Перші обійми після річної розлуки — возз'єднання родини баскетболіста у проєкті "Дочекаюсь"

Щоб уберегти дітей від повномасштабної війни Христина разом із ними виїхала за кордон. В Україні їх залишився чекати коханий і тато Олександр. Чоловік професійно займається баскетболом. Подружжя насолоджувалося щасливим життям та будувало плани на майбутнє, однак жахлива війна все зруйнувала. Олександр та Христина не бачилися понад рік і кожного дня мріяли нарешті зустрітися. Довгоочікуване возз'єднання родини — у проєкті "Дочекаюсь" з Лілією Ребрик.

Сім'я

37-річна Христина Смородинська народилася в місті, де запускають ракети — Байконур, Казахстан. Тема космосу захоплює її і проходить крізь усе життя. Навіть доньку назвала Венерою. Сина звати Степан, і за задумкою тата, він — майбутній спортсмен.

Христина Смородинська

Чоловіка Христини звати Олександр. Йому 38 років, він професійний баскетболіст і нині грає за команду "Бродяги".

Олександр

До війни Христина займалася сімейним бізнесом. Спочатку він був пов'язаний з косметикою, однак з появою малечі в сім'ї справу перепрофілювали на дитячі товари — візочки, автокрісла, іграшки тощо. Христина також займається кондитерством і готує торти на замовлення.

З Бельгії жінка повертається саме зараз, оскільки незабаром вона з Олександром відзначатиме ювілей — 10 років від дня знайомства. Вперше зустрілися закохані у коворкінгу в черзі за апельсиновим фрешем. Відтоді в Олександра та Христини є традиція — кожне 13-е число місяця обов'язково пити апельсиновий фреш.

Оскільки чоловік усе життя займається баскетболом, зустріч-сюрприз йому організувати Христина хоче на баскетбольному матчі. У цьому можуть допомогти його друзі по команді та тренер Денис Єльцов.

Підказка №1. Космос

"Космічна тема завжди є навколо нашої родини і навколо мене зокрема. Коли зайде мова про космос, він одразу згадає мене і доньку Венеру", — каже Христина.

Тренер Олександр Єльцов запропонував план, як заманити Олександра на зйомку, — сказати, що Аматорська баскетбольна ліга проводитиме фотосесію з метою популяризації аматорського баскетболу. 

Знімання відбуваються в Київському планетарії, котрий, до речі, є одним із найбільших у Європі. За задумкою, Олександр позує на фоні проєкції зоряного неба. У фотошопі знімки потім відредагують так, ніби баскетболіст кидає м'яча до зірок.

На фотосесію, до речі, Олександр одягнув салатові шкарпетки, які йому подарувала дружина.

"Я колись тут був (у планетарії, — ред.). Років десять чи п'ятнадцять тому. До речі, дружина моя народилася у Байконурі, а доньку звати Венерою. В неї характер такий цікавий, вона самостійна, але потребує уваги", — розповів Олександр, коли його запитали, чи був він коли-небудь у цьому планетарії.

Підказка №2. Ексклюзивна футболка

На день народження Олександра його рідні, що були вже за кордоном, розмалювали різнокольоровими фарбами білу футболку — зобразили на ній усіх членів родини. Предмет одягу надіслали поштою в Україну. Дублікат цієї футболки Христина створила для проєкту "Дочекаюсь".

Продовження баскетбольної фотосесії відбулося вже у фотостудії. На режисерові зйомки опинилася біла розмальована футболка, як та, що дарували Олександру діти. 

"О, в мене є схожа футболка! Діти зробили. Там я намальований дуже смішно і всі разом. Дуже схожа прям", — сказав чоловік.

Христина, котра на камерах спостерігала за всім, що відбувається з Олексієм, занепокоїлася, що чоловік уже про все здогадався — аж надто він зациклився на розмальованій футболці.

Підказка №3. Карамельний чизкейк

Олександр — фанат карамельного чизкейку, який готує Христина.

"Коли я запитую, який торт приготувати на день народження чи інше свято, він завжди відповідає: "Чизкейк з карамеллю". Чомусь він більш за все його любить", — каже вона.

За легендою, у редакторки проєкту напередодні був день народження, тож вона принесла на знімальний майданчик карамельний торт, аби пригостити усіх присутніх.

"Мені шматочок побільше, побільше. Я так люблю чизкейки. Дружина на дні народження робила мені", — одразу сказав Олександр, побачивши улюблений десерт.

Підказка №4. "Сашка чемпіон"

Коли Христина та Олександр познайомилися, хлопець запросив її на баскетбольний матч. Для дівчини похід на такий захід був вперше, тож вона запитала, як до нього підготуватися.

"Він пожартував з мене — попросив зробити плакат два метра на метр з написом "Сашка — чемпіон!". Окрім мене таких дурочок з плакатами на матчі не було. Коли він побачить такий, то точно подумає, що я десь за ним ховаюсь", — каже Христина.

Цього вечора відбувається гра Аматорської баскетбольної ліги. У матчі виступає команда Олексія "Бродяги" проти команди "Шаблі". Ведуча матчу Лілія Ребрик, оголосивши команди-суперників, звертає увагу на яскраво-жовтий плакат на трибунах. На ньому синім написано "Сашка — чемпіон". Олександр, побачивши такий знак уваги, трохи засоромився і зніяковів. До того ж, плакат тримали незнайомі йому люди.

Підказка №5. Ранункулюс 

Пишні багатошарові ранункулюси дуже сподобалися Олександру. Він запам'ятав їх назву і прекрасно вирізнає серед інших. Тому, вважає Христина, цей вид квітів стане вдалим натяком.

Команда Олександра перемагає на баскетбольному матчі, і ведуча Лілія Ребрик, привітавши, дарує йому маленький букет ранункулюсів.

"Ці квіти вам зараз знадобляться", — загадково сказала чоловікові Лілія Ребрик, однак Олександр вже все зрозумів.

Зустріч

"Стьопа часто запитував, коли ми поїдемо в Україну. В нього було якесь передчуття напередодні нашої поїздки. Я не казала дітям, куди ми їдемо, бо боялася, що в розмові з татом вони ненароком все розкажуть", — каже Христина.

Тому таємно рідні Олександра повернулися в Україну і опинилися на баскетбольному матчі. Після перемоги команди "Бродяги" за сигналом Лілії Ребрик на екрані починається демонстрація мініфільму про повернення Христини з дітьми в Україну. Аж ось — двері у спортзал відчиняються і вони вже біжать до Олександра в обійми.

"Я в шоці. Але день був дуже цікавий і несподіваний для мене. Багато було розмов про сім'ю. Мені інтуїція підказувала, а я вже чекав, коли це відбудеться. Спочатку планетарій, потім футболка, яку я, звісно, впізнав. Чизкейк — це вже було зрозуміло. Плакат став іще одним підтвердженням того, що щось зараз буде відбуватися. Але що саме — я ще не знав", — зізнався потім Олександр.

Попередні випуски "Дочекаюсь":

Прямий ефір