Зі своїх 25 років вісім — у війську: захисник Михайло Бондар заспівав разом із Віктором Бронюком

Михайлу Бондарю — 25 років, вісім з яких він служить у війську. Зараз Михайло — майор 78-го окремого десантно-штурмового полку ЗСУ. Під час масованих обстрілів, ворожих наступів і найважчих моментів на фронті військовослужбовець підтримував свій бойовий дух за допомогою музики.

У новому випуску проєкту "Музична варта" мрія Михайла виступити на великій сцені стала реальністю.

Ведучий — музикант і фронтмен гурту Yurcash Юрко Юрченко.

Михайло

Михайло Бондар родом із міста Тульчин Вінницької області. Коли хлопчику було 7 років, мама помітила його захоплення музикою і записала до вокального ансамблю, який діяв при школі. Так Михайло почав професійно займатися вокалом, брати участь у різних конкурсах.

Під час початку російського вторгнення у 2014 році хлопцеві було всього 14 років, але він одразу усвідомив, що в країні почалася війна. Він з дитинства мріяв стати військовим, але саме російське вторгнення мотивувало Михайла вступити до військового ліцею, а потім закінчити військову академію в Одесі. Так почалася його військова кар'єра, проте музику він не покинув.

"Після вступу [до академії] я вирушив на курс молодого бійця, де офіцери помітили мій музичний талант. Мені запропонували створити гурт. Під час участі в цьому ансамблі я почав писати власні пісні. Ось так життя привело мене одночасно на два шляхи — військовий і музичний. Так і служу, співаючи", — розповів Михайло.

На момент початку повномасштабного вторгнення Михайло ще був курсантом. Участь у бойових діях почав брати у другій половині 2022 року. Пройшов Луганський, Донецький, Харківський напрямки.

Зараз 25-річний майор Михайло Бондар служить у 78-му окремому десантно-штурмовому полку ЗСУ, є командиром роти.

Підіймати бойовий дух Михайлу допомагає пісня.

"Коли починаються сильні обстріли, коли починає наступати ворожа техніка, коли ти розумієш, що на твоїх сімох хлопців йде, наприклад, три танки (тобто сили ворога суттєво переважають твої) — у цей момент я починав співати. Підлеглі мені військовослужбовці говорили, що мої пісні допомагали їм не падати духом і йти вперед. Їм хотілося саме йти до самого кінця і не дати ворогу жодного шансу", — зазначив він.

Найважче на війні — втрачати побратимів.

"Дуже болить душа за втрату мого близького друга, з яким ми навчалися спочатку в школі, потім в академії. Мені важко пережити цю втрату", — поділився майор.

Триматися на цій війні Михайлу допомагає його дівчина Дарина, а також мрії про майбутнє: створити з коханою сім'ю, народити дітей, побудувати сімейний будинок. А ще — випустити збірку віршів, відкрити студію звукозапису, на якій записувати свої пісні, а також виступати на великій сцені.

Підбір пісні

Крок до професійної сцени Михайло Бондар зміг зробити за допомогою проєкту "Музична варта" на чолі з фронтменом гурту Yurcash Юрком Юрченком та продюсером Кирилом Біном.

Після прослуховування, ознайомлення з вокальним діапазоном співака фахівці підібрали Михайлу пісню, яку він виконає на головній сцені "Музичної варти". Три дні репетицій допомогли вдосконалити та відточити виступ.

"Ми підібрали класну пісню, яка тобі самому подобається. Вона, з одного боку, сумна, але ми зробимо її з надією. Щоб у твоїх словах була надія і бачення того, що концерт на руїнах Кремля обов'язково відбудеться, і цю пісню ми там заспіваємо разом", — сказав Юрко Юрченко.

Головний виступ

А далі сталося втілення мрії — Михайло Бондарь виступив на сцені "Музичної варти".

"Зараз на сцену вийде Михайло Бондарь — людина, яка все життя мріяла стати військовим. Йому лише 25 років, а вже вісім із них він провів у війську. І сьогодні, я впевнений, він штурмом підкорить ще й професійну сцену", — представив виконавця Юрко Юрченко.

Михайло заспівав пісню "Без тебе" гурту "ТІК".

Свій виступ військовослужбовець присвятив нареченій Дарині, яка була присутня у залі.

Наприкінці виступу на Михайла чекав сюрприз — на сцену вийшов соліст гурту "ТІК" Віктор Бронюк, і вони доспівали пісню разом.

"У мене дуже великі, щасливі враження від виступу. Поруч зі мною — моя наречена Дарина. Сьогоднішній виступ я присвятив їй. Кохаю тебе!", — сказав Михайло Бондар.

Віктор Бронюк передав військовому на згадку про сьогоднішній вечір брендований прапор групи "ТІК".

"Дякую тобі за те, що робиш, за те, що захищаєш. Хотілося б щиро побажати, щоб хлопці, які сьогодні на передовій, якнайшвидше повернулися до своїх домівок, до своїх коханих. І щоб настав мир після нашої перемоги. А там все буде добре", — підсумував соліст групи "ТІК".

Попередні випуски проєкту "Музична варта":

Медіа-партнери
Прямий ефір