Великі змагання стрибунів у воду: хто з українців виступатиме на Європейських іграх 

Чемпіонат України зі стрибків у воду. Скриншот: kanaldim.tv

Краків на обрії — українським стрибунам у воду, мабуть, найпростіше розгледіти обриси міста-господаря третіх Європейських ігор. Це тому, що платформи для виступів достатньо високо, а ще таким самим високим є професійний рівень наших спортсменів. 

За підсумками національних змагань у Києві сформують остаточний список тих, хто представить Україну у Кракові. Чому так важливо перемогти у столиці і потрапити на грандіозні змагання до знаменитого польського міста відповідає "Коло спорту", а розповідають каналу "Дім" зіркові стрибуни.

Чемпіонат України зі стрибків у воду вчергове показав високу конкуренцію у кожному з видів змагань. На триметровому трампліні досвідчені Олег Колодій та Станіслав Оліферчик протистояли ще юним, але вже іменитим і титулованим Кіріллу Болюху, Кирилу Азарову та Данилу Коновалову. Найкращим у кваліфікації став Колодій, проте у фіналі він посів лише четверте місце. 

"Кожен спортсмен має тримати концентрацію весь день. Заприги бувають різні: можуть йти як три години, так і шість. Він (Олег Колодій, — ред.) не зміг втримати свою концентрацію з 12:00 до 17:00. Він в цьому році лише один раз виступав в індивідуальних стрибках, бо ми більше готували з ним синхронні", — пояснює головний тренер збірної України зі стрибків у воду Ілля Целютін.

Третім фінішував Кирило Азаров. "Срібло" виборов Данило Коновалов, а виграв змагання Кірілл Болюх. 16-річний чемпіон свою перемогу оцінив скромно:

"Мені здається, що другий стрибок вийшов у мене найкращим, але є над чим працювати".

Чемпіонат України — останній великий турнір перед Європейськими іграми, які пройдуть із 21 червня по 2 липня у Кракові. Тож національна збірна виходитиме на пік форми. 

"Ми вже були в Польщі в цьому басейні між Кубками світу. Спеціально, щоб випробувати цей басейн. Готуватимемося у Києві, підготовчий збір відбудеться тут", — розповідає Ілля Целютін.

Ілля Целютін. Скриншот: kanaldim.tv

Перемога на триметровому трампліні не гарантує Болюху виступу на Європейських іграх у цій дисципліні. У головного тренера інші плани. 

"Ми всі розуміємо, що у Болюха основний снаряд — це  синхрон разом із Середою. Розклад змагань… Якщо трамплін буде заважати, то будемо думати, виставляти його чи ні. Тому що найголовніше — завоювання ліцензій та медалей", — пояснює тренер.

На Європейських іграх будуть розігруватися медалі у 13 фіналах. Саме там стрибуни виборюватимуть і ліцензії на Олімпійські ігри. Здобути їх можна лише в індивідуальних видах — по одній на трампліні та вишці для жінок і чоловіків. 

"Ми будемо брати якістю — виступатимемо там, де можемо завоювати золоті медалі. На Європейських іграх дуже важко завоювати ліцензію, тому що це лише перше місце в індивідуальних стрибках. Треба добре попрацювати, щоб зайняти перше. Але ми будемо розраховувати на кілька ліцензій", — поділився Ілля Целютін. 

Інші путівки на Ігри в Парижі синьо-жовті додаватимуть до свого активу на Чемпіонаті світу з водних видів спорту у липні в японському місті Фукуока.

Більше спортивних новин:

Прямий ефір