"Звісно, ми хотіли краще": головний тренер збірної з лижної акробатики Енвер Аблаєв прокоментував результати сезону

Енвер Аблаєв. Скриншот: kanaldim.tv

Це літній, за своїм характером, квітень створює особливий настрій. Квітучий місяць-красень налаштовує на надзвичайну весну, однак саме час згадати про перемоги і переможців спортивної зими. Про складний, успішний та незабутній сезон у лижній акробатиці у програмі "Коло спорту" на телеканалі "Дім" розповів головний тренер збірної України з лижної акробатики Енвер Аблаєв.

"Ми сподівалися на кращий результат, тому що були готові. Але сезон виявився складним у зв'язку з несприятливими для всіх погодними умовами. Цього року було багато травмувань, через що доводилося пропускати змагання, не виступати чи закінчувати раніше сезон. Звісно, ми хотіли краще і в принципі, хлопці та дівчата могли здобувати перемоги, але маємо лише бронзу. Так, на Кубках Європи перемоги є, але ми більше планували перемагати на Кубку світу", — прокоментував головний тренер збірної України з лижної акробатики Енвер Аблаєв.

Справжнім відкриттям сезону серед дівчат стала Ангеліна Брикіна. Її здобутками головний тренер пишається найбільше. 19-річна фристайлістка з Івано-Франківщини у сезоні 2023/24 вперше в кар'єрі вийшла до суперфіналу етапів Кубка світу. На початку квітня Брикіна спочатку стала бронзовою призеркою індивідуальних жіночих змагань на юніорському чемпіонаті світу-2024 з лижної акробатики. Ця її медаль стала для збірної першою на цьому рівні за 11 років. Наступного дня вона здобула другу медаль — "бронзу" командного турніру разом із Захаром Максимчуком та Максимом Кузнєцовим.

"Більше всього я пишаюся результатами Ангеліни Брикіної. Вона дуже підросла, двічі потрапляла до суперфіналу, здобула "бронзу" юніорського Чемпіонату світу, а також стала третьою в командних [змаганнях] на юніорському Чемпіонаті. У нас дуже давно не було таких здобутків серед дівчат. Зараз ми бачимо, що молодь підростає і вже є конкурентоспроможною", — каже головний тренер збірної України з лижної акробатики.

Відзначив Енвер Аблаєв також і стабільність та якість у виступах лідера збірної Дмитра Котовського. Він здобув "бронзу" етапу Кубка світу та став переможцем етапу Кубка Європи з фристайлу у Фінляндії. НОК України нагородили рівненського фристайліста як кращого спортсмена грудня-2023. 

"Ми вже пробували стрибати складніший стрибок, але лише на воді. Тому ще дуже зарано говорити, чи буде Діма ускладнювати якісь стрибки. Програма, яка в нього є, достатня для того, щоб перемагати. Краще будемо зараз відпрацьовувати стабільність і якість", — вважає головний тренер збірної України з лижної акробатики Енвер Аблаєв.

Дмитро Котовський. Скриншот: kanaldim.tv

Сам Дмитро Котовський відзначає, що цей сезон виявився для нього успішнішим за попередній. У тому, що не вдалося досягти найвищих результатів, хлопець бачить свої переваги.

"Цей сезон для мене був кращим, особливо в порівнянні з попереднім. Не на всіх стартах отримував той результат, який хотілося б, але ці помилки дають можливість зрозуміти, чого не вистачає. Тому навіть у цьому є свої плюси", — прокоментував переможець та призер Кубків світу та Європи Дмитро Котовський.

Читайте також: "Авеню Олімпік" — спецпроєкт до Олімпіади-2024 від програми "Коло спорту"

Медіа-партнери
Прямий ефір