У цій війні вирішується майбутнє історії людства, — арткритик Костянтин Дорошенко

Костянтин Дорошенко. Скриншот: kanaldim.tv

Мистецтво, в першу чергу, пояснює, що зараз означає "бути людиною", вважає арткритик та куратор сучасного мистецтва Костянтин Дорошенко. У програмі "Точка опори" на телеканалі "Дім" він поділився думкою про те, що війна Росії проти України зараз вирішує долю всього людства.

"Я впевнений, що зараз, у цій російсько-українській війні вирішується майбутнє людства. Це конфлікт минулого і майбутнього, диктатури і демократії. Ми знаходимося в самому центрі змін, які стосуються всього людства", — пояснив арткритик.

На думку Дорошенка, увага до української культури серед молоді за останні два роки значно зросла, тому що українці нарешті позбулися комплексу меншовартості.

"Коли вас хочуть знищити просто за те, що ви існуєте, то хочеться розібратися, а хто ж ми такі й чому нас хочуть знищити. Тому ми спостерігаємо справжній бум цікавості до української історії та культури. І це відбувається не тільки в столиці, всюди відбувається дуже цікаве мистецьке життя. Молоді художники вже не чекають, що їх хтось оцінить чи навчить. Вони вже говорять від свого імені. Українці нарешті позбулися комплексу меншовартості, який нам нав'язували протягом кількох століть", — додав Костянтин Дорошенко.

Костянтин Дорошенко — критик, куратор сучасного мистецтва, історик, колумніст, радіоведучий. Один із найвпливовіших українських арткритиків та арткураторів за версією журналів Art Ukraine та "Фокус". Куратор мистецьких проєктів в Україні, США, Китаї, Киргистані та Чорногорії. З 2019 року є запрошеним куратором дослідницької платформи PinchukArtCentre. 

Автор книг "Кінець епохи пізнього заліза" та "Арія Марії". У своїй книзі "За київським часом" Костянтин Дорошенко аналізує особливості української культури та національної ідентичності, які потужно проявилися після повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Більше новин з "Точки опори":

Прямий ефір