Грає на дев'яти інструментах: захисник Андрій Михайлюк заспівав разом з Оленою Тополею

Андрій Михайлюк захищає Україну з 2022 року, але кожну вільну хвилину він присвячує музиці, бо це його справжнє покликання. Андрій — людина-оркестр, який освоїв гру на дев'яти музичних інструментах. Після закінчення війни хлопець мріє створити свою музичну групу. І перший крок до великої сцени він зміг зробити в проєкті "Музична варта" на телеканалі "Дім".

Ведучий — музикант і фронтмен групи Yurcash Юрко Юрченко.

"Маестро"

32-річний Андрій Михайлюк — водій взводу матеріального забезпечення 107-ї реактивної артилерійської Кременчуцької бригади. З березня 2022 року встиг побувати на різних напрямках — під Покровськом, на Харківському напрямку та у Запорізькій області.

Каже, що найважчі бойові виходи для нього — коли під рукою немає акордеона або блютуз-колонки. І позивний у захисника музичний — "Маестро".

Андрій родом із села Королівка, що в Івано-Франківській області. У родині не було ні військових, ні музикантів. Андрій — першопроходець у цих напрямках.

"У дитинстві я був таким задирою. Переконаний, що музика зробила з мене людину", — зазначив він.

Спочатку була музична школа. Після закінчення 9 класів звичайної школи вступив до музичного училища за спеціальністю "Народний відділ", клас "Баян". Далі закінчив Інститут мистецтв імені Василя Стефаника в Івано-Франківську за курсом "Музична педагогіка і виховання".

З 2014 року працював вчителем музичного мистецтва в школі свого рідного села. Паралельно був акомпаніатором народного аматорського хору духовної пісні "Сяйво".

"Звичайно, зараз сумую за колишньою роботою. Як і кожен військовослужбовець, ми шкодуємо про час, який ми задонатили війні. Але є надія, що після її завершення, дасть бог, продовжу займатися улюбленою справою", — поділився захисник.

Андрій — людина-оркестр. Грає на дев'яти інструментах: баян, акордеон, фортепіано, домра, кобза, малий і великий барабан, сопілка, гітара і саксофон.

"Звичайно, у військо я не міг поїхати з порожніми руками — завжди з собою беру якісь музичні інструменти. Бо жити без музики я не можу", — наголосив він.

Будь-яка музика знаходить свого поціновувача, так само сталося на фронті. Побратими дуже тепло сприйняли захоплення Андрія. Хтось знімає його виступи в бліндажах на відео, хтось підспівує, хтось просто сідає неподалік і слухає.

"Кожен мій виїзд не обходиться без музики. Часто в транспорті є магнітола, а коли її немає, то виручає блютуз-колонка, тому що без неї ніяк. Хлопці вже звикли до того, що іноді я співаю голосніше, ніж реве мотор", — з посмішкою каже захисник.

Війна, безумовно, змінює всіх. Андрій — не виняток. Найважчим для нього є розлука з родиною — вдома на нього чекають дружина Любов і маленька донечка Яна.

Під час служби підтримують обереги: малюнок доньки, лист від коханої дружини і відбиток долоні Яночки.

Найбільша мрія Андрія, як і у кожного українця, — щоб закінчилася війна і всі повернулися до своїх рідних. А професійні плани на майбутнє — створити музичний гурт, співати українські пісні та дарувати людям емоції та радість.

Підбір пісні

Крок до професійної сцени Андрій зміг зробити за допомогою проєкту "Музична варта" на чолі з фронтменом групи Yurcash Юрком Юрченком і продюсером Кирилом Біном.

Андрій має хорошу музичну освіту і досвід музиканта. Однак він не навчався вокалу, і зараз про це шкодує. Але протягом трьох репетиційних днів від команди "Музичної варти" він отримав важливі поради щодо постановки голосу.

З'ясувалося, що гарний тембр Андрія особливо проявлявся на ліричних композиціях. І це підштовхнуло до вибору пісні, яку музикант виконає на сцені проєкту.

Головний виступ

А далі вже був виступ на головній сцені проєкту "Музична варта". Андрій Михайлюк заспівав пісню Олексія Діброва “Хочеш”, яка широко відома у виконанні DIBROVA та Олени Тополі.

"Не зустрічав до тебе схожих, мила. Любити просто так мене навчила ти!", — кожне слово пісні Андрій адресував своїй головній слухачці в залі — коханій дружині Любові.

І традиційний сюрприз від "Музичної варти": наприкінці виступу на сцені до Андрія приєдналася цього разу Олена Тополя, і вони разом доспівали популярну композицію.

Олена Тополя подякувала військовим, захисникам, волонтерам, усім, хто наближає великий день для нашої країни — Перемогу.

"І хочу подякувати вам, Андрію, за музику у вашому житті. Вона веде багатьох з нас. І головне — іноді витягує. Для мене було честю співати з вами. Хочу побажати, щоб музика так само вела вас по життю, щоб допомагала долати та досягати, щоб теж була певною зброєю, але дуже доброю", — сказала співачка.

Андрій зізнався, що не очікував появи на сцені Олени, це для нього було справжнім сюрпризом.

"І адреналін одразу піднявся, і настрій піднявся. Взагалі заспівати із зіркою на сцені — це щось неймовірне. І саме цю пісню, яка є втіленням всіх емоцій, які я відчуваю до своєї дружини, яку я дуже-дуже сильно люблю. Це прекрасно", — поділився він.

"Я була неймовірно щаслива, особливо від вибору пісні. Адже сьогодні ти не знаєш, коли скажеш перше або останнє "Люблю", — додала Любов.

Попередні випуски проєкту "Музична варта":

Медіа-партнери
Прямий ефір