Переможцям MUZVAR AWARDS-2023 обіцяють по 100 000: про премію під час війни розповіли кріейтор "Музвару" Льоша Донцов та співачка Оля Цибульська

Льоша Донцов та Оля Цибульська. Скриншот: kanaldim.tv

Премія MUZVAR AWARDS-2023 відбудеться 26 вересня. Сюрпризом для глядачів стане попурі від молодих українських артистів: Molodi, Zelenooka, Spiv Brativ, SKYLERR, ENLEO. Свої сольні номери на церемонії також представлять Jamala, POSITIFF, Schmalgauzen, гурт "СКАЙ", Ганна Трінчер, Alyosha та Vlad Darwin, KAZKA, Tember Blanche та PROBASS ∆ HARDI.

Про те, які будуть номінації, хто обиратиме переможців, про особливу нагороду та солідні премії переможцям у "Ранку Вдома" розповіли співачка, ведуча премії MUZVAR AWARDS Оля Цибульська та кріейтор "Музвару" Льоша Донцов.

Ведучі — Ірина Хоменко та Костя Октябрський.

Як та коли виникла ідея створити MUZVAR AWARDS?

Донцов: Взагалі, премія існує вже три роки, як і наш портал. Вперше ми провели її у 2021 році. Вона жодним чином не змінилася за цей час. Торік ми її не змогли провести повноцінно. Цього року ми вирішили все-таки не відходити від традиції. Всі номінації лишилися незмінними, критерії — відповідно.

Цибульська: Дійсно, дуже класна премія. Дякую Олексію Донцову за те, що він знайшов в собі сили її організувати. В наш час це дуже складно, але це на часі. Пишаюся музикантами, які знаходять можливість записувати музику. Дійсно, я чекаю цієї премії.

По-перше, це велике свято. Це повернення до роботи, це повернення до життя. По-друге, це можливість нагадати людям, що є багато сталих речей.

Також "Музвар" — це історія про нову українську музику, нашу культуру. Це нагадування багатьом людям, що український артист та артист з України — це різні речі.

— Розкажіть, будь ласка, про номінації премії MUZVAR AWARDS-2-23.

Донцов: Наша премія — це про нову українську музику. В першу чергу ми шукаємо молоді імена серед наших музичних напрямків основних — це рок, поп і альтернатива. Цього року ми додали ще й естраду, тому що дуже приємно бачити, що серед молодого покоління з'явилася неймовірна кількість естрадних артистів, які заповнює собою абсолютно всі майданчики.

Також це номінації, які розкривають обличчя індустрії. Тобто автори пісень, продюсери, талановиті кліпмейкери та музичні журналісти. Ми також про них говоримо та нагороджуємо.

Також ми додали грошові премії для переможців у чотирьох основних номінаціях. По 100 000 гривень переможцеві кожної номінації. Ці гроші можна направити виключно на творчі ініціативи.

Хто для вас став відкриттям?

Цибульська: Для мене відкриттям стали Schmalgauzen. Я спочатку побачила їх в ТікТок. Потім я підписався на них в соцмережах й дізналася, що вони грають у театрі. Це дуже круто та харизматично. Вони унікальні. Такого не показувала жодна музична премія і жоден фестиваль.

Донцов: Дійсно приємно, що з'явилися надпотужні імена, про яких ми зараз знаємо. Це, наприклад, YAKTAK, якого зараз ми з усіх прасок чуємо. Ще півтора року тому ніхто не знав, хто такий Ярослав Карпук. Якийсь хлопець, який співав на Чорноморських іграх. Хтось навіть не знає, що таке Чорноморські ігри.

Коли артист збирає мільйонні прослуховування на стрімінгах навіть без кліпу і без реклами — це класно. Це задовольняє мої потреби, як слухача. Та, як представника музичного медіа. Це супер, що українці починають споживати саме наш український продукт.

— Розкажіть, будь ласка, хто буде обирати переможців?

Донцов: Ми з порталом "Музвар" відібрали четвірку номінантів, а наші глядачі проголосували за п'ятого номінанта. П'ятірка номінантів в кожній номінації надається на розгляд членів експертної ради, до якої входять не заангажовані представники індустрії.

Разом з аудиторською компанією ми перевіряли кожну анкету члена експертної ради, а також наших артистів, представників креативної індустрії. Ми незалежне музичне медіа, і незалежна музична премія. Тому за кожен голос відповідаємо ми й відповідає аудиторська компанія, яка буде підраховувати результати.

Де і коли відбудеться MUZVAR AWARDS-2023?

Донцов: 26 вересня. Ми починаємо о 16 годині в Жовтневому палаці. Не буде червоної доріжки, але зіркова буде. Звичайно, ми пам'ятаємо про те, що в країні війна. Навіть після нашої перемоги не все буде так просто, і говорити про гучні події некоректно. Тому ми робимо справді красиву подію, але без пафосу.

На жаль, не буде прямої трансляції на нашому телеканалі, але в будь-якому разі ми робитимемо запис і покажемо все, що відбувалося, і на сцені, де буде Ольга Цибульська разом із Тимуром Мірошниченком, і на зірковій доріжці. Там усіх зустрічатиме Галицька Діва і Лада. Думаю, усім вистачить уваги та позитиву.

До речі, головна нагорода нашої премії — це не просто статуетка, це брошка, яку зробив для нас Володимир Цісарик — відомий український художник. Цю брошку можна буде використовувати як прикрасу. Лімітована кількість. Ця брошка буде інкрустована в переможну статуетку.

Також цікаві гості "Ранку Вдома":

Прямий ефір