Як Аляска зустріла українських біженців

Українці на Алясці. Скриншот: kanaldim.tv

Найбільший за територією, найсуворіший за кліматом та найменший за населенням. 49 штат США — Аляска, стає новою домівкою для сотень українських переселенців. Протягом останнього року близько 500 українців прибули на Аляску. Згідно з прогнозами місцевих органів управління, до кінця 2023 року сюди приїдуть ще 250 осіб. До кінця наступного року тут очікують прийняти ще дві сотні біженців з України, йдеться у матеріалі "Ранку Вдома".

Понад 90% українців, які нині живуть на Алясці, прибули в цей штат у рамках американської федеральної програми "Єднання заради України". Програму запустили у 2022 році, аби дозволити громадянам України приїхати до США на тимчасове перебування протягом двох років. Переважно українці приїжджають до Анкориджа — найбільшого міста штату та у невеличке містечко Делта-Джанкшен. Згідно з даними перепису населення, саме тут з 1990-х років проживають найбільші українські громади Аляски.

"Причина такої зацікавленості українців до Аляски зрозуміла. Все завдяки сильній підтримці української діаспори. Зазвичай у рейтингу розселення біженців серед всіх штатів Аляска займає 45 місце. Тепер, завдяки українцям та їхнім міцним родинним зв'язкам, ми ввійшли до 25 найкращих для переселенців штатів", — каже директорка Служби допомоги біженцям Ісса Спатрісано.

З жовтня 2022 року служба допомоги біженцям на Алясці допомогла працевлаштуватися як мінімум 135 переселенцям. Українці отримали роботу на повний день з середньою оплатою 18,5 доларів на годину. Частина переселенців змогли влаштуватися на неповний робочий день із середньою оплатою понад 14 на годину. Головна мета працівників служби — допомагати українцям знаходити роботу, яка б повністю відповідала їхнім навичкам та попередньому професійному досвіду.

"Більшість українців, які приїхали на Аляску, це люди працездатного віку. Від 19 до 64 років. Це вигідна співпраця. Алясці потрібні працівники. Історично склалося так, що населення штату зменшується. Відчувається особливий дефіцит кваліфікованих працівників працездатного віку. Насправді українські переселенці приносять нашій державі набагато більше, ніж просто економічні вигоди", — резюмувала Ісса Спатрісано.

Наразі Міністерство праці Сполучених Штатів разом з соціальними службами Аляски розробляють найкращі умови для широкої співпраці роботодавців та потенційних працівників — переселенців з України.

Ще про життя українців в інших країнах:

Прямий ефір