Після полону мріє про велику сцену: Денис Залізко заспівав разом з Максимом Бородіним

На телеканалі "Дім" — прем'єра натхненного проєкту "Музична варта", в якому українські захисники та захисниці виконують свої улюблені пісні.

Героєм першого епізоду став військовослужбовець Денис Залізко. Хлопець 14 місяців провів у російському полоні, але і там потай співав побратимам українські пісні. Про Дениса вся країна дізналася під час обміну, коли в автобусі він натхненно заспівав "Ой у лузі червона калина". Сьогодні хлопець поступово оговтується після пережитого і робить перші кроки до здійснення дитячої мрії — вийти на велику сцену.

Ведучий — музикант і фронтмен групи Yurcash Юрко Юрченко.

Війна і полон

21-річний Денис Залізко родом із селища Головине, що на Житомирщині. У хлопця є брат-близнюк, їх мама виховувала сама.

Денис з дитинства захоплювався музикою і співом. Якось його помітила викладачка вокалу і запропонувала приходити до неї на заняття. Навчання коштувало 30 гривень за годину — це було дуже дорого для родини. Але, попри брак грошей, мама знаходила кошти на розвиток таланту сина.

Денис, крім свого села, почав виступати в районі та в обласному центрі, співав у Житомирській обласній філармонії, брав участь у вокальних конкурсах.

"Мама зіграла дуже важливу роль у моєму розвитку в співі. Віддавала останні гроші, щоб я їздив на виступи. А з 13 років ми з братом самі вирішили почати заробляти. Займалися обробкою каменю — привозять тобі великий камінь, і тобі його треба розбити на дрібні", — розповів він.

Після школи брати пішли в професійне училище нерудних технологій, де продовжили вдосконалювати свої навички з обробки каменю, і паралельно працювали.

"Якось я мамі сказав, що не хочу працювати з каменем, хочу співати. Тоді мама не знала, як мені з цим допомогти, бо не було фінансів на моє навчання", — продовжив хлопець.

Денис

У 18 років Дениса призвали до армії на строкову службу, яку він проходив у Чернігові. Тут його 24 лютого 2022 року застав початок повномасштабної війни. Після закінчення строкової служби у 2023 році Денис підписав контракт із ЗСУ, йому на той момент було всього 19 років. До цього рішення хлопця підштовхнула загибель на фронті його дядька. Денис пояснив, що хотів помститися за нього, замінити його на війні.

Після підписання контракту боєць приєднався до 28-ї окремої механізованої бригади імені Лицарів Зимового Походу, був помічником гранатометника.

У лютому 2024 року 28-ма ОМБр вела бої під Бахмутом. Був важкий бій у селі Іванівське, під час якого Денис потрапив у полон.

"Нас почали штурмувати, бити по нас артою, танками... Я розумів, що, на жаль, у такій ситуації ми нічого не зробимо. Я зазнав поранення в шию, в праву руку, в обидві ноги. Почав пробиратися до своїх. Мені потрібно було просто перебігти дорогу — я не хотів здаватися в полон, я хотів пробігти. Але по мені почали стріляти, у мене не було вибору, бо мене оточили", — розповів він.

У полоні найважчим було витримати тортури, побої.

"Тебе просто вбивають. І в голові постійна думка: а чи повернуся я додому? У полоні мені допомагала музика, вона мене зцілювала. Я співав хлопцям і наш гімн, і українські пісні. Це було тихо, але було прекрасно. Ми надихалися цим", — зазначив Денис.

Раніше хлопець важив 110 кілограмів, у неволі втратив майже 55.

Денис

У полоні боєць пробув 1 рік і 2 місяці. А 6 травня 2025 року Денис Залізко був звільнений в межах обміну військовополоненими.

Про повернення Дениса дізналася і вся країна. Тому що в той же день він став популярним, заспівавши ще в автобусі "Ой у лузі червона калина".

Денис

Крім родичів, повернення Дениса чекала і його кохана дівчина Наталя, з якою він познайомився у 2023 році, за пів року до полону.

Денис і Наталя

Шлях до великої сцени

Зараз дитяча мрія Дениса співати стала дорослою метою.

"Я давно мріяв потрапити на велику сцену. Думаю, що моя мрія збудеться. Свої виступи я хочу присвятити хлопцям, які зараз захищають нашу рідну землю, які борються за неї", — наголосив він.

Важливий крок до здійснення мрії Денис зробив разом з командою проєкту "Музична варта" на чолі з фронтменом групи Yurcash Юрком Юрченком. Музиканти та продюсери підібрали для Дениса пісню і протягом трьох днів активно репетирували, передаючи хлопцю свій досвід.

А далі вже був виступ на сцені. Денис виконав пісню Максима Бородіна "Якби не ти". Серед слухачів співака підтримували також мама і кохана дівчина.

Наприкінці виступу Дениса чекав сюрприз — на сцену вийшов автор пісні Максим Бородін, і вони доспівали композицію разом.

"Ви чудово співаєте. Я стояв за лаштунками й, чесно кажучи, запереживав, конкуренція. Дуже добре, що ви не розгубилися, коли я вийшов на сцену, і продовжили співати. Відчувається, що співали з душею. І якщо ця пісня вам хоч трохи допомагає в житті, я дуже радий, що вона не просто так написана. І хочу подякувати вам від усього українського народу за ваш щоденний подвиг, за вашу працю, за ризик, за те, що завдяки таким, як ви, наша країна стоїть", — оцінив виконання Максим Бородін.

Денис Залізко присвятив сьогоднішнє виконання пісні "Якби не ти" своїй Наталі.

"Я дуже сильно тебе кохаю", — сказав співак, звертаючись до дівчини.

Читайте також: Війна, музика і голоси захисників: канал "Дім" розповідає про залаштунки "Музичної варти"

Медіа-партнери
Прямий ефір