"ЄвроGames": українські муай тай і текбол, переможна влучність та ідеальна синхронність

Данило Коновалов та Олег Колодій. Фото: facebook.com/olympicua

Спецпроєкт "ЄвроGames" на каналі "Дім" — ексклюзивний інформаційний серіал про Європейські ігри у Польщі, що тривають з 21 червня по 2 липня. У п'ятому випуску розповідається про перемоги та успіхи українських спортсменів у кульовій стрільбі, стрибках у воду, веслувальному слаломі та інших видах, а також про український текбол та муай тай.

Стрибки у воду

Дует Олег Колодій і Данило Коновалов здивував і вболівальників, і суперників. Чітке виконання стрибків із різним рівнем складності на 3-метровому трампліні принесло золотий результат. Це вже п'ята нагорода зі стрибків у воду на Європейських іграх-2023, та четверта "золота".

"Я очікував нагороду, але не знав, що буде саме золота. Але так співпало, що ми здобули перемогу. Ця медаль для України", — прокоментував Данило Коновалов.

Саме це "золото" у заключному виді програми дозволило збірній України виграти медальний залік Європейських ігор у стрибках у воду.

Кульова стрільба

Золотий дубль, друга медаль і дебютна нагорода — це все про один успіх української команди у складі Олени Костевич, Юлії Коростильової та Анастасії Німець. Вони перемогли у фіналі турніру із кульової стрільби з дистанції 25 метрів. У вирішальному протистоянні українки здолали збірну Польщі.

Коростильова уже вигравала "золото" цих змагань у міксті із братом Павлом. А Костевич здобувала "бронзу" в особистому турнірі. Для Німець це перший успіх на Європейських іграх.

Бойові мистецтва

У світовому муай тай збірна України — серед лідерів. А на Європейських іграх наша команда виграла медальний залік у цьому виді спорту та здобула шість нагород: три "золота", "срібло" та дві "бронзи".

"Ми пройшли дуже важку підготовку — півтора місяці важких тренувань. Це кайф", — лаконічно прокоментував чемпіон Європейських ігор з муай тай Олександр Єфіменко.

Серед тріумфаторів змагань — багаторазовий чемпіон світу з тайського боксу, а нині солдат спецпідрозділу Головного управління розвідки України — полтавець Олег Приймачов. На час Євроігор він пішов у відпустку, проте уже планує своє повернення. Свою перемогу над італійцем Енріко Пелегріно присвятив українському народу.

Пляжний футбол

Чоловіча збірна України з пляжного футболу здобула другу перемогу в груповому раунді Європейських ігор-2023. З мінімальною перевагою українці переграли збірну Молдови — 6:5.

Чоловіча команда посіла третє місце своєї групи й втратила шанси на медалі турніру. Натомість Україна продовжила змагання в плей-оф за 5-8 місця Ігор.

Жіноча збірна України з пляжного футболу здобула першу перемогу на груповому етапі Євроігор. Суперницями українок у другому турі стала команда Італії. Наприкінці матчу Україна забила два голи і вирвала перемогу.

У першому матчі плей-оф "синьо-жовті" переграли Португалію. Гравчині вийшли у фінал та здобудуть щонайменше "срібло".

Веслування

29 червня боротьбу за нагороди Європейських ігор-2023 розпочали представники веслувального слалому. Єдиною з українок до півфіналу у байдарці пробилась призерка Кубків світу та учасниця Олімпійських ігор у Ріо-2016 і Токіо-2020 Вікторія Ус.

"Все пішло трішки не за планом. Вже на першій половині траси були помилки, через які я втратила багато секунд. А потім ще одна помилка. Другу частину траси довелося вже їхати по-серйозному. Дуже не хотілося їхати другу спробу", — каже Вікторія.

Текбол

Юний і перспективний, і у свої дев'ять років уже прагне потрапити на Олімпійські ігри. Текбол — умовно один із нових видів спорту, який представлений на Європейських іграх. Це вид спорту з м'ячем, у який грають на вигнутому столі. Поєднує в собі елементи сепак-такрау та настільного тенісу. Гравці б'ють по м'ячу вперед і назад будь-якою частиною тіла, крім рук і кистей. Двічі однією частиною тіла м'яча торкатися не можна. Текбол можна грати між двома гравцями як одиночну гру або між чотирма гравцями як парну.

Українська збірна із текболу — на шляху становлення, а Європейські ігри — перший великий виклик для наших спортсменів. Україну представляють Катерина Фесенко, Дмитро Шевчук, Дар'я Зеленська, Олег Усиченко. Усю силу суперниць відчула українська представниця в особистих змаганнях Зеленська.

"Треба було спокійно грати першу-другу гру. На жаль, практики було недостатньо, щоб я змогла перемогти. Але з такими тренуваннями і більшими такими турнірами буду грати краще. Напевно, я не змогла побороти своє хвилювання. Я почала займатися лише в лютому. Це другий мій такий турнір", — розповіла Дар'я.