"Якщо щось не так зробиш, вода цього не простить": історичні досягнення, олімпійська надія та супермайстерність української веслувальниці Вікторії Ус

Вікторія Ус. Фото: facebook.com/vikcoola

Екстремальний слалом від української веслувальниці Вікторії Ус — це шлях, досягнення і надія. Щодо шляху, то він небезпечний, але дуже видовищний. Готовий віддячити перемогами, але вимагає постійного удосконалення. А досягнення пов’язані з надією — кожний вдалий поворот відкриває нові можливості. Про  супермайстерність української веслувальниці розповідається у програмі "Коло спорту" на каналі "Дім".

Підкорювачка водної стихії та володарка високого спортивного досягнення Вікторія Ус — багаторазова національна чемпіонка з веслувального слалому і єдина українка, яка здобула у цьому виді нагороду Кубка світу. 

"З дитинства почала цим займатися. Я отримую від цього задоволення. У цьому виді спорту ніколи не засумуєш. Він дуже кайфовий, хоч інколи й буває важко", — зізнається Вікторія.

Екстремальні умови змагань вимагають зосередженості і миттєвої реакції. Ризик супроводжує кожен виступ. 

"Раніше було багато страхів. Якщо щось не так зробиш, вода цього не простить. Але з досвідом вже знаєш, як себе поводити. Думати про щось інше тут не можна", — каже вона.

Вікторія пішла стопами батька. Володимир Ус — майстер спорту та тренер. Дівчина двічі була учасницею Олімпіади і н наступний етап кар'єри теж пов'язує зі змаганнями на цьому рівні. 

"З кожним роком ми прогресуємо. Хочеться, по-перше, взяти участь у відборі, а по-друге, максимально якісно підготуватися саме до Олімпійських ігор. Я зараз включила інші методи підготовки, інакше ставлюся до змагань. Сподіваємось на краще", — говорить спортсменка.

Олімпійську ліцензію веслувального слаломі можна отримати на Чемпіонаті світу. Є шанси і на Європейських іграх, однак там перепустку до Парижа здобуде лише одна спортсменка. 

"Конкуренція в Європі дуже висока. Мені інколи здається, що чемпіонат в Європі важчий за Чемпіонат світу", — зізнається Вікторія.

Окрім екстриму, Вікторія також активно практикує веслування у перегонах на байдарці та каное. Основну підготовку до змагань вона завжди проводила в Україні на річці Південний Буг у Національному природному парку "Бузький Гард" на Миколаївщині. Повномасштабне вторгнення Росії позбавила спортсменку не лише звичної тренувальної бази. Народилася Вікторія в Києві, але з початку повномасштабної війни в рідному місті не була. Тренується дівчина найчастіше у Франції.

Готуючись до виступу на Європейських іграх, Вікторія Ус взяла участь у міжнародному турнірі Краківський слалом, де перемогла на каное та здобула два "срібла" на байдарці. Усі медалі спортсменка присвятила ексчемпіону України з веслувального слалому Олегу Сірому, який загинув, захищаючи Бахмут. 

Більше спортивних новин:

Прямий ефір