Долар по 50 гривень: про коливання на валютному ринку говоримо із фінансовою експерткою Юлією Баткаловою

Юлія Баткалова. Скриншот: kanaldim.tv

На початок 2024 року Національний банк України закладає офіційний курс на ріні 41,2 гривні за долар США. Як це визначається, від чого залежить та чи може один долар коштувати 50 гривень, у "Ранку Вдома" пояснила фінансова експертка Юлія Баткалова.

Ведучі — Лілія Ребрик та Костя Октябрський.

Чи справді американський долар може коштувати 50 гривень?

— Нагадаю, є офіційний курс Національного банку України та комерційний курс валют. Вони відрізняються. Якщо казати про комерційний, то один долар може коштувати 50 гривень, але я впевнена, що це буде не скоро.

 Скажіть, будь ласка, які обставини можуть знецінити гривню?

— Валютні резерви України наповнюються через експорт. Зараз, на жаль, Україна дуже мало заробляє на експорті. Взагалі хочу пояснити, як гроші зараз надходять в Україну.  Першочергово — це допомоги іноземних партнерів. Ці гроші в першу чергу ідуть на забезпечення воєнних потреб. Якщо й надалі ЗСУ показуватиме успіхи, то курс валют буде стабільним. Тобто курс може різко вирости, якщо будуть якісь негативні новини.

— Яким буде офіційний курс валют від Нацбанку найближчим часом?

— На початок 2024 року Нацбанк закладає офіційний курс на рівні 41, 2 гривні за долар. На початок 2025 року — 41,9 гривні. Це прогноз. Якщо курс Національного банку надалі буде зростати до 45-46 гривень, то комерційний може сягати й 50 гривень за долар.

Але це лише прогнози. Тим паче, що різниця між офіційним та комерційним курсами може бути 1-2 гривні. Рідко — 5-7 гривень. Взагалі зростання відбувається, коли збільшується попит. Часто люди створюють цей попит штучно. Замість того, щоб витрачати гривні, купувати щось, брати кредити, вони купують долари.

Чи може Україна перейти на євро?

— На мою думку у найближчі 10 років такого не станеться. Бо спочатку нам треба перемогти у війні, а потім дочекатися запрошення у Євросоюз. Навіть тоді, коли ми станемо повноправними членами ЄС, то залишати свою офіційну валюту — гривню. Ми можемо отримати на виході дві офіційні валюти — гривню та євро.

— Що порадите українцям, які все ж переймаються через імовірне зростання долара?

— Не беріть гривневі кредити для того, щоб купувати валюту. Такі ситуації є, вони дуже ризикові. Раджу систематизувати покупку валюти. Тобто відкладати ту суму, без якої родинний бюджет зможе нормально функціонувати. Тобто краще раз на місяць купити 200 доларів. Ця регулярність і купівля на однакові суми дасть нам найкращий курс. Бо ми дійсно не знаємо, чи буде різкий стрибок, чи навпаки — падіння.

Читайте також:

Медіа-партнери
Прямий ефір