Відкритий чемпіонат Франції Ролан Гаррос: хто з українок зіграє на турнірі в Парижі

Стадіон Ролан Гаррос. Фото: Cedric Lecocq / FFT

28 травня Париж розкриє обійми закоханим у теніс. Відкритий чемпіонат Франції, один з турнірів серії Grand Slam, що відбувається на кортах комплексу Ролан Гаррос. У основній сітці турніру точно візьмуть участь 5 українських тенісисток, розповідається у програмі "Коло спорту" на каналі "Дім".

50 мільйонів євро становить призовий фонд одного з найпрестижніших турнірів світу і неабияк мотивує професійних тенісисток і тенісистів. 22 травня перші поєдинки на кортах Парижа проведуть учасники кваліфікації. 28-го стартує основна сітка, де змагатимуться щонайменше п'ятеро українок. 

Так званим "захищеним рейтингом" скористалася Еліна Світоліна, яка восени 2022 року народила донечку, повернулася на корти у квітні 2023-го і відновлює форму. Спеціальні перепустки для спортсменок, що були у декретній відпустці, — одне з правил Жіночої тенісної асоціації. Так, Світоліна, яка на момент припинення виступів була 27-ю ракеткою світу, потрапила до основи. Для неї цьогорічний Ролан Гаррос стане 10-м у кар'єрі. Це рекордний показник серед українок.

Завдяки стабільним результатам і позиціям у топі світового рейтингу Марта Костюк та Ангеліна Калініна претендують на те, щоб потрапити до числа сіяних. Калініна виступає особливо впевнено — на найвищому рівні і саме на ґрунтових кортах. 

Також в основі розпочнуть свій шлях досвідчені Катерина Байндл та Леся Цуренко. Остання демонструє яскравий і технічний теніс, а на турнірі у Римі киянка сягнула третього кола, де поступилася першій ракетці світу. 

А ось Рафаель Надаль свій титул захистити не зможе. Офіційна причина — травма іспанця, через яку він вибув із офіційних змагань на тривалий термін. Так, головним претендентом на перемогу Франції є його співвітчизник Карлос Алькарас. 20-річний тенісист прогресує неймовірними темпами та навіть очолював світовий рейтинг. 

Щодо українців, то поки розраховувати на потрапляння до основної сітки зарано. У кваліфікації амбіції може реалізувати Олексій Крутих, який має досвід виступів в основі іншого турніру Grand Slam — Відкритого чемпіонату Австралії.

Більше спортивних новин:

Прямий ефір