Знаки долі, застільні коломийки, благодійність та карти Таро: Roxolana, Kola, гурт Nazva та Пилип Коляденко за святковим столом "Тихого вечора з Оленою Кравець"

Roxolana, гурт Nazva, Юрій Карагодін, Олена Кравець, Kola та Пилип Коляденко. Фото: kanaldim.tv

Гостями новорічного випуску програми "Тихий вечір з Оленою Кравець" співачки Kola та Roxolana, гурт Nazva та співак Пилип Коляденко. Артисти розповіли про дивовижні знаки долі, благодійні виступи та заспівали жартівливих застільних коломийок.

Ведуча — Олена Кравець, співведучий — Юрій Карагодін.

Знаки долі від співачки Kola

— Настю (справжнє ім'я співачки Kola — Анастасія Прудіус, — ред.), до тебе у мене є перше запитання. Ти мала дуже напружений графік у 2023 році. У тебе було щось на кшталт п'ять вихідних за рік і ти їх провела в Ізраїлі саме в той час, коли там почалися бойові дії. Якщо проаналізувати весь цей рік, яку подію ти згадуєш як найбільш потужну? 

Kola: По-перше, це було варте того, що ми так сильно бігли. Але я вважаю, що без цього, мабуть, не так слухали б мої пісні, не так би все розвивалися. Подій було дуже багато і багато знакових у моєму житті, про які я дуже давно мріяла: перші сольні концерти в Києві, дзвінок Святослава Вакарчука…

— Розкажи про дзвінок від Святослава Вакарчука! Де ти була в той момент? 

Kola: Я була на благодійному заході, пили чай, готувалися до виходу на сцену. Коли я дивлюся — мені в WhatsApp телефонує він. Мої ноги стали ватними, всередині — істерика. Я була дуже щаслива, але хочу розказати не про це. 

Я вже розповідала цю історію, але вважаю її дійсно знаковою і дуже потужною. Кожен артист часом задає собі питання: "Для чого я це роблю? Що мені треба сказати наступною піснею? Що я маю зробити далі?". У мене ці питання виникають постійно. Коли я перебуваю у стані втоми, мені потрібно щось, що підштовхне діяти далі. І от в нас був виступ. Я є амбасадором проєкту Repower — компанії класних людей, які вивозять наших військових, волонтерів, медиків на відновлення до країн Скандинавії. У них був концерт на вокзалі. Співаю я свою пісню "Дочекаюсь", а вона була ні першою, ні останньою, і саме в цей момент до зали зали заходять близько 50 наших військових, які прямо зараз їхали на передову. У мене був шок. Вони стали і почали слухати. Я змінила порядок пісень і вийшла до військових співати "Люди". Я не хотіла випускати пісню "Дочекаюсь", але тоді зрозуміла, що це все не просто так. Мене це настільки вразило, що я не могла далі співати. Виревіла все за ті дві пісні.

За 2023 рік таких "випадкових" випадків було дуже багато. Мені здається, що саме це спонукає будь-яку людину і дає їй ще більше впевненості в тому, що вона робить все правильно.

Застільні коломийки від гурту Nazva

— Хлопці, спостерігаючи за вами, ми зрозуміли, що ви берете щось дуже автентичне, традиційне і змінюєте це таким чином, що воно стає сучасним і трендовим. Мені цікаво, яку традицію ви б хотіли принести у сучасність завдяки собі?

Павло Гоц, Nazva: Коли нас питають, чого ми так багато робимо пісень на українську поезію, з народних пісень або чого взагалі українською мовою співаємо, у нас завжди одна відповідь — ми просто любимо Україну. Все.

— А, наприклад, коломийки можна залишити в сучасному житті?

Павло Гоц, Nazva: Коломийки взагалі треба писати кожен і безкінечно. Я колись мацав книжечку 2003 року, в якій було дуже багато коломийок, розписаних хронологічно. Там були коломийки про Кучму. Наші люди за всім встигають!

Є одна пісня, яку моя дружина дуже не любить, але я люблю. Це чисто застільна. Коли, наприклад, сидить дядько, в якому вже півтора літра узвару, морда червона і він раптом: "Перша нота — нота до. Наливаємо по сто". І всі наливають, стукаються і випивають. А потім: "Друга нота — нота ре…" і пауза, бо всі згадують текст. А бувало, що вигадували на ходу: "... Алкоголь нас не бере". І має бути сім куплетів. Сьома нота — нота сі, викликаємо таксі.

Roxolana про хіпстерські кав'ярні у зруйнованих війною містах

— Роксолано, у вас хочу запитати. Ми розуміємо, що концерти сьогодні змінили свій зміст. Вони тепер не тільки для розваги, а ще й для підтримки. Ви проїхали з концертами я навіть не уявляю, скільки. Ви подорожували з "Кварталом" багато і приїздили до хлопців у військові частини. Що найбільше вразило вас і що ви згадуєте, коли вас просять про таке розказати? 

Roxolana: Я дуже боялася, коли перший раз їхала. Я не розуміла, що можу їм сказати і як можу допомогти. Коли ми вже кілька разів до них з'їздили у прифронтові зони з програмою "гоп-гей" та інколи аж занадто безпардонно активною, ми зрозуміли, що це їх дуже розряджає і навпаки подобається. 

