Я проти того, щоб створювати нове, руйнуючи старе, — директорка "Українського дому" Ольга Вієру

Ольга Вієру. Скриншот: kanaldim.tv

Історія "Українського дому" — модерністської п'ятиповерхової будівлі в центрі Києва, почалася 21 квітня 1982 року. Спочатку це був Київський філіал Центрального музею В. І. Леніна при ЦК Компартії України. В той день відбулось урочисте відкриття будівлі з усіма атрибутами тодішнього часу — піонерами та представниками Комуністичної партії України. Через 10 років, зі здобуттям Україною незалежності, будівля була передана новій культурній інституції. У програмі "Точка опори" на телеканалі "Дім" чинна директорка "Українського дому" Ольга Вієру розповіла про місію цієї інституції та значення для українців.

"Було багато ідей щодо "Українського дому". Наприклад, створити музей сучасного мистецтва. Але я проти того, щоб створювати нове, руйнуючи старе. Ця форма "Українського дому" має дуже високий потенціал. Коли ми поділилися нашою концепцією з одним із партнерів, він запитав: "О, то ви хочете зробити таке собі посольство України в Україні?". І ми зрозуміли, що, мабуть, так. Нам дуже сподобалося це означення. Ми прагнемо, щоб це була структура і інституція, яка підтримує своїх громадян, і яка представляє Україну всередині України", — розповіла вона.

Історія цієї будівлі та інституції сама по собі вже є цінністю, каже Ольга Вієру. "Український дім" пережив дві революції (2004-го та 2014 років), був прихистком для мітингувальників, місцем проведення державних та скорботних заходів. У 2022-му тут прощалися з першим президентом України Леонідом Кравчуком, а у 2023-му — із загиблим керівництвом і співробітниками Міністерства внутрішніх справ.

Ольга Вієру — громадська діячка, директорка  Національного центру "Український дім", ініціаторка та організаторка благодійних, освітніх, інклюзивних та інших суспільно важливих проєктів та програм. З 2010 до 2019 року очолювала благодійний фонд "Мистецький Арсенал". Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну команда "Українського дому" на чолі з Ольгою Вієру усвідомлено обрала позицію максимальної активності і вже з квітня 2022 року в мистецькому центрі почали проводити актуальні культурні події, націлені на переосмислення та розвиток української культури. Одружена, має сина.

Більше новин із "Точки опори":

Прямий ефір