Акторська школа "Фенікс" шукає таланти: про безплатне навчання творчої молоді розповів засновник проєкту Олександр Єгоров

Олександр Єгоров. Скриншот: kanaldim.tv

В Україні анонсують відкриття акторської школи нового формату з безоплатним навчанням для творчої молоді. Акторська школа "Фенікс" — це новий соціальний проєкт Олександра Єгорова та БФ "Безмежні Можливості", який сприятиме розвитку творчого потенціалу талановитої молоді та зробить доступною творчу освіту. Проєкт вже підтримали Ольга Сумська, Володимир Горянський, Віталіна Біблів, Тетяна Шеліга, Дар’я Трегубова, Олексо Гладушевський.

Після навчання студенти отримають практичний досвід виступів на сцені та знімання у кадрі, професійне акторське портфоліо, перспективні знайомства та власний короткий метр. Про це у "Ранку Вдома" розповів засновник експериментальної, соціальної акторської школи "Фенікс" Олександр Єгоров.

Ведучі — Лілія Ребрик та Костя Октябрський.

Розкажіть про цінності та місію школи "Фенікс".

— По-перше, це відродження доступної та творчої освіти в Україні. Нас оточує талановита молодь та діти, але на жаль існує фінансовий бар'єр. Скільки людей можуть сплачувати за навчання дітей? Особливо серед переселенців чи дітей військових. Саме для таких людей ми хочемо зробити таку круту школу, де вони зможуть розвиватися, почуватися вільно. Хочемо показати дітям, що втілювати мрії — реально.

— Хто може там навчатися? Як потрапити до школи?

— Ми вирішили набирати дітей віком від 18 до 24 років. Так і ті, хто не можуть собі, наприклад, дозволити навчання в університеті Карпенка-Карого, але мріють стати артистом, можуть прийти до нас в школу.

В нас буде експериментальна система та достатньо жорсткий відбір, адже навчання буде безплатним. Ми шукаємо 15 самородків, які зможуть потрапити у професію та прославити українські театр та кіно в Україні та за кордоном

Що це за критерій?

— Все так само як в театральному університеті. Кандидати демонструють акторські, вокальні, хореографічні здібності, етюд, вірш, монолог. Обиратиме журі.  

— Розкажіть про викладачів, у школі.

— В нас розбивається викладацька система на дві частини. Це постійні викладачі, котрі будуть три рази на тиждень займатися з цією молоддю та запрошені викладачі, які приведуть від одного до трьох занять.

Це будуть спеціальні майстер-класи з акторської майстерності, сценічної мови та руху. Викладатимуть зірки українського театру і кіно — актори Ольга Сумська та Володимир Горянський, продюсер Олексо Гладушевський.

У фіналі ми покажемо театральну виставу на військову тематику. Найголовніше ми хочемо подарувати нашим студентам їх перший короткий метр, який за нашими сподіваннями пройде на фестивальні роботи за кордон.

Скільки триватиме навчання?

— Перший курс — експериментальний, відбуватиметься у вигляді інтенсиву і триватиме три місяці. Якщо ми побачимо, наприклад, з першим курсом дуже круті результати, то, можливо, ми продовжимо його. Якщо побачимо, що треба якісь моменти коригувати — то поправимо програму і продовжимо.

Звісно, що система Курбаса чи Станіславського — це класика. Втім це не заважає нам шукати індивідуальні методи навчання для акторів, тому що кожна людина — унікум.

— Які документи отримають випускники?

— Ми видаватимемо сертифікат випускника акторської школи "Фенікс". Окрім того, це буде і досвід, і знайомства, і професійне портфоліо. Ми познайомимо студентів з головними театральними та кіномайданчиками країни. Втім, головна мета, — це робота в кадрі та перший короткий метр для фестивалів.

Якщо це соціальний проєкт, то як вдалося його реалізувати? Хто вас підтримав? 

— В суспільстві є такий ми є така думка, що все це потребує грошей. Але я ідеаліст і вважаю, що це потребує ідеї та наснаги. В нас нема бюджету для того, щоб оплачувати там студії й тому подібне.

Наші викладачі працюють безплатно, включаючи зіркових педагогів. Саме приміщення для проведення цих занять вона також надається безплатно. Оператори та фотографи теж працюватимуть безплатно. Вважаю, якщо це талановита українська дитина, то вона має право розвивати свій талант, попри статуси та становище.

Також цікаві гості "Ранку Вдома":

Прямий ефір