Про перспективи українських шаблісток, Олімпійські ігри та головну особисту підтримку: Ольга Харлан — у "Колі спорту"

Ольга Харлан. Фото: nffu.org.ua

Зірка, що спалахнула 16 років тому і весь цей час сяє так само потужно — олімпійська чемпіонка Ольга Харлан стала першою українською учасницею Ігор-2024 у Парижі. Лідерка збірної України з фехтування отримала автоматичну кваліфікацію від Міжнародного олімпійського комітету на Олімпіаду ще влітку 2023-го. Для фехтувальниці це будуть вже п'яті Ігри. У програмі "Коло спорту" на телеканалі "Дім" вона розповіла про підготовку, головну підтримку та перспективи українських шаблісток.

У своїй кар'єрі Ольга Харлан здобула дві олімпійські медалі в команді: "золото" Пекіну-2008 та "срібло" Ріо-де-Жанейро-2016.

"Це вже моя п'ята Олімпіада. Це круто! Мені дуже хочеться гідно представити нашу країну. Всі вони (Олімпійські ігри, — ред.) були нелекими, але Токіо не дуже для мене пройшла. В Пекіні ми були молоді, нас ніхто не знав, нас нічого не тримало і це був початок нашої кар'єри. Зараз у мене вже є щось за плечима і я маю більше підтримки", — поділилась шаблістка.

Підготовка команди українських шаблісток до Ігор-2024 відбувається в Італії. В цьому, на думку Харлан, є як переваги, так і недоліки.

"З одного боку, це добре, тому що ми в безпеці — без повітряних тривог зосереджені на підготовці і на результаті. Але наші сім'ї перебувають в Україні, ми завжди дивимося новини, слідкуємо і переживаємо, як і всі. Це дуже важко, тому що в Україну ми повертаємося кожні чотири місяці на два-три тижні. Це треба витримати зараз. У нас є ціль, до досягнення якої ми готуємося. Ми знаємо, заради чого йдемо на такі жертви", — пояснила Ольга Харлан.

Головная підтримка для української фехтувальниці — її хлопець, італійський фехтувальник Луїджі Самеле. Він тричі ставав призером Олімпійських ігор, є багаторазовим призером чемпіонатів світу та триразовим чемпіоном Європи. Пара в стосунках з 2018 року. Свого коханого Ольга вчить української мови.

"Він — моя головна підтримка там, коли моя родина тут (в Україні, — ред.). Він також кваліфікувався [на Олімпійські ігри-2024] з командою. Ми одне одного підтримуємо, тренуємося разом, розуміємо настрій одне одного — коли можна порозмовляти, а коли краще ні. Він — перший, до кого я піду за якоюсь порадою чи досвідом. Ми будемо разом у Парижі, буде класно", — впевнена вона.

У березні Україна кваліфікувалася на Олімпіаду-2024 у командних змаганнях з фехтування на шпазі серед жінок. Головними фаворитками на олімпійське "золото" Парижа у цій категорії є француженки. Вони виступатимуть у статусі господарок, а також віцечемпіонок Ігор у Токіо. 

"Думаю, що українській жіночій шаблі буде важко після Олімпіади. Не знаю, хто залишиться після цього циклу. Буде нова команда. Дуже хотілося б, щоб дівчата тримали цю планку і цей рейтинг. Але це буде дуже важко, тому що вони молоді і мало їздили по дорослим змаганням", — вважає Харлан.

Читайте також:

Прямий ефір