Про українськомовну музику, друзів у Росії та допомогу сиротам: лідер гурту Bah.Roma у #Муз_Обороні

Роман Бахарєв — лідер українського рок-гурту Bah.Roma. За час існування гурт випустив декілька альбомів та здобув неабияку популярність. Переважна більшість пісень гурту — російськомовні. З початком повномасштабної війни музиканти пишуть українськомовні тексти, беруть участь у благодійних виступах, де збирають кошти на допомогу ЗСУ.  Нині музиканти прагнуть творити якісну українську музику та своєю творчістю наближати перемогу України, зізнався у #Муз_Обороні Роман Бахарєв.

Роман Бахарєв родом з Уралу. Його дитинство минуло на батьківщині матері — у шахтарському містечку Чистякове у Донецькій області. Події 2014 року спантеличили музиканта, який підтримував зв'язки з друзями у Росії та навіть їздив туди на виступи.

"Я не розумів, що відбувається. Я просто хотів дізнатися правду, тож почав грати для українських військових у шпиталях. Під час виступів спілкувався з хлопцями, які скаліченими поверталися зі сходу. Вони казали, що Україну хочуть захопити", — розповідає музикант.

Почуте згодом вилилося у текст пісні "Вірш". То був 2014 рік. Слова та музика, зізнається Роман Бахарєв, стали відображення його почуттів.

24 лютого 2022 року музиканта охопив суцільний жах. Перший місяць повномасштабного вторгнення музикант провів у друзів на заході України. Потім повернувся до Києва і почав волонтерити. 

"Ми шукали ліки, турнікети та амуніцію. Діставали нашим хлопцям каски, бронежилети, тепловізори. Потім почалися збори. Нині я є амбасадором TulSun Foundation. Ми збираємо кошти дитячим будинкам. У Київській області їх п'ять. Це понад 350 дітей. Майже всі благодійні концерти, які я грав, були задля цих дитячих будинків", — зізнається Роман Бахарєв. 

Музикант зізнався, що під час повномасштабного вторгнення його рятувало не лише волонтерство, а й заняття музикою. Зокрема, аранжування.

Навесні 2023 року Bah.Roma випускає трек "199,9". Це перший сингл з нового альбому. Назва пісні апелює до терміну "вантаж 200", що для артиста символізує людей, які назавжди поховали себе в його пам’яті.

За словами виконавця, ця пісня відображає його особисту трансформацію, яка відбувалася роками війни й досягла піку у 2022-му. Він переосмислює власні зв’язки з Росією — сімейні, творчі та соціальні, та прагне їх розірвати. Цей символізм проглядається у кліпі, де співак розплутує вузол на шиї й пропонує відтяти голови орлу.

"Це пісня про втрачених друзів, які живуть в Росії. Я їх дійсно вважав своїми друзями, і мені здавалось, що вони мене почують, але це майже мертві люди", — сказав Роман Бахарєв.

Нещодавно музикант був на сході України, де виступав разом із "Культурним десантом". Роман Бахарєв досі мріє виступити  на батьківщині — у місті Чистякове.

"Якщо чесно, я побачив на сході не лише втому, але й велику надію. Люди, які прямо зараз на фронті, знають ціну перемоги. Мені було важливо поїхати туди й побачити все на власні очі, поспілкуватись з ними й підтримати їх", — додав співак.

Пісня "Останній день літа" — про надію на мирне майбутнє. Її Роман Бахарєв дописав влітку 2022 року, після спільної вечері з друзями.

"Ця пісня була дописана 31 серпня 2022 року, в останній день літа. Тоді я жив у друзів на 11 поверсі, і в цей день був неймовірно красивий захід сонця. Я дивився на нього і просто радів тій красі. Мої думки були про родину і майбутнє, омріяне миром і спокоєм… Пізніше я записав її на домашній студії у маленькому місті Лайнем під Оксфордом, між моїми виступами у Великобританії зі збору коштів для соціально-вразливих дітей. Вона вийшла світлою, не зважаючи на тугу в ліриці й мінорну гармонію. На початку у якості інтро звучить віртуальний оркестр BBC Radio", — резюмував виконавець.

Своєю творчістю Роман Бахарєв прагне подякувати кожному і кожній, хто залишається з Україною та робить все заради нашої спільної перемоги над російським агресором.

Попередні випуски #Муз_Оборони:

Прямий ефір