"Дружні дебати" з Фаріон та 50 гамбургерів для херсонців: комік Фелікс Редька в гостях у "Тихого вечора з Оленою Кравець"

Фелікс Редька та песик Федір. Фото: kanaldim.tv

Цей комік чи не першим зробив стендап у бомбосховищі ще в березні 2022 року, просто щоб підтримати наляканих людей в оточених Сумах. Зараз він власним коштом їздить по прифронтових територіях, щоб підтримувати людей гумором. Його звати Фелікс Редька і в гості до "Тихого вечора з Оленою Кравець" він завітав не сам, а зі своїм французьким бульдогом Федором. Майстер гумору розповів про свій виступ у Херсоні, куди привіз глядачам 50 гамбургерів з McDonald's, а також про конфлікт з Іриною Фаріон.

Ведуча — Олена Кравець, співведучий — Юрій Карагодін.

Привіз херсонцям гумор і McDonald's

— Таке враження, ніби ти просто прогулювався з Федором десь неподалік і подумав: "Ану-но, зайду подивитися, що тут!". Або Федір прийшов на якийсь запах.

— Його, правда, не було з ким залишити. Я запитав у ваших продюсерів, чи можна. Сказали, що можна. Клас, дог-френдлі лейт найт шоу у вас.

— Нещодавно ти з виступом був у Херсоні. Брав Федю з собою?

— Ні, він, звісно, залишався вдома. Йому, взагалі, є з ким. Він з дружиною найчастіше проводить час.

Карагодін: У нього є дружина?

— Зважаючи на те, скільки часу я проводжу з дружино і скільки він, то це його дружина.

— Коли я дивилася твій виступ у Херсоні, побачила, наскільки люди там голодні до емоцій. Ти привіз їм гумор і їжу з McDonald's. Бо це, дійсно, такий атрибут повсякденного життя в мирні часи, про який навіть не замислюєшся. Вони так зраділи! 

— Херсонці мені розповідали, що вони все життя їздили в Миколаїв у McDonald's, бо в них не було. І буквально за три місяці до повномасштабного вторгнення їм відкрили McDonald's. І ось, будь ласка. Мене возили і показували цей розбитий торговий центр зі спаленою вивіскою McDonald's.

— Для тебе що було важче привезти: гумор чи McDonald's?

— McDonald's було довезти важче! Бо ми приїхали і щось вони почали закриватися. Зранку на вокзалі в Одесі McDonald's щось не відкривався з якихось технічних причин. Ми поїхали на Дерибасівську — зачинено на годину. Ми вже думали про запасний варіант у вигляді KFC, але, на щастя, відкрився той McDonald's. Дуже здивувалися дівчата на касі, коли ми робили це замовлення.

— Скільки ви замовили? 

— 50 гамбургерів, бо в нас було 50 людей. У них (у працівників McDonald's, — ред.) були такі очі! Відразу викликали адміністратора, бо сказали, що не можна просто пробити 50 гамбургерів. Треба, щоб прийшов верховний з McDonald's, ввів якийсь пароль і тільки тоді система дозволить пробити. 

— Ти сказав, що було 50 людей. Як вони дізналися про виступ? Як ви їх запрошували?

— Це найтрагічніший момент у таких концертах. Ми домовилися з херсонським волонтером Нахметом [Ісмаіловим], який мене туди віз. Я запитав: "Як ми будемо розповідати людям, де проходить стендап і як ми будемо їх записувати?". Він сказав, що є певні заходи безпеки, які треба приймати. У мене була афіша "Фелікс Редька везе гуманітарні приколи! Херсон!" і було зазначено, що де і коли — питати в дірект. Ні дати, ні часу ми не могли там публікувати. Я просто оголосив, що колись я буду в Херсоні. Нахмет власноруч перевіряв кожен акаунт, щоб було зрозуміло, що це реальна людина. Багатьом відмовляли через закриті акаунти і відсутність аватарки.

— Тобто лише після перевірки акаунту ви повідомляли місце і час?

— Так, навіть за день до заходу ми казали час, а за годину — місце. Я — комік 007.

— Але місія таки виконана!

— Так. Зараз я їжджу з туром концертів "Золоті стендапи".

— Я бачила афіші в ретро-стилі. І ти робиш ці стендапи власним коштом.

— Для мене це принциповий момент. Я не можу брати гроші з людей, які на місці все організовують мені, за проїзд, за проживання та інші моменти. Тому звертаюсь до людей! Якщо ви з прифронтового міста або селища і можете організувати мені безпечний для людей концерт, тобто у вас є якийсь підвал, колонка і мікрофон, то напишіть мені в Instagram. Я приїду за свій кошт.

— Це звучить як сон для людей, які зазвичай займаються організацією таких речей. Не знаю навіть, чи було таке колись в історії стендапу.

— Було! Я за таким райдером їздив років п'ять тому. Тільки не на благодійні, а на платні.

"Дружні дебати" з Іриною Фаріон

— В тебе, Феліксе, була ще одна надзвичайна подія в житті — конфлікт з пані Фаріон (українська мовознавиця і колишня народна депутатка Ірина Фаріон, — ред.). Ще до того, як це стало мейнстрімом. 

— Дружні дебати.

— Добре, ти називаєш це так.

