з Поліною дуже допомагає, обожнює її. Батьки живуть поруч вже майже рік чи більше. Поліна нас усіх знову зібрала в тонус. Зараз вони всі хворіють по колу, всі сидять вдома.

— Що твої діти замовляли Святому Миколаю?

— Вони нарешті написали листа Миколаю. Перше, що написали — перемогу Україні, всім діткам України — любов, спокій, відсутність тривог та безліч подарунків, а собі — по маленькій машинці. 

— У мене Катя одразу заздалегідь написала листа Святому Миколаю. Я побачила, що вона веде щоденник, де писала, як вона готується до Нового року і Різдва. Вона написала: "Я написала лист Святому Миколаю, поклала його у морозилку і він його забрав!". Це дуже зворушливо! Я нещодавно купила їм адвент-будиночок, у якому висуваються шухлядки і Святий Миколай щось їм туди кладе. І вчора я кажу: "Ой, там, здається, щось шаруділо в дитячій. Я чула якийсь шепіт і шурхіт". І Катя: "Ваню, пішли подивимось! Це Святий Миколай!". А Ваня відклав планшет і такий: "Ну, пішли поди-и-ивимось. Серйозно, мам? Святий Миколай?".

— Він вже не вірить?

— Коли він сказав Каті, що це батьки кладуть подарунки, вона сказала: "Ваня, Святий Миколай приходить тільки до тих, хто в нього вірить". Гадаю, що це філософія життя. Ваня намагався написати листа. Ми витратили сім аркушів, аби він написав його без помилок. Я сказала, що той і з помилками прочитає, а він: "Мамо, я розумію, що він святий, але не настільки ж".

Фарширована щука, або різдвяні традиції

— Чи є у твоїй родині різдвяні традиції?

— У нас є кулінарна традиція — фарширована щука. Мій тато все життя був рибалкою. М'яса в нас не було. У моє дитинство м'ясо було дуже дорогим і це було нормально. Тато ходив на річку і таким чином цією рибою прогодував нас у найважчі роки. Тому замість традиційної фаршированої курки в нас була щука. На цей Новий рік ми готуватимемо її разом із мамою. 

— Це гідна заміна. Ти в дитинстві не відчувала, що чогось немає?

— Я не відчувала. Я пам'ятаю себе щасливою в дитинстві. Вже коли я виросла, то зрозуміла, чому у мене не було там якихось іграшок. Мені було кайфу, що я — третя дитина. 

Виступи перед військовими в період вагітності 

— Важливе зауваження! Будучи вагітною Поліною ти їздила до військових і давала концерти. Це для мене була шокуюча новина. Я б так не змогла. Що тебе так рухало тоді? Як реагували військові хлопці та дівчата, коли бачили, що до них приїхала вагітна жінка? Вже ж було помітно, що ти вагітна. 

— Це був сьомий чи восьми місяць. У третю вагітність у мене був настільки величезний живіт, що здавалося, ніби я вже маю їхати в пологовий. Я з хлопцями та дівчатами з 2014 року. Відверто кажучи, ми перші, хто взагалі зробив концерт для військових. Це було восьмого березня 2014 року, коли я була в Херсоні і вітала маму Олексія. Він тоді сказав, що за 50 кілометрів — село Чонгар, де наші хлопці в полі стоять вже два тижні. Тоді зелені чоловічки були в Криму, ще все починалося. Тоді першими волонтерами були бабусі, які носили ковдри і закрутки нашим в поле. 

Ми взяли маленький пульт, дві колонки і поїхали. На блокпості нас зупинив такий дядя… Я тоді вперше побачила військового в повній викладці. Я йому: "Добрий день! Я Світлана, пустіть поспівати". Це було вперше. Ми пішли на їхню польову кухню і влаштували перший такий концерт. Це була 79-та бригада, яка потім захищала Донецьк і все інше. 

