"Сюжет можна переказати трьома реченнями, але цю постать переказати в трьох реченнях неможливо": В'ячеслав Довженко розповів про свою роль у фільмі "Інший Франко"

В'ячеслав Довженко. Фото: kanaldim.tv

8 лютого на екрани українських кінотеатрів виходить стрічка "Інший Франко" про сина відомого українського поета Івана Франка — Петра. Головного героя у віці 43-51 років зіграв В'ячеслав Довженко. Окрім нього у фільмі взяли участь Надія Левченко, Ахтем Сеітаблаєв та Ірина Кудашова. Режисером байопіку виступив Ігор Висневський, для якого ця стрічка стане повнометражним дебютом. Про що фільм та чи легко грати історичних постатей В'ячеслав Довженко розповів у програмі "Точка опори" на телеканалі "Дім".

Петро Франко був одним із засновників скаутської організації "Пласт", пілотом, засновником авіації в Галицькій армії, науковцем з 36 науковими патентами на винаходи, депутатом Верховної Ради УРСР. Був репресований радянською владою, вивезений у Сибір, але дорогою загинув за неоднозначних обставин.

"Є у мене стрічка "Інший Франко" про абсолютно невідомого героя України — Петра Франка. У якихось певних галузях його знають. (...) Сюжет можна переказати трьома реченнями, але цю постать переказати в трьох реченнях неможливо. Це людина, яка створила авіацію в Галицькій армії, він був науковцем і викладачем. Його дружина Ольга Франко створила першого кулінарну книжку. Багато чого можна перелічувати, але ти ж не помістиш усе це в художню стрічку. Наша задача була зробити хоча так, щоб людина, яка подивилась, хоча б відкрила Вікіпедію", — поділився актор.

Кадр із фільму "Інший Франко"

Події фільму "Інший Франко" розгортаються у червні 1941 року в маєтку Франків у Львові. За сюжетом, до родини прибуває несподіваний гість — старий друг Петра Андрій Грищук. Вони разом стояли біля джерел "Пласту", боролися за кохання однієї жінки, рятувалися з літака, охопленого полумʼям, тікали з полону, не дали загинути від голоду дітям у радянському Харкові. 

Фільм про сина письменника Івана Франка знімали протягом 2019-2021 років. Зйомки проходили в Києві та Львові — у Стрийському парку, та меморіальному музеї "Дім Франка". Автори фільму проводили консультації з внуками Петра Франка та працівниками музею. Для стрічки збудовали репліку літака Першої світової війни моделі "Альбатрос". Він позначений бортовим номером LVGC-15960, з яким літав і Петро Франко.

"Найскладніше грати історичних постатей, тому що треба з їх пам'ятників скидувати всю цю бронзу, робити з них просту людину з простими бажаннями. Щоб глядач з тобою цей шлях пройшов, щоб у нього відгукнулися їх кохання, дружба, якісь батьківські прояви", — додав В'ячеслав Довженко.

Повна версія інтерв'ю: Зйомки у фільмі "Буча", хейт за роль Петра I та недоліки роботи в театрі: актор В'ячеслав Довженко у програмі "Точка опори"

Нагадаємо, В'ячеслав Довженко — актор театру та кіно, заслужений артист України. З 2011 року працює в Київському академічному драматичному театрі на Подолі. Кар'єру в кіно розпочав, знявшись у телесеріалі Станіслава Клименка "Тарас Шевченко. Заповіт" (1997), в якому зіграв Пантелеймона Куліша. У повному метрі дебютував у ролі царя Петра І у фільмі Юрія Іллєнка "Молитва за гетьмана Мазепу" (2002), який був заборонений для показу в Росії. За виконання ролі командира бригади з позивним "Серпень" у фільмі Ахтема Сеітаблаєва "Кіборги" отримав премії "Золота дзиґа" та "Кіноколо" у категорії "Найкраща чоловіча роль". Був одружений з акторкою Ксенією Башою. Експодружжя виховує двох синів. 

Попередні випуски "Точки опори":

Медіа-партнери
Прямий ефір