— Конфлікт у неї зараз з СБУ.

— Для глядачів зазначу, що пані Фаріон назвала Фелікса "жебраком з Сум" та "доконаним рабом". Це була її реакція на твій виступ у Львові. Після цього ти приїхав на її відкриту лекцію, дуже чемно встав, представився і з посмішкою попросив у неї пораду щодо того, як остаточно перемогти в собі раба. Раджу всім це подивитися в YouTube! Просто їй сказали, що хлопець приїхав здалеку на її лекцію, вона відчула таке натхнення. І тут піднімаєшся ти. Я навіть не була впевнена, чи впізнала вона тебе. 

— Потім, коли я заговорив, я думаю, що впізнала.

— Як у вас зараз з Фаріон? Чий хід?

— Я забанений у неї в Telegram. Я не знав, що у мене є контакт Фаріон, вже й забув. А в нас же так все чемно було, вона мені навіть порадила почитати "Сад Гетсиманський" Івана Багряного, який також з Сумщини.

— Прочитав?

— Так, я повністю прочитав. До речі, дуже їй вдячний, тому що книга дуже доречна на сьогодні. Після цього я дав їй запрошення на свій концерт. Вона нічого не відповіла, і я про це забув. Після її скандалу щодо російськомовних українських військових (Фаріон заявила, що не може назвати українцями бійців, які розмовляють російською, — ред.) я їй подякував за підвищення монетизації на моєму YouTube-каналі, на відео про неї. У мене буде більше грошей, які я витрачу на амуніцію для свого російськомовного батька-військового. 

— Твій батько в ЗСУ?

— Так. На що вона відповіла мені, що хай батько нарешті вивчить мову землі, хліб чиєї він їсть. Я їй щось відповів типу: "Спасіба". Ой, ні, не "спасіба", а "дякую", бо я би був забанений ще раніше. Але вона мене заблокувала.

— Вважатимемо це твоєю перемогою на цих дебатах.

— Це називається "айкідо переговорів". Я силу суперника, направив проти нього ж.

Собачий стендап

— Твій стендап побудований на тому, що ти розповідаєш свої історії та роздуми. Я не буду просити зараз розповісти ключові історії, бо хочу, щоб люди прийшли і самі послухали. Особливо, коли ти будеш у своєму золотому піджаку. Але, можливо, є хоча б якась історія, можливо, з недавніх гастролів, якої можна поділитися? Можливо, з Херсону?

— Про Херсон мене дуже вразила історія. Відео з Херсона — це яскравий приклад того, що в гуморі завжди перемагає досвід. Чим більш унікальний тві досвід, тим ти смішніший. Люди мені розповідали якісь історії, які мені не треба було чимось добивати чи докручувати жартами — це вже була смішна історія.

Люди, які пережили окупацію Херсона, розповідали, що коли проїжджали блокпост, їх зупинив російський військовий і сказав показати документи. Вони дістали ID-картку, але військовий її не прийняв і стверджував, що вони йому показують банківську картку. Він переконував їх, що це банківська картка.

— Це він ще "Дію" не бачив.

— Ага, в нього взагалі б життя перевернулося. Нещодавно про Федю [історія] була. Стендап в Україні зараз розквітає: Антон Тимошенко збирає "Палац України", купа коміків збирають "Жовтневий", тури, благодійні ініціативи і навіть є собачий стендап у Києві. Є комікеса з Сум Світлана Немонежина, яка влітку кожні два тижні проводила у сквериках у Києві собачі стендапи. Взимку таке, напевно, більш проблематично буде проводити. Коміки, у яких є собаки, приходили з ними у скверики і виступали. Глядачі теж приходили з собаками. Там був кейтеринг для песиків, водичка, фотозони. Вони точно були задоволені, вели себе грайливо. Пам'ятається, колись навіть були кінологи, які контролювали поведінку собак. А ще буквально кілька років тому єдиний собачий стендап, на який можна було сходити в Києві — це стендап Нурлана Сабурова (казахський і російський комік, — ред.).

У стендапі перша частина жарту, яка готує глядача до сміху, називається сетап. Феліксу Редьці запропонували пограти у гру "Продовжи фразу", де йому довелося придумувати веселе продовження до сетапів.


Гостями 32-го випуску програми "Тихий вечір з Оленою Кравець" стали: майстер гумору Фелікс Редька, а також комік та ведучий Фіма Константиновський та його друзі, діти з шелтеру "Добро на Амурі", якими він опікується — Владик і Віка (брат і сестра з Маріуполя), Саня (з Кремінної), Владик (з Бахмута), Андрій (з Лисичанська). Музичний гість — Parfeniuk.

Проєкт "Тихий вечір з Оленою Кравець" — це легка, спокійна розмова про важливі та актуальні для українців речі і події, яка дозволяє трішки відпочити й відволіктися від напруження, в якому ми всі живемо. Проект завоював серця українців. "Тихий вечір з Оленою Кравець" (повні епізоди та окремі сюжети) разом вже отримав понад 47 млн переглядів* на диджитал-майданчиках каналу "Дім" (YouTube, Instagram, Facebook, TikTok).

*Дані станом на 20.11.2023

Ще цікаве з "Тихого вечора з Оленою Кравець":

Прямий ефір