Доводилося вмикати лише професійні навички і вимикати себе як людину, — Лавіка про роботу психологом на початку війни

Лавіка. Скриншот: kanaldim.tv

До початку вокальної кар'єри співачка Лавіка отримала освіту психолога в Київському національному університеті імені Т. Г. Шевченка. Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну артистка зосередилася саме на цій своїй професії. Нині вона працює кризовим терапевтом та допомагає як цивільним, так і військовим. У програмі "Точка опори" на телеканалі "Дім" вона розповіла про роботу психологом на початку великої війні.

"Я одразу пішла в волонтерство — займалася бабусями і дідусями переселенцями з Київської області. У березні зрозуміла, що зможу витримати кризову терапію. На початку повномасштабної кризових терапевтів нашого випуску можна було перерахувати на пальцях. Ніхто не знав, що вони стануть настільки потрібними, а тут людина треба рятувати на вчора чи хоча б тут і зараз", — розповіла вона.

В минулому Лавіка волонтерила як арттерапевт у відділенні дитячої онкології, а тому мала досвід роботи в кризових ситуаціях. Під час великої війни вона працювала з тими, хто пережив окупацію Київської області.

"З березня я почала працювати кризовим терапевтом, і ось тоді почався жах! Я не мала права розповідати історії людей, у яких горіла хата з дитиною всередині, що робили і говорили російські військові… Але мені дуже сильно боліло. Була внутрішня пустота, всередині щось ніби відмерало. Доводилося вмикати лише свої професійні навички і вимикати себе як людину", — поділилася Лавіка.

Лавіка (справжнє ім'я Любов Миколаївна Юнак) — українська співачка, кризова психологиня та арттерапевтка, кандидат психологічних наук. З 2008 року будувала кар'єру попспівачки. Сингли Лавіки потрапляли в рейтинги найбільших радіостанцій Укрїни. У 2016 році брала участь у півфіналі національного відбору пісенного конкурсу "Євробачення-2016", коли перемогу здобула Джамала. Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну Лавіка зосередила на іншій своїй професії — психотерапії. Нині працює з цивільними та військовими, займається волонтерською діяльністю.

Більше новин із "Точки опори":

Прямий ефір