Доступна медицина та проблеми з візами: як українські біженці освоїлися в Австралії 

Австралія. Скриншот: kanaldim.tv

З початком повномасштабного вторгнення в Австралії діяла спеціальна гуманітарна віза для українців. Зараз наші переселенці можуть поїхати до далекого континенту з туристичною візою, а вже там оформити інший тип документа. При цьому усім українцям надається доступ до медицини, йдеться у "Ранку Вдома".

На початку повномасштабного вторгнення Австралія запровадила спеціальну гуманітарну візу для українців. Діяла вона недовго — до 31 липня 2022 року. Зараз українці можуть поїхати до Австралії за туристичною візою. Якщо планують залишитися довше, треба оформити інший тип документа.

"Всі подаються на довгостроковий захист. Вірять, що їм видадуть таку візу, або розуміють, що вони її не отримують, тож купують час", — повідомив зареєстрований імміграційний агент в Австралії Костянтин Кузьмін.

Скільки часу ухвалюватимуть рішення про видачу довгострокової візи, невідомо. Цей процес може тривати кілька років.

Більшість переселенців, які зараз перебувають в Австралії, заїхали в період, коли діяла спеціальна віза для українців. Отримати туристичну візу стало доволі складно. Її видають лише тим, хто має в Австралії рідних або близьких друзів.

"Для тих українців, які в'їхали за різними програмами розповсюджується медична страховка. Тобто, в принципі, у них є базове страхування, яке частково покриває візити до сімейного лікаря. Іноді треба доплачувати. Також це страхування повністю покриває реанімацію, "швидку", лікарні та оперативне втручання", — резюмував Костянтин Кузьмін.

В Австралії діє страхова медицина. Застрахованим має бути кожен. Діти, студенти, пенсіонери чи люди у скрутному фінансовому становищі можуть отримати безплатну медичну опіку від держави. Це стосується й українців. Переселенці, котрі мають медичну страховку, можуть записатися до сімейного лікаря —  терапевта. До кого йти, пацієнт обирає самостійно. Крім того, в Австралії сімейні лікарі, тобто лікарі загальної практики, можуть надавати додаткові послуги.

Щодо черг до профільних медиків, то вони є. Інколи доводиться чекати по кілька місяців. "Швидка" приїжджає тільки на екстрені випадки, як от ДТП, інсульти чи інші критичні стани, що загрожують життю. Головне завдання парамедиків — доставити пацієнта до пункту невідкладної допомоги. Ліки можна придбати в аптеках. Проте препарати сильної дії відпускають суворо за рецептом. Загалом, медична система в Австралії досить добре розвинена. Всі лікарні великі чи малі, облаштовані за сучасними стандартами.

Ще про життя українців в інших країнах:

Прямий ефір