Коли я завагітніла втретє, я не змогла не робити цього. Тому що я це роблю вже 10 років. Пісню "Повертайся живим" вони знають напам'ять, вона вже сприймається як віддати пошану. 

Пам'ятаю концерт для 93-ї окремої механізованої бригади "Холодний Яр", яка щойно повернулася з передової. Вони всі були дуже важкими емоційно, перші 20 хвилин вони не розуміли, для чого ця музика. Але мені допомогло, що там були хлопці, для яких я співала в Маріуполі в 2014-му. Вони впізнали мене, як рідну. Я, будучи вже вагітною втретє, казала: "Хлопці, я тут, щоб ви бачили, заради кого ви ризикуєте своїм життям". Це було, до речі, на День Святого Миколая! Ми зробили їм прянички і роздали. Було дуже зворушливо.

Дитяче Євробачення

— Я хочу, щоб ми також поговорили про твої благодійні проєкти з UNICEF для дошкільних закладів. Розкажи про них.

— Ми вже як декілька місяців працюємо над проєктом "Гратися і не боятися". Наші діти багато часу проводять в укриттях. Ми зараз говоримо про дошкільнят. Доросліші вже звикли, ходять в укриття, менше хвилюються. А маленьких дітей, коли чують сирени, їх треба заспокоїти. Я написала пісню-руханку "Я і ти". Коли почнеться тривога, діти з вихователями збираються і йдуть в укриття, де приводять свій емоційний стан до ладу. Ця пісня — методичка заспокоєння, в ній не лише слова, а й рухи. Потанцювавши та пообіймавшись, у дітей зникає відчуття тривоги. Я рада, що є маленькою частинкою такого глобального проєкту для підтримки наших дітей.

— Ти також виступила саундпродюсеркою національного відбору на дитяче Євробачення. 

— Так, "Суспільне" вперше зробило так, щоб на дитячому Євробаченні був музичний продюсер. Я дуже рада, що мені це довірили. Це було нелегко. Під час війни не всі можуть написати авторську пісню. Але за умовами Євробачення, пісня має бути авторською. "Суспільне" спростило умови, покликало дітей і у кого не було авторської пісні, тому її написала я. З п'яти фіналістів я написала трьом. На національному відбору перемогла дівчинка Анастасія Димид з моєю піснею "Квітка". Переможця нацвідбору на дитяче Євробачення вперше обирали в "Дії" і голосуванням журі. "Квітка" поїхала на дитяче Євробачення і завоювала п'яте місце. Ми вперше з 2018 року увійшли в топ-5. "Квітку" співала вся Європа, вона завірусилася. Там ще був момент з stop this tragedy (зупиніть цю трагедію, — ред.). Нам насправді не можна було вставляти щось про Україну на Євробаченні, бо вони цього не люблять. Ви ж розумієте, це "не політичне шоу". Але ми зробили цей сильний меседж через позитивну пісню, через дітей показали, що нам потрібна допомога і підтримка.

У рубриці "Ван Гог у підгузках" Олена Кравець та Світлана Тарабарова мали захопливо оцінювати та хвалити дитячі малюнки та інші вироби.


Гостями 35-го випуску "Тихий вечір з Оленою Кравець" стали комік, волонтер Марк КуцеваловМіша Гудемюк та пес Трініті. Також до студії завітали українська співачка Світлана Тарабарова та фольклористка Ярина Сізик. Музичний гість — Vitaliia.

Проєкт "Тихий вечір з Оленою Кравець" — це легка, спокійна розмова про важливі та актуальні для українців речі і події, яка дозволяє трішки відпочити й відволіктися від напруження, в якому ми всі живемо. Проект завоював серця українців. "Тихий вечір з Оленою Кравець" (повні епізоди та окремі сюжети) разом вже отримав понад 48 млн переглядів* на диджитал-майданчиках каналу "Дім" (YouTube, Instagram, Facebook, TikTok).

*Дані станом на 04.12.2023

Ще цікаве з "Тихого вечора з Оленою Кравець":

Прямий ефір