Як отримати 800 000 гривень від держави на бізнес: керівниця центру "Дія.Бізнес" у Бучі Анна Страховська розповіла про грантову програму

Анна Страховська. Скриншот: kanaldim.tv

Міністерство цифрової трансформації України запускає програму для бізнесу "Власне". Ініціатори прагнуть підтримати розвиток українських підприємств та надати мікро-, малому та середньому бізнесу інструменти для швидкого зростання, залучення нових клієнтів та інвесторів. Програма передбачає освітню, менторську та фінансову підтримку. Детально про це в ефірі "Ранку Вдома" розповіла керівниця центру "Дія.Бізнес" у Бучі Анна Страховська.

Ведучі — Ірина Хоменко та Костя Октябрський.

— Що таке акселераційна програма проєкту "Власне"?

— Акселератор —  це освітня програма, яка включає освітній компонент, менторський супровід, а також фінансову підтримку. "Дія. Бізнес" працює з підприємцями вже близько трьох років. Ми будуємо спільноти підприємців і бачимо головні запити, які є у них під в час війни. Це бажання навчатися та фінансова підтримка. Тож ці два основні компоненти й лягли в основу нашої акселераційної програми "Власне". Її реалізовуватимуть у мережі центрів "Дія. Бізнес". Проєкт підтримує Міністерство цифрової трансформації України, державна установа "Офіс з розвитку підприємництва та експорту", Mastercard та ПриватБанк.

— Які саме види підтримки включені до програми?

— По-перше, доступ до освітніх компонентів. Їх буде 10. По-друге, доступ до менторського супроводу. Проєкт поділений на дві частини —  онлайн та офлайн навчання. За результатами рейтингового відбору найкращі отримають можливість навчатися в офлайн в 10 центрах "Дія.Бізнес".

Ці люди отримають індивідуальний менторський супровід та доступ до фінансової підтримки. У фіналі оберуть 30 переможців, які отримають по 100 000 гривень. Найкращий підприємець отримає грант у розмірі 800 000 гривень.

— У чому полягає менторська підтримка?

— Ментор дає поради та допомагає підприємцю розвивати власну справу. До речі, ми очікуємо на участь не лише чинних підприємців, а й тих, хто бажає відкрити власну справу. Тобто тих, в кого є лише бізнес-ідея, але їм не вистачає знань. Або тих, хто має власну справу та хоче масштабувати її, чи стати більш сталими.

Користуючись нагодою, хочу запросити до нашого проєкту експертів та менторів, з трирічним досвідом ведення бізнесу. Це буде конкурсний відбір. Загалом ми плануємо реалізовувати менторський супровід користуючись екосистемою "Дія. Бізнес", але команда готова відкривати нові імена. Тож, якщо є бажання долучитися до акселератора, заходьте на сайт vlasneua.com та реєструйтеся на участь у програмі.

— До якого числа прийматимуть заявки?

— Заявки приймаються до 24 вересня. Онлайн навчання стартуватиме вже з 4 жовтня. Ми очікуємо на участь близько 10 тисяч учасників. Вже за результатами рейтингової основи в офлайн компонент відберуть тисячу підприємців.

В березні 2024 року буде проходити фінал, на якому журі буде обирати найкращих. Нагадаю, це 30 підприємців, які отримають по 100 000 гривень та фіналіст —  найкращий проєкт або бізнес-ідея, отримає 800 000 гривень. Важлива деталь — результати оцінювання стосуватимуться не попереднього досвіду, а навчання в акселераторі.

Також цікаві гості "Ранку Вдома":

Прямий ефір