"Цього етапу не вистачає": Таня Песик назвала головну проблему гумористичній сфері України

Таня Песик. Фото: kanaldim.tv

Основна проблема в гумористичній сфері України — відсутність нових облич, молодих коміків. На цьому в проєкті "Міста" телеканалу "Дім" акцентувала фронтвумен гумористичної команди "VIP Тернопіль" і актриса "Жіночого кварталу" Таня Песик.

Вперше Таня вийшла на сцену під час навчання в Тернопільському національному економічному університеті, де почала грати в команді "КВК".

"Коли я вперше вийшла на сцену, це було так страшно. Я така встала і дивлюся. Повна зала, тисячі людей. А мені потрібно щось сказати, щось смішне. Руки тремтять. Вибрала якусь точку в залі, щоб не на людей дивитися, вибрала, просто сказала текст і пішла", — згадує вона.

Старт на великій сцені — це 2011 рік, палац "Жовтневий" у Києві.

"Теж величезна зала, купа людей. І я тоді стою і ловлю момент, що моя мрія здійснилася, що я невеликими кроками все-таки дійшла сюди", — продовжила Таня.

Друга хвиля великої популярності — 2015 рік, участь у "Лізі сміху".

"Це був новий гумористичний проєкт, за яким стежила вся Україна. Він був мегапопулярним. Показали тебе раз по телевізору в класному і популярному проєкті — і все, ти наступного дня популярний, про тебе вже пишуть, всі дзвонять. Ну, і "Розсміши коміка" теж було дуже важливим етапом, тому що тоді статті в Тернополі з'явилися", — перелічила актриса.

Особливу популярність Песик приніс образ Таньки в серіалі "Танька і Володька", а також у номерах "Ліги сміху".

"Коли ми знімали, я не розуміла, що це так увійде в маси. І що це в один момент стане популярним. І ти іноді навіть на вулиці чуєш: "Володька, не позор мене!", — зазначила вона.

При цьому були й ті, хто критикував комедійні образи Таньки та Володьки, вважаючи, що українці показані принизливо, "занадто сільські".

"Були такі думки. Але все-таки ми висміюємо те, в чому самі росли. Я теж в дитинстві постійно була в селі у дідуся і бабусі. І для мене це все звичне, дуже знайоме. І люди, які слухають це, для них це теж все знайоме. Ми не вигадуємо щось нереальне або неправдиве. Ми показуємо реальність. І я нічого поганого в цьому не бачу", — пояснила Песик.

Раніше, як і багато українців, Таня Песик дивилася російськомовний гумористичний контент. З початком війни вона кардинально переглянула це питання.

"Так, до війни я дивилася “КВК”, Comedy Club. В один момент ти розумієш, що якщо ти це дивишся, то поповнюєш бюджет країни-агресора. А потім ці кошти (отримані від монетизації в соцмережах, — ред.) перетворюються на дрони, ракети та летять на нас", — акцентувала вона.

Песик наголосила, що зараз на YouTube дуже багато українського контенту, який вже витісняє російський.

Головна проблема українського гумору сьогодні — мало молодих, нових облич.

"У нас трохи менше стало молоді саме в плані гумору. Тобто вони з'являються, але вони не так швидко досягають великого успіху, популярності. Немає якихось регіональних ліг, де люди могли б збиратися і пробувати себе. А відразу на телебачення дуже важко потрапити новій команді. А це (регіональна ліга, — ред.) — певний етап, який потрібно пройти. А цього етапу немає, його не вистачає. Тому молоді ніде вчитися", — вважає Таня Песик.

"VIP Тернопіль" часто їздить з концертами на передову. Актриса зазначає, що спочатку команда переживала: про що жартувати, що показувати.

"І як виявилося, хлопцям на передовій якраз і був потрібен гумор не про війну, а простий, побутовий. Для них це була можливість, ніби повернутися додому — у своє нормальне, стабільне життя. Після таких концертів вони підходили, фотографувалися, дякували, годували нас на своїй польовій кухні. І вони говорили: дякуємо вам за цю можливість, що я ніби побував вдома. І це для мене золоті слова", — сказала вона.

У "VIP Тернопіль" активний гастрольний графік — як по Україні, так і за кордоном. Під час турів збирають кошти на ЗСУ, і передали українським захисникам вже понад 200 автомобілів. У закордонних поїздках показують ті ж номери, що і під час турів по Україні.

"І там, і там однаково сміються, за кордоном не потрібно щось по-іншому показувати. Звичайний гумор про ситуації різного типу, на актуальні теми, про того ж Трампа. Окрема тема, якою ми віддаємо належне нашим воїнам, — це фінальні пісні, вони досить змістовні, з великим посилом патріотизму. Після того як людина протягом концерту посміється, а в кінці її прямо "добили" — вона виходить така вся на патріотизмі, з гордістю за Україну. Це для нас той результат, якого ми завжди хочемо досягти в концерті. Щоб людина сказала: я і посміялася, я і поплакала. Зараз у нас такі часи", — резюмувала Таня Песик.

Ще з проєкту "Міста":

Медіа-партнери
Прямий ефір