Падіння та втрати українського біатлону у сезоні 2023/24 — причини пояснюють президент Федерації Іван Крулько та старший тренер жіночої збірної Микола Зоц

Христина Дмитренко на Кубку світу з біатлону. Фото: gettyimages.com

Увага до біатлоністів — це данина їхньому величезному внеску у рівень всесвітньої слави українського спорту. Претензії до виступів та результатів сезону — теж величезні. Для України сезон 2023/24 Кубка світу з біатлону став другим в історії, який вона завершила без медалей. Про причини падіння і втрат розповіли президент Федерації біатлону України Іван Крулько та старший тренер жіночої збірної України з біатлону Микола Зоц у програмі "Коло спорту" на телеканалі "Дім".

Складно фізично, важко морально — сезон був щирим щодо стану справ в українському біатлоні. На командні та персональні результати певним чином вплинула зміна поколінь, але не без епізодів із медалями та досягненнями. 

"Давайте будемо об'єктивні. Біатлон знаходився і знаходиться поки що не на висхідній. У нас знижуються результати і йде зміна поколінь. Ми здобули дев'ять медалей за підсумками сезону — це і юніори, і дорослі. Результати цього сезону відповідають стану справ в нашому біатлоні. Є куди рухатися вперед. Зараз ми повинні стати на тверду землю і з неї пробувати зробити стрибок вперед", — прокоментував президент Федерації біатлону України Іван Крулько.

Іван Крулько. Скриншот: kanaldim.tv

Приємно здивувала та показала свій потенціал Христина Дмитренко. Спортсменка з Чернігова цьогоріч дебютувала у "дорослому" біатлоні. На Чемпіонаті Європи вона здобула "бронзу", а на заключних змаганнях сезону (2023-2024) на Чемпіонаті України в естафеті команда з Чернігівщини, у складі якої була і Христина, посіла перше місце. У квітні Христина Дмитренко отримала відзнаку Національного олімпійського комітету як найкраща спортсменка січня-2024. 

"Цей сезон я для себе оцінюю дуже добре, тому що це мій дебютний сезон на дорослому рівні і моя медаль на Чемпіонаті Європи. Я також добре виступила на Чемпіонаті світу, де показала результат в індивідуальній гонці. Вважаю, що мені все вдалося. Звісно, були провальні гонки, але не могло бути без цього, адже сезон був дуже насиченим. В цілому я задоволена", — каже призерка Чемпіонату світу з біатлону Христина Дмитренко. 

Христина Дмитренко. Скриншот: kanaldim.tv

За результатами сезону Кубка світу з біатлону жіноча збірна України, на відміну від чоловічої, зберегла місце у топ-10 заліку Кубка націй. Відповідно, у наступному сезоні 2024/25 українки зберегли квоту в п'ять біатлоністок в особистих гонках Кубка світу.

Задоволений роботою своїх підопічних і старший тренер жіночої збірної України з біатлону Микола Зоц. Це був його дебютний сезон на цій посаді.

"Загалом, оцінюю сезон позитивно. Але, як і в житті, є світлі сторінки, а є такі, які хотілося б перегорнути і забути. Жіноча команда, можна сказати, починала з нуля. Головне — ми не загубили рейтинг команди, і дівчата побачили, що вони щось можуть на міжнародному рівні. Є позитивні моменти по естафетам, а також по Христині Дмитренко та Анастасії Меркушиній. Молоді дівчата, Олена Городна і Саша Меркушина, дають віру в укріплення і доповнення нашої команди", — поділився старший тренер жіночої збірної України з біатлону Микола Зоц.

Микола Зоц. Скриншот: kanaldim.tv

Чоловіча команда не лише не здобула, а й втратила у квоті представництва. Наступного сезону на етапах Кубка світу виступатимуть вже не п'ять, а лише чотири українських біатлоністи. Цей результат вже призвів до висновків — з посади старшого тренера пішов Юрай Санітра. Він працював з командою з 2016 року.

"У нас відбуваються зміни: організаційні, кадрові, в тренерському штабі, підтягуємо молодих спортсменів. В українського біатлону є майбутнє. Головне — побудувати систему. Головним тренером жіночої збірної залишився Микола Миколайович Зоц, а головним тренером чоловічої збірної буде Надія Бєлова. Я сподіваюся і дуже вірю в те, що саме цей тренерський штаб буде готувати наші команди до Олімпійських ігор у 2026 році", — повідомив президент Федерації біатлону України Іван Крулько.

Сезонний звіт Федерації біатлону відбувався за присутності голови НОК України Вадима Гутцайта, адже наступний і найголовніший етап для команди — вже за сезон. Зимові Олімпійські ігри пройдуть в італійських містах Мілан і Кортіна д'Ампеццо у 2026 році.

Читайте також: "Звісно, ми хотіли краще": головний тренер збірної з лижної акробатики Енвер Аблаєв прокоментував результати сезону

Прямий ефір