Знищення танків і 150 віджимань: своїми буднями на фронті поділився комік команди "Дніпро" Валерій Войцеховський

Валерий Войцеховский. Фото: kanaldim.tv

Актор і автор гумористичної команди "Дніпро" Валерій Войцеховський став на захист України з перших днів повномасштабного російського вторгнення. Служить у протитанковому батальйоні, який зараз дислокується під Ізюмом у Харківській області. Про перші враження від фронту та про те, як змінилася ситуація за роки війни, він розповів у проєкті "Тревел нашого часу" ведучому та волонтеру Денису Христову. Також боєць показав улюблене місце відпочинку своїх побратимів.

Валерій Войцеховський — учасник команди "Дніпро", яка стала широко відомою завдяки виступам у КВК у 2005-2013 роках, а потім — в українській "Лізі сміху".

Команда "Дніпро"
Валерій Войцеховський

До початку повномасштабної війни Валерій близько 6-7 років жив у Польщі й планував там залишатися. Але 24 лютого 2022 року змінило його плани, як і життя всіх українців.

"24 лютого я прокинувся у себе вдома в Кракові. Читаю новини. Ну, біда. Ще побачив відео, як ти, Ден (Денис Христов, — ред.), бігаєш Києвом, по розбитих будинках. Я одразу: мені потрібно туди. І 26 лютого я вже був в Україні, а 27-го вже був записаний з хлопцями — це знайомі з навколофутбольного двіжу. Я ще з Польщі подзвонив своєму приятелю Жеці, кажу: я їду, буду з вами. Він: приїжджай, я тебе влаштую. І ось так я потрапив у наш батальйон", — розповів Войцеховський.

Позивний вибрав собі відповідний своїм колишнім планам — "Краків".

Після учебки Валерій "Краків" вперше побачив справжню війну у квітні-травні 2022 року. Це був південь Донецької області, одна з найскладніших ділянок фронту — район селища Велика Новосілка.

Згадує, як з хлопцями приїхав до Великої Новосілки, оселилися, припаркували машини в центрі селища біля адміністративної будівлі.

"Зайшли в будівлю, а там усі в підвалах сидять. Пояснюють, що вже не можна просто так ходити селищем. І сказали забрати речі з машин, якщо ми не хочемо, щоб вони згоріли під час обстрілів. Ми побігли до автомобілів, і тут почався обстріл. "Гради". Впав перший касетний снаряд. Ми бігом назад, падаємо, перечікуємо. Потім знову побігли. Чуємо — знову летить. Знову падаєш, чекаєш. І знову намагаєшся бігти. Ось ми бігали між цими вибухами "Градів", це був жах. Це було наше знайомство з війною", — поділився "Краків".

Войцеховський наголосив, що у 2022 році війна була зовсім іншою, ніж зараз. Тоді потрібно було боятися "Градів", мінометів і танків.

"Зараз же війна більш технологічна, воюють роботи, ті самі дрони. Ми теж, звичайно, намагаємося. Але наше вище командування, і командування батальйону, підрозділів націлені саме на збереження особового складу", — зазначив він.

Валерій Войцеховський і Денис Христов

Валерій показав своєрідний open space ("відкритий простір") свого протитанкового батальйону. Тут бійці, які не перебувають на бойових завданнях, можуть відпочити, поспілкуватися, позайматися спортом. Попри близькість до передової, тут постаралися створити максимальний комфорт.

На стіні — текст молитви українського націоналіста "Україно свята, мати героїв", яку щоранку промовляє кожен боєць батальйону.

Представлені тут і видатні українські воєначальники.

Не забувають про бійців батальйону, які віддали життя за Україну на нинішній війні.

Окрема позиція — колекція макетів танків і техніки, яка використовується у протитанковому батальйоні.

"Ми постійно вивчаємо танки. Наше завдання — не пропустити, щоб ворожа техніка не пройшла по ділянках фронту. Кожен із бійців знає досконально всі танки, буквально до гвинтика", — сказав Валерій.

Також можна відволіктися від бойових буднів, закидаючи м'яч у баскетбольне кільце, переглянувши фільм або погравши на Sony PlayStation.

"Але я не бачив, щоб був особливий попит на "плойку" (Sony PlayStation, — ред.), щоб до неї стояла черга. Приставка є, але чомусь вона не є популярною", — зазначив Войцеховський.

Окреме невелике приміщення — спортзал. Тут усі, хто вільний від бойових виходів, щодня виконують мінімальний норматив з фізичної підготовки. Його перелік виписаний на дошці, на виконання всіх вправ йде трохи більш ніж година.

"Заняття обов'язкові. Якщо бійці не перебувають на бойових завданнях, вони щодня тренуються", — констатував Валерій.

Крім того, бійці регулярно складають нормативи з фізпідготовки.

"Наприклад, веслування на тренажері складаємо раз на тиждень. Норматив — 5 км за 20 хвилин. Проміжні нормативи: 3 км — за 11 хвилин 40 секунд, 1 км — за 3 хвилини 40 секунд. Усі повинні підтягуватися, але тут норматив залежить від віку. Проте 15 разів кожен повинен підтягуватися — це мінімум", — розповів "Краків".

Раз на місяць бійці виконують кросфіт-комплекс "Челсі" (Chelsea WOD), розрахований на 30 хвилин, протягом яких щохвилини потрібно виконати 5 підтягувань, 10 віджимань і 15 присідань.

"Разом у "Челсі" виходить 150 підтягувань. Ми взагалі активно займаємося кросфітом. Кросфіт — це той вид спорту, який найбільше підходить для військових. Бо на війні ти постійно біжиш, щось тягнеш, падаєш, знову тягнеш, знову біжиш, знову щось підтягнув, щось взяв, знову кудись біжиш, перестрибуєш. Так само в кросфіті", — пояснив Войцеховський.

Валерій Войцеховський

Валерій зазначив, що звикання до такого активного заняття спортом допоможе бійцям і після закінчення війни.

"Я не знаю, як буде після закінчення війни, і хто чим буде компенсувати брак адреналіну, до якого ти звикаєш на війні. Я просто ще не був у періоді "після закінчення війни". Але щодо себе можу припустити: буду щодня виконувати фізичні нормативи, які у нас висять на дошці, і адреналіну буде достатньо. Там адреналіну — будь здоров", — резюмував він.

Валерій Войцеховський і Денис Христов

Ще з проєкту "Тревел нашого часу":

Медіа-партнери
Прямий ефір