Їздили ми у Снігурівку, коли її деокупували. Це був перший концерт, взагалі перший виступ, який люди побачили після деокупації. Після цього люди запропонували показати їхнє місто, запросили на каву. Пішли ми на каву. Вони привели нас на площу зі зруйнованим Будинком культури, в який було пряме влучення. Там були зафарбовані кольорами українського прапора літери Z. Складалося враження, що там дуже мало життя. Але стояла там малесенька, але дуже модна кав'ярня "Міністерство кави". Заходимо, а там суперекологічний ремонт, грає Скрябін на вінілі, все в якихось красивих картинках. Ми думали, що замовимо собі якесь американо, але виходить красива офіціантка і питає: "Яке молоко: кокосове, мигдалеве, бананове, соєве, безлактозне? Кава з кофеїном чи без? Лате? Капучино? Є такий цукор, є стевія, є замінник". І вона просто починає, не зупиняючись це говорити. Ми були просто в шоці, тому що це все такий хіпстерський прикол. Вона розповіла, що до них приїжджають люди з інших сіл, а їм приємно щось таке класне для них робити. Військові теж туди заходять за лате на банановому.

До нас прийшла власниця, яка живе там через дві хати, і сказала, що їй важливо, аби люди приходили до них і відчували, що тут добре. Вона кожні три дні кудись їздить і купує все те молоко і сорти кави. Незважаючи на те, що місто зруйноване, що люди були під окупацією.

Як карти Таро врятували батька Пилипа Коляденко

— Мені здається, що Філ почувається зараз так, немов коли довго стоїш перед банкоматом і з'являється напис "Ви ще тут?". Наскільки я знаю, ти зараз не живеш з родиною. Носив татові вечерю?

Пилип Коляденко: Часто буває, так. Закуповую продукти для бабусі, тата, мами. Але мама загалом про себе сама піклується.

— А тато щось у відповідь передає? Є у вас таке?

Пилип Коляденко: А-а-а! То ось, до чого ви ведете! Справа в тому, що мій батько розкладає карти Таро.

— Всі ж знають, хто батько Філа? Діма Коляденко! І він розкладає карти Таро?

Пилип Коляденко: Так. Насправді це дуже важлива тема для мене, тому що мама, наприклад, сміється. Я не сміюся, тому що розумію, що карти Таро врятували мого батька від самотності в Україні під час війни. Він залишився тут один, і коли ми виїхали на два місяці до Дрогобича, я щодня телефонував йому. Він перевів свою енергію туди і більше концентрувався на цьому своєму хобі, аніж на новинах, тому карти його реально врятували. 

Коли ми після двох місяців повернулися, я в першу чергу поїхав до нього і запитав: "Як ти, боже?". А він: "Та я ок, у формі, все супер". До того ж, у нас з'явилася додаткова тема для спілкування та возз'єднання. Ми часто можемо розмовляти. У зв'язку з війною ми всі набралися якоїсь людяності і любові до людей. 

Карагодін: Я знаю, що в тебе теж є історія, пов'язана з деокупованими територіями.

Пилип Коляденко: Є, і вона про любов. Цей рік дав мені любов. Phil It — це одне (проєкт, створений саунд-продюсером, піаністом та співзасновником гурту Kadnay Пилипом Коляденко, — ред.). Я потім зустрів Roxolanа і ми зробили спільний дуже світлий проєкт, за який я дякую їй кожен день — альбом "Настрій: колядувати".

Ще у нас з'явилася любов — собака Белла з деокупованого Херсона. Ми знайшли її завдяки інтернету і забрали собі, коли була вся ця історія з затопленням (6 червня 2023 року російські військові підірвали греблю Каховської ГЕС на Херсонщині, в результаті чого відбулося затоплення населених пунктів поблизу річки Дніпро, — ред.). Нам її привезли, бо була суперважка історія з тим, щоб її забрати.

— Вона має якусь породу?

Пилип Коляденко: Не має, але вона найкрасивіша у Всесвіті. Це вже друга собака в нашій сім'ї. Тому зараз ми живемо сповнені любові і прокидаємося між двома собаками. Любов — це те, що нас усіх оберігає від злого. Військовим так само варто приділяти увагу і любов. І я навіть не про донати, бо донати — це взагалі як молитва, а я про те, що потрібно проявляти свої почуття до них, говорити їм про життя, про те, що вони потрібні тут, що ми їх чекаємо.


Гостями новорічного 36-го випуску програми "Тихий вечір з Оленою Кравець" стали: Дмитро КулебаMONATIKKola, гурт NazvaRoxolanaПилип КоляденкоДенис ХристовПетро Конопля, гурт SchmalgauzenВасиль БайдакНаталя ГаріповаЄвген Галич.

Проєкт "Тихий вечір з Оленою Кравець" — це легка, спокійна розмова про важливі та актуальні для українців речі і події, яка дозволяє трішки відпочити й відволіктися від напруження, в якому ми всі живемо. Проект завоював серця українців. "Тихий вечір з Оленою Кравець" (повні епізоди та окремі сюжети) разом вже отримав понад 48 млн переглядів* на диджитал-майданчиках каналу "Дім" (YouTube, Instagram, Facebook, TikTok).

*Дані станом на 04.12.2023

Ще цікаве з "Тихого вечора з Оленою Кравець":

Прямий